O 0 O Willemijn Bouwens in voorselectie WK i mi'i. JL li.iuiiiiiuiuuj Op tijd gerevalideerd voor de ontknoping 14 ZEELAND SDO'63 onderuit tegen hekkensluiter EK-titelprolongatie De Goeie Queue Voor Kloetinge breken er spannende weken aan. De ploeg van Marcel Lourens doet nog volop mee voor twee prijzen. In de competitie staan er nog drie finales op het programma, maar zaterdag wacht eerst de halve finale van de districtsbeker. Op eigen veld ontvangt het dan Sliedrecht. Gisteren stonden er twee wedstrijden in de zondag-vijfdeklasse A op het programma. SDO'63 verloor meer dan terecht van de num mer laatst FC Moerstraten: 0-3. ,,FC Moerstra ten was heel de wedstrijd heer en meester'', erkende trainer Danny Magito, die als excuus kon opvoeren dat hij ter nauwernood elf man op de been kon brengen. ,,We zitten op het moment echt in de hoek waar de klappen val len, zo wordt het nog een zwaar slot van het seizoen.'' Sluiskil kende tegen Lepelstraatse Boys eve neens personele problemen en dat resulteerde in een duidelijke 4-0-nederlaag. ,,Het was echt spelers bij elkaar rapen, er speelden veel jongens van het tweede elftal mee vandaag'', aldus voorzitter Erwin de Bruijn. Het kampioenschap driebanden klein voor teams is na een bloedstollende finale gewon nen door De Goeie Queue. Het team komt uit in de Belgische competitie maar heeft drie Nederlanders, waaronder twee Zeeuwen in de gelederen. Joey de Kok speelde de hele voor ronde, de achtste, de kwart en de halve finale. Jean Paul de Bruijn alleen de kwartfinale. Na het feestje met het team wist De Bruijn ter nauwernood uitschakeling te voorkomen, na twee nipte zeges. Berry Dallinga begon het individuele toernooi driebanden klein niet goed en verloor net als bij de teamwedstrijd van de Tsjech Starecek. Van der Lijke Wielrenner Nick van der Lijke (foto) uit Middelburg kon gisteren jui chen in de ope- ningsrit van de Ronde van Yorkshire. Zijn ploeggenoot bij Roompot-Char- les, Jesper As- selman, bleef na een lange ontsnapping uit de greep van het peloton en zegevierde. Van der Lijke eindigde zelf op de 27ste plaats in de etappe die werd getijsterd door noodweer. Sharks De Vlissingen Sharks (Ameri can football) zijn één van de 32 mannen- teams die deel nemen aan het grootste inter nationale Flag Football toer nooi van Eu ropa. De 'King Bowl' wordt ge speeld in Utrecht op 4 en 5 mei. Daan Esser is na een lange revalida tie precies op tijd hersteld nu de prijzen worden verdeeld. Een mi nuut dacht Esser aan stoppen, vlak nadat hij de diagnose van zijn zware knieblessure te horen had gekregen. De routinier wandelde het ziekenhuis uit, belde met zijn tweelingbroer Jaap en vanaf dat moment ging de knop om. ,,Ik ben altijd een vechter geweest, dus om op deze manier afscheid te nemen van het voetballen had niet bij mij gepast.'' Inmiddels is de operatie voor een nieuwe kruisband een jaar geleden, wat volgde was een zware revalida tie. Esser probeerde betrokken te blijven, zijn teamgenoten te helpen met zijn ervaring, maar werkte vooral keihard aan zijn herstel. Die momenten waren vaak eenzaam en vooral de wedstrijddagen waren mentaal zwaar, vanaf de winterstop mocht hij weer minuten maken bij het tweede elftal en nu alles achter de rug is geniet hij nog meer van het spelletje dan hij ooit heeft ge daan. ,,Ik heb het voetbal weer een beetje opnieuw uitgevonden. Ik werd vorige week 35, maar toen ik weer kon voetballen voelde ik mij weer achttien. Je bent zo blij om weer te voetballen.'' Finale Vanwege zijn rode kaart in het duel met Poortugaal en een schorsing van twee wedstrijden leek Esser de halve eindstrijd te moeten missen, Ik werd vorige week 35, maar toen ik weer kon voetballen voelde ik mij weer achttien maar die regel is inmiddels veran derd en dus kijkt hij uit naar het treffen met eersteklasser Sliedrecht. Ondanks dat het 'maar' beker is, leeft het wel binnen de ploeg. „Weinig jongens hebben een finale gespeeld of iets gewonnen, dan is het toch bijzonder. Als je wint neem je het goede gevoel mee voor de komende weken.'' Van de huidige spelersgroep speelden alleen Daan en Jaap Esser al eens een finale, de rest wacht dus nog op die kans. De tweeling heeft bijeen mogelijke eindstrijd iets goed te maken, want de finales in respectievelijk 2009 en 2012 gingen verloren. Desondanks wil Esser nog niet te ver vooruit kijken en focust hij zich eerst op de tegenstander van zaterdag, hij won wat informa tie in bij oud-ploeggenoten die met Baronie tegen Sliedrecht speelden. ,,Ik heb begrepen dat het een voet ballende ploeg is. Thuis spelen ze op kunstgras, dus ze zullen schrik ken van ons veld. Duels op het mid denveld zullen bepalen wie de overhand gaat krijgen.'' Geslaagd Kloetinge hoopte dit seizoen op het winnen van een periodetitel en het behalen van de KNVB-beker, beide doelstellingen zijn gehaald, maar dat wil niet zeggen dat het seizoen nu al geslaagd is. Esser merkt dat het besef binnen de ploeg meer dan ooit aanwezig is en ook met het vertrouwen zit het goed. „Eigenlijk was de competitie een beetje klaar en waren we blij dat we de beker nog hadden. Dat is door het bizarre verloop nu anders. Als we ooit één en misschien wel twee prijzen kunnen pakken, is het dit jaar.'' Komend seizoen begint Esser aan zijn achttiende seizoen in dienst van Kloetinge. In al die jaren vierde hij slechts één kampioenschap en dus wordt het tijd voor een nieuw succes. Te beginnen met zaterdag. ,,Je bent nu zo dichtbij een finale, je weet nooit wanneer je dat weer mee gaat maken.'' Korfbalster Willemijn Bouwens uit Arnemuiden zit bij de voor selectie van Nederland on der 21 jaar, dat vanaf deze week toewerkt naar het WK. Dat toernooi wordt in okto ber in Tsjechië gehouden. De twintigjarige Bouwens is al geruime tijd in Bouwens won eerder met beeld bij de di- Oranje onder 19 het EK. foto verse bonds- top arnemuiden coaches. Eind 2017 kwam ze bij Oranje onder 19, waarmee ze in het voorjaar van 2018 Europees kampioen werd. Eind 2018 trainde ze ook al mee bij Ne derland onder 21 jaar. Die selectie, die uit 22 spelers bestaat, traint nu weer één keer per week op Papendal. In juli volgt er een stage in China. In de aanloop naar het WK zal bonds coach Kees Vlietstra zijn team terugbrengen naar zestien spelers. I ÜÜIiu*it vrijdag 3 mei 2019 GO KORFBAL VOETBAL BILJARTEN De dammers van Lammerenburg zijn woensdagavond kampioen geworden in de hoofdklasse van de Zeeuwse clubcompetitie. De Vlissingers wonnen in hun eigen clubge bouw de beslissingswedstrijd tegen GZC met 10-6. Jan Boone, Peter Schunselaar en Lud- wig Wilson hadden met hun winstpartijen een belangrijk aandeel in de overwinning. GZC bleef steken op één overwinning, van Aart Wal raven aan het eerste bord. Dennis Tukker maakt komend seizoen de overstap van VC Vlissingen naar De Meeuwen. De verdediger was zondag nog trefzeker voor zijn club in de hoofdklasse B, toen er met 3-1 werd gewonnen van IFC. 27+1 a (0 Daan Esser geniet extra van slotfase Daniël Wissel Kloetinge - Daan Esser (35) Na een lange revalidatieperiode hoopt Daan Esser in de slotfase van het seizoen nog meerdere malen te mogen juichen met zijn club Kloetinge. foto ron quinten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50