4 TELEVISIE GROOTVERDIENERS Matthijs van Nieuwkerk moet volgend jaar in salaris terug naar de balkenendenorm van 194.000 euro. Het gezicht van DWDDverdient dan evenveel als presentatoren die minder vaak op de buis zijn. Dat deugt niet, klinkt het her en der stellig. Nepkaarten Ajax-Spurs er dan ook niet aan om een uitzon dering te maken voor Matthijs van Nieuwkerk. Daarover ben ik ook steeds glashelder geweest.'' Het resultaat is dat Van Nieuw kerk - mocht hij bij de publieke omroep blijven - na de zomer van 2020 vermoedelijk minder verdient dan bijvoorbeeld Radar-presenta trice Antoinette Hertsenberg (AvroTros), die vorig jaar goed was voor een vergoeding van ruim drie ton. Hij is een half jaar lang dage lijks op televisie, zij enkele maan den wekelijks. Het is niet bekend wanneer Hertsenbergs contract af loopt, waarna ook zij (tevens ver antwoordelijk voor de eindredactie van Radar op tv en radio) terug moet naar de gestelde norm. Omroep MAX-baas Jan Slagter vindt het pleidooi van BNNVara 'merkwaardig'. ,,Ik snap ook dat de politiek steigert. Geen uitzonderin gen meer, dat hebben we toch met z'n allen afgesproken? En laten we nu niet doen alsof 194.000 euro het minimumloon is. Het is een topsa laris. Maar als je zijn waarde en zichtbaarheid afzet tegen sommige andere presentatoren die óók die norm verdienen? Ja, dat is volledig scheef allemaal.'' Slagter wijst naast Van Nieuw kerk op twee bekende gezichten uit zijn eigen stal: Sybrand Niessen en Martine van Os. Samen presente ren ze het dagelijkse Tijd voor MAX, maar afzonderlijk zijn te ook te zien in titels als Droomhuis Gezocht en We Zijn Er Bijna. Er zijn meer voorbeelden van presentatoren die ongeveer de bal kenendenorm verdienen, maar nie mand wil hardop zeggen wie dat zijn. Tijdens achtergrondgesprek- Mediadirecteur Gert-Jan Hox van BNNVara pleitte gisteren in deze krant tevergeefs voor het behoud van Matthijs van Nieuwkerks hui dige uitzonderingspositie. De pre sentator, die vorig jaar 363.000 euro salaris verdiende, moet eind vol gend jaar - wanneer zijn contract afloopt - terug naar de balkenende norm van 194.000 euro. Dat verlies van bijna twee ton drijft de DWDD-coryfee volgens Hox in de handen van de commerciëlen, waarbij hij 'zo twee a drie keer zo veel kan verdienen'. Zowel de NPO als mediaminister Arie Slob zwicht echter niet voor Hox' vurige pleidooi. ,,Wij willen als kabinet juist af van allerlei uit zonderingen'', aldus Slob. ,,Ik denk Het argument dat Van Nieuwkerk meer op tv is, is echt onzin. De norm gaat uit van een fulltime aanstelling De politie waarschuwt voor de verkoop van valse toegangskaar ten voor de voetbalwedstrijd Ajax-Tottenham Hotspur. Op in ternet worden volgens de politie nepkaarten aangeboden voor de halve finale van de Champions League, die woensdag wordt ge speeld in Amsterdam. Sommige kaarten die worden aangeboden, zijn echt, maar veel zijn nagemaakt. Dan is bijvoor beeld hetzelfde ticket meermaals geprint. Ook de echte tickets worden vaak voor gigantische be dragen op verkoopwebsites gezet. ,,Bij de toegangspoort in het sta dion blijkt vaak pas dat een kaart vals is'', zegt een woordvoerster van de politie. ,,Dan wordt de toegang tot het stadion gewei- gerd.''Ajax waarschuwt zelf al langer tegen het doorverkopen van kaarten. Terreurdreiger niet de cel in Assange wil zich niet 'overgeven' Toch geld voor toneeldocent Sterren botsen, de ruimte trilt vrijdag 3 mei 2019 GO waard? Gudo Tienhooven Hilversum -Arie Slob, minister AMSTERDAM Frenkie de Jong in de eerste halve finale, dinsdag. foto getty GRONINGEN Een 22-jarige man die in maart 2018 de NS in een telefoonge sprek dreigde met een aanslag om bit- coins af te dwingen, heeft van de recht bank in Groningen een voorwaardelijke celstraf gekregen van drie maanden. In de proeftijd van twee jaar moet hij een ambu lante behandeling on dergaan. Volgens des kundigen kampt de verdachte met psychi sche problemen. LONDEN WikiLeaks-oprichter Julian Assange verzet zich tegen een uitle veringsverzoek van de Verenigde Staten. Hij zei tegen een Lon- dense rechtbank dat hij zich niet wil 'over geven aan Amerika'. MAASTRICHT Een docent van de Toneelacademie in Maastricht is terecht ontslagen wegens grensoverschrijdend fysiek contact met leerlingen in lessen bewegingsleer. Dat oordeelt het ge rechtshof Den Bosch in hoger beroep. De docent heeft wel recht op een ontslag vergoeding, omdat de werkgever onvol doende duidelijk is geweest over wat on acceptabel was. AMSTERDAM Het heelal heeft vo rige week twee keer op zijn grondvesten getrild. Wetenschap pers ontdekten twee zwaartekrachtgolven. De eerste trilling werd veroorzaakt door de botsing van twee neu tronensterren op 500 miljoen lichtjaar af stand van de aarde. De trilling een dag later komt waarschijn lijk van de botsing van een neutronenster met een zwart gat op 1,2 miljard lichtjaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4