Dotan wil gehavend imago opvijzelen met een nieuwe plaat MEDIA CULTUUR 33 koor, krijgen ze les van échte zangers. Coaches zijn Waylon, Marcel Veenendaal en Trijntje Ooster huis. ,,Dat is zó fijn'', zegt Bobbi Eden. „Zingen is het engste wat ik ooit heb gedaan'', bekent de voor malige pornoactrice. ,,Dit is jezelf écht bloot geven. Je kunt geen rol spelen, bent volledig jezelf. Je kunt niet even doen alsof je Whitney Houston bent.'' Piekema beaamt dat. ,,Het podium is intimide rend, je moet je zó kwetsbaar opstellen'', stelt de acteur die wel wat gewend is. Hij stond op toneel met diverse voorstellingen, solo en in gezelschap, en zong er ook bij. Enkele jaren terug trad hij op als P!nk in het televisieprogramma Playback je gek. ,,Maar echt zingen is veel leuker. Dat deed ik als tiener al. Herman van Veen, Herman Brood, maar liever vrouwen. Joni Mitchell, Bonnie Raitt. Mocht ik in een volgend leven terugkeren dan graag als zangeres.'' Over andere levens gesproken: zangers uit de sportwereld zie je zelden. Jan Joost van Gangelen is de eerste sportjournalist die wat zang betreft 'uit de kast' komt. ,,Het zegt veel dat er alleen maar vrouwen komen kijken bij mijn optreden, mijn vriendin en vijf vrouwelijke collega's, al zijn er na tuurlijk wel voetballers die muziek combineren. Maar dan hebben we het over rap, zoals Ryan Babel en Memphis Depay.'' Evenals schrijver/foodblogger Kroes groeide ook Van Gangelen op met muziek: ,,Mijn vader was van The Stones, moeder The Beatles. Ze zat in twee zeemanskoren. En mijn ouders vonden: pianoles hoort bij je opvoeding. Ik heb dat vijfjaar gedaan, maar zingen, ja, dat is toch wel effe iets heel an ders...'' Ze deden het in huize Grives allemaal. ,,Als we het huis gingen opruimen, als er gekookt werd. Al tijd klonk er muziek of zongen we. Het was een grote musical. En als er dan iemand iets liet vallen, een kopje of zo, dan begon een ander daarover te rappen en zingen'', aldus de actrice. YouTuber Stefan Jurriëns (StukTV) zat op z'n 16de zelfs al in een bandje. ,,Als drummer hè'', haast hij zich te zeggen. ,,Sixty Pound heette dat. We speelden muziek uit de jaren zestig. Een slecht rock-'n-rollbandje, maar ftkking leuk. Ik mocht één nummer zingen. I wanna be your man, van Ringo Star, de drummende Beatle die óók nog niet kon zingen.'' Hoewel, 'ook niet'. ,,Toen ik mijn collega's ver telde van It Takes 2, hebben ze me alleen maar uit gelachen. Daarom vind ik het des te leuker om te laten zien dat ik het stiekem wel kan. Maar dit is wel serieuze business, hoor. Op zo'n podium, de cor met publiek en allemaal profs. Dit is wel even jezelf in het diepe gooien.'' Bobbi Eden: ,,Mijn zus heeft ook eerst tien mi nuten in een stuip gelegen toen ik zei dat ik ging zingen. Maar laatst reden we naar de sportschool, heb ik de auto aan de kant gezet en heb ik Jolene van Dolly Parton voor haar gezongen. Wat denk je? Ze was blij verrast.'' Wanneer het nieuwe album van Dotan precies verschijnt, is nog onduidelijk, maar de zanger (32) heeft een contract getekend bij platenmaatschappij 8Ball Music. Bij dit label staan onder anderen ook Miss Montreal, Di-rect en Maan onder contract. Alle grote Nederlandse labels toonden interesse in Dotan, maar 8Ball trok aan het langste eind. Het label, dat de komst van de nieuwe aanwinst heeft bevestigd maar verder niets wil loslaten, zou de eerste nieuwe muziek van Dotan nog dit jaar willen uitbrengen. De stap volgt op ruim een jaar van stilte nadat de zanger april vorig jaar in opspraak was geraakt. De Volkskrant onthulde dat Dotan een groep van zo'n 140 zogenoemde internettrollen aanstuurde om on line zijn eigen imago op te poetsen en dat van collega's te bezoedelen. Verder bleek dat hij verschil lende verhalen die hij zelf in de media bracht, had verzonnen. Het ging onder meer om een mediage nieke ontmoeting met een aan leukemie lijdende superfan. Na de onthulling zette Dotan een video online waarin hij toegaf 'kanalen en profielen op sociale media' te hebben gebruikt om zijn carrière te promoten. Hij stelde spijt te hebben, maar hield vol dat een aantal van zijn verhalen wel klopten. Daarna verdween hij uit het zicht. Hij vertrok voor enige tijd naar het buitenland en liet zich ook niet meer horen op sociale media. Het laatste album van Dotan, 7 Layers, verscheen in 2014 en be reikte een dubbelplatinastatus. Ook trad hij op in een uitver kochte Ziggo Dome. vrijdag 3 mei 2019 Kandidaten voor It Takes 2 van links voor naar rechtsvoor: Pim Muda, Imanuelle Grives, Rens Kroes, Bobbi Eden, Lisa Mi- chels, Loes Haverkort. En van linksachter naar rechtsachter: Stefan Juriëns, Jan Joost van Gangelen en Harry Piekema. FOTO ANP It Takes 2, vanavond om 20.30 uur, SBS 6. Zanger Dotan bereidt een come back in de Nederlandse popmu ziek voor. De gevallen hitartiest heeft een nieuw platencontract getekend en is al een eind op weg met het schrijven en opne men van nieuwe liedjes waar mee hij zijn geschonden blazoen wil oppoetsen. Stefan Raatgever Dotan. FOTO MARCEL KRIJGSMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33