Onrust brandweer Wemeldinge gesust 'Steeweg Yerseke aangepakt voordat bouw kerk begint' Vv Kapelle krijgt tweede wijkagent Post behoudt huidige tankautospuit 6 De brandweer in Wemeldinge houdt voorlopig de huidige brandweerwagen. Daarmee blijft de bestaande capaciteit op peil. JT, IN DE REGIO Requiem van Fauré Boekenmarkt Inloopmorgen in Geerteshuis Hts mm MIJN DORP, MIJN STAD Binnen de post was afgelopen tijd onrust ontstaan over het vervangen van de huidige wagen voor een kleinere, met vier in plaats van zes vrijwilligers aan boord. „Vervanging is nu niet aan de orde", zegt burgemeester Huub Hieltjes. Die discussie komt wel, legt hij uit. Maar pas over twee jaar. Daarmee is voorlopig de ergste kou voor de vrijwilligers uit de lucht. „Binnen de post Wemeldinge is het belangrijk dat we de vrijwilli gers gemotiveerd houden. Er is vo rig jaar wat veranderd in de werk wijze. Alleen brandweerlieden die in de auto meegaan, gaan naar een brand toe. Nakomen mag niet meer. Dat gebeurde, dat mensen nareden, maar dat doen we uit oog punt van veiligheid niet meer." Minder mensen In de praktijk betekent dit dat niet alle vrijwilligers die oproepbaar zijn daadwerkelijk aan de bak ko men als er brand is. Als je verder van de kazerne woont of werkt, kom je niet altijd snel genoeg op de post om mee te kunnen. Zodra er zes mensen zijn vertrekt de auto. En als er dan een kleinere auto komt, is er ook nog eens voor min der mensen plek in de wagen. Dat is niet prettig voor de vrijwil ligers. Mensen gaan bij de brand weer om branden te blussen en hulp te verlenen. Twee jaar geleden stemde een nipte meerderheid van de raad in met de bouw van de kerk. Verschillende voorstemmers eisten wel dat de weg zou worden aangepakt om ver keersopstoppingen te voorkomen. Wethouder Jaap Sinke beloofde de weg tijdig op de schop te nemen. Volgens hem was dit toch al ge pland wanneer het laatste deel van de wijk Steehof zou worden ge bouwd. Het plan is nu klaar. Het grootste knelpunt zit in het oude, smalste deel van de weg, tus sen het kruispunt met de Dam straat/Molenlaan en de (enige) toe gangsweg naar nieuwbouwwijk Niet om alleen maar te oefenen. Ook de veiligheid is een belangrijk punt om te pleiten voor een grote wagen. ,,We hebben als gemeente gewezen op de jachthaven. Omdat Mensen gaan bij de brandweer om branden te blussen en hulp te verlenen. Niet om alleen maar te oefenen er lange steigers zijn heb je ook lange slangen nodig en een grote auto heeft meer slangen. Daarnaast heb je in Wemeldinge ook Choor- hoek, waar ook een paar grote be drijven zitten. Daarvoor is het ook goed is dat er voldoende brand weerzorg in de buurt is." Besluit in 2021 Hoewel de discussie pas over twee jaar gaat spelen, heeft Hieltjes in de Veiligheidsregio wel alvast een sig naal afgegeven. ,,Ik heb zowel in de vergadering van de Veiligheidsre gio als bij het bestuur gezegd dat het niet zo heel veel zin heeft om nu de discussie te voeren over een besluit wat we in 2021 gaan nemen, maar weet dat we hier op terug ko men." Steehof. Bewoners moeten hier vaak buiten de vakken parkeren. In de praktijk kunnen auto's daardoor elkaar niet passeren. Met de herin richting wordt de rijbaan verbreed naar 4,8 meter. Aan weerszijden komt een parkeerstrook van twee meter, de trottoirs worden ver smald tot 1,6 meter. Ook legt de ge meente op een braakliggend kavel tussen twee woningen (nr. 23 en 25) een parking met tien vakken aan. De gemeenteraad praat dinsdag over de maatregelen en neemt eind van de maand een besluit. Als de raad groen licht geeft, kan het pro ject worden aanbesteed. De aanne mer kan na de zomervakantie be ginnen met de herinrichting van de weg, de gemeente verwacht niet dat de bouw van de kerk dan al is begonnen. Nadat de Raad van State in maart vrijwel alle bezwaren te gen het bestemmingsplan voor de bouw van de kerk van tafel veegde, staat de Gereformeerde Gemeente niets meer in de weg om een bouw vergunning aan te vragen. vrijdag 3 mei 2019 BE MIDDELBURG De Koninklijk Orato rium Vereniging Middelburg, het Holland Symfonie Orkest, sopraan Sarah van Mol en bariton Bas Kuijlen- burg brengen mor gen het Requiem van Fauré ten ge hore in de Nieuwe Kerk. Naast het Re quiem van Fauré worden het Canti- que de Jean Racine en twee cantates van Mendelssohn uitgevoerd. De uitvoering volgt aansluitend op de dodenherdenking op het Abdijplein en begint om 20.45 uur. Kaarten kosten 25 euro per stuk en zijn verkrijgbaar bij de Drvkkery of via tickets@ dedrvkkery.nl. MIDDELBURG De Markt in Middel burg is zondag the place to be voor boekenliefhebbers tijdens de 21e editie van Middelburg Boekenstad. Voor dit evenement komen boekhande laren uit heel Ne derland naar de Zeeuwse hoofdstad om in ongeveer 120 kramen hun boeken aan de man te brengen. Dit jaar wordt voor het eerst ruimte ge maakt voor vinyl, CD's en DVD's. De boekenmarkt is van 10.00 uur tot 17.00 uur te bezoeken. KLOETINGE Elke eerste maan dag van de maand is er een inloop morgen in het Geerteshuis voor inwoners van Kloe- tinge. Deze keer wordt gesproken over: 'De orgelzol der - onderduikers in een Rotterdamse kerk'. Aanvang om 10.00 uur. TRAINEN ALS EEN PROF v- fsÊÊelÈÊËÈÏÏm KAPELLE Trainen als een prof, welke jonge voetballer wil dat nu niet? Jorn Murre, hier op de foto aan de bal, in elk geval wel. Voor hem zijn de Jeugdvoetbaldagen de ideale va kantiebesteding. Samen met nog zo'n vijftig andere kinderen uit Kapelle en omgeving werkt hij hard om de fijne kneepjes van de sport onder de knie te krijgen. Volgens organisator Mark de Horn is het de eerste keer dat de Jeugdvoetbalda gen in Kapelle neerstrijken. De dagen zijn voor alle kinderen van 5 tot 15 jaar toegankelijk, de meeste deelnemers zijn vol gens hem tussen de 8 en de 12 jaar. foto marcelle davidse Melita Lanting Wemeldinge KAPELLE In de gemeente Kapelle wordt een tweede wijkagent actief. Wie dat gaat worden, is nog niet bekend. Kapelle heeft tOt en dienstbar nu toe p één wijk- U L I T f agent, V maar dat is weinig. In regionaal verband is uit gebreid gesproken over de verdeling van de politieca paciteit en dat heeft voor Kapelle voordelig uitgepakt met de uitbreiding van één naar twee wijkagenten. Dat zullen twee nieuwe ge zichten zijn. De huidige wijkagent (Bob Spinger- Vermeulen) krijgt binnen kort een andere functie binnen de politie. De Steeweg in Yerseke is ruim voordat de bouw van de nieuwe kerk van de Gereformeerde Ge meente begint, klaar om extra verkeer te verwerken. Dat ver wacht de gemeente Reimers- waal. Joeri Wisse Yerseke COLIJNSPLAAT Gallery Maritime, 12.00-17.00 uur: Expositie Zilte Stromen GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur: Rockshow over Woodstock Festival; Podium 't Beest, Beestenmarkt 3, 21.00 uur: Optreden Joy Division Under cover HEINKENSZAND BinnenUit, 09.30-17.30 uur: Expositie schilderijen van Me- lanie Steenblok-Poorts; Gale rie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur: Expositie Truus Werners-Bluemink (acrylschilderijen) en Olcese de Kat-Nieddu (keramiek) 'S-HEERENHOEK Korenbeurs, 20.00 uur: Stijl- dansavond KAMPERLAND Dorpshuis Casembroot, Alexi- aplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Expositie 'Van Zeeuwse bodem' KLOETINGE Dorpshuis Amicitia, 10.00 uur: Wandelproject Elke Stap Telt SCHERPENISSE Brasserie De Zeester, 20.00 uur: Bingo; De Kunstkamer, 20.30 uur: Optreden Vlaamse singer-songwriter Floatstone THOLEN Atrium gemeentehuis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WEMELDINGE Gymzaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wisselende sportactiviteiten voor de jeugd YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Week markt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59