Avengers- film breekt records Monic Hendrickx krijgt rol in boekverfilming 32 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT DEZE WEEK GEEN TV Ze presenteren, acteren of schrijven, maar willen allemaal nog één ding: zingen. It Takes2biedt bekende Nederlanders een podium. Waar komt die drang toch vandaan? Quote van de dag Ik weet voor tachtig procent niet meer wat ik heb gedaan ZINGEN PODIUM De meest besproken personages uit het ver haal zijn schurk Thanos en daarna de vier grote helden uit de reeks: Thor (2), Iron Man (3), Captain America (4) en Hulk (5). Opval lend is het aantal keren dat boommens Groot uit de reeks Guardians of the Galaxy aan bod kwam op Twitter; hij speelt maar een bijrol in Avengers: Endgame. De film gaat direct verder na het ontluiste rende einde van voorganger Avengers: Infi nity War, waarin de helden niet slaagden in hun beoogde missie. De regisseurs van End game, de broers Joe en Anthony Russo, heb ben fans met klem gevraagd geen spoilers te verspreiden. Alles om af te dwingen dat an dere bezoekers het verhaal ook zonder voor kennis kunnen zien. Dat blijkt nodig. In een bioscoop in Hong kong kreeg een man klappen nadat hij delen van de film had verklapt aan mensen die in de rij voor de bioscoop stonden. En in de VS richtte de woede zich op American Football- speler LeSean McCoy. Hij zou in drie berich ten op sociale media ontwikkelingen uit de film hebben weggegeven. McCoy was zelfs even het meest besproken op Twitter, meestal in negatieve zin. Avengers: Endgame heeft binnen een week wereldwijd bijna 1,5 miljard dollar opge bracht. Dit heeft nog geen enkele film ooit eerder gepresenteerd. In Nederland zagen in een week tijd bijna 700.000 mensen de film en ook dit is een unicum. vrijdag 3 mei 2019 Soloshow Hensema Nieuwe Tarantino in Cannes oes Haverkort stond vroeger op haar kamer Madonna na te doen. Imanu- elle Grives maakte raps als er bij voorbeeld thuis theekopjes stuk vie len op de vloer en Harry Piekema zong als tiener op de fiets muziek van The Carpenters. ,,En dan het liefst die zoetgevooisde stem van Karen'', voegt Piekema toe. Zingen, ze hebben het stiekem al gedaan. Onder de douche, op de fiets, in hun puberkamer of al in een jongensbandje. Nu, vele jaren later, krijgen be kende Nederlanders de kans om het op een televi siepodium te doen met een nieuwe reeks van It Ta kes 2, die vanavond begint. Het genoemde drietal wordt gecompleteerd door Bobbi Eden, Jan Joost van Gangelen, Rens Kroes, Lisa Michels, Stefan Jurriëns en Pim Muda. ,,Ik heb altijd gedacht: als je wil zingen, dan moet je écht goed zijn'', stelt actrice Loes Haverkort. ,,Dan moet je een dijk van een stem hebben, of conservatorium gedaan heb ben. Tot ik gevraagd werd voor dit programma en mijn moeder zei: doen!'' Haar moeder was jarenlang zangeres van het Ha verkort Jazz Septet, een familiebandje. ,,Mijn vader speelde trombone, mijn ene oom was toetsenist, de andere bassist. Ik vond het als kind fantastisch om te kijken als zij repeteerden of optraden. Dan werd er gezongen, gedanst. Ik had vroeger trou wens een te hese stem. Ik heb zelfs een tijd bij de logopedist gezeten.'' Ook bij Pim Muda zat zingen er vroeg in. ,,Als op de basisschool de rollen voor de musical werden verdeeld, stond ik vooraan. Op de kleinkunstaca demie zong ik ook, maar daarna is het op de ach tergrond geraakt. Met de Ashton Brothers doen we het niet en bij Foute Vrienden ook niet. Beter van niet, hoewel.Leo (Alkemade) haalde vorig jaar de finale. De lat ligt hoog.'' Gelukkig, zo verzuchten de negen deelnemers in DE BELOFTE VAN PISA Nebula in Avengers: Endgame. foto ap Het fenomeen Avengers: Endgame, die de afgelopen week al tientallen bezoekers records brak, is vanaf gisteren met meer dan 50 miljoen tweets ook de meest be sproken film op Twitter ooit. —Zanger Nielson vertelt in de videoserie Bondig op de site van deze krant hoe de stress kort na zijn doorbraak vat op hem kreeg. GO THEATER Penoza-acteur Marcel Hen sema gaat vol gend jaar voor het eerst een landelijke tour nee met een onemanshow maken. Alles in de Hens, zoals de show heet, is van november tot maart door het hele land te zien. FILM De nieuwe film van Quentin Ta rantino, Once Upon a Time in Hollywood, gaat in wereldpre mière op het festival van Cannes. De film, over het Holly wood van de jaren 60, dingt mee naar de Gouden Palm. 3 ■u o Je kunt niet even doen alsof je Whitney Houston bent' Dennis Jansen Monic Hendrickx zal te zien zijn in de boekverfilming De Belofte van Pisa. De actrice, bij het grote publiek bekend van haar rol als Carmen in hitserie Penoza, is gecast als de moe der van IJsbrand, die wordt ge speeld door Thor Braun. De ac trice zal te zien zijn naast Yo- rick van Wageningen, Olivia Lonsdale en Nora el Koussour. De film, gebaseerd op de de- buutroman (2013) van de Ne derlandse schrijver Mano Bou- zamour, gaat over de 15-jarige Amsterdamse jongen Samir, die door iedereen Sam wordt ge noemd. Hij kan fantastisch trompet spelen en wordt aan genomen op het Muzieklyceum. Als enige leerling van Marok kaanse afkomst is hij een vreemde eend in de bijt. Sam houdt school en zijn familiele- ven zo veel mogelijk geschei den, vastbesloten om zijn di ploma te gaan halen. Het scenario van De Belofte van Pisa is geschreven door Robert Alberdingk Thijm (Dunya Desie). De film wordt geregis seerd door Norbert ter Hall (A'dam-EVA) en geproduceerd door Rolf Koot (All Stars, Lek). De film verschijnt op 10 oktober in de bioscoop. 'ifiilI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32