Redelozen Fietsersbond juicht komst van f ietssnelwegen toe Eis: Vlissinger naar instelling veelplegers 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN socialisme Column DE STELLING Vandaag: Fruit is het nieuwe visitekaartje van Zeeland Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Drietal gooit drugs uit auto Vernieler (14) opgepakt SLUIS Ruim 20 boetes bij verkeerscontroles Overal in Nederland verschijnen ze: fietssnelwegen. Dat meldt de ANWB in het laatste nummer van lijfblad Kampioen. Maar dan is er buiten Zeeland gerekend. In onze provincie staat de teller nog op nul. Wel ligt het plan er om een fiets- snelweg tussen Terneuzen en Zel- zate te realiseren, maar voor de rest is Zeeland een witte vlek. Dat is op vallend omdat Zeeland is uitgeroe pen tot een vijfsterren-fietsprovin- cie door het Landelijk Fietsplat- form. En er is ruimte zat zou je den ken. Prioriteit Op de site fietssnelwegen.nl zijn alle trajecten in kaart gebracht. In alle provincies zijn er inmiddels ver schillende fietssnelwegen aange legd of in aanbouw. Fietsersbond Zeeland zou graag zien dat er ook fietssnelwegen in Zeeland komen. Te denken valt aan het traject Vlis- singen-Middelburg-Goes. ,,Voor de verkiezingen van de provincie heb ben we met alle politieke partijen afgesproken dat het prioriteit moet krijgen", vertelt Huibert van Noord van de Fietsersbond Zeeland. ,,Er is niet uitgesproken waar ze moeten komen. We zijn een fietsprovincie dus je kunt bijna niet buiten dat soort wegen. Van Vlissingen naar Goes is dan een logisch traject. Ik weet dat er veel mensen zijn die van Vlissingen naar Goes fietsen, waar overigens al een vrij goede route ligt die als fietssnelweg kan worden Wezijn een f ietsprovincie dus je kunt bijna niet buiten dat soort wegen ingericht. De toezegging ligt er om er mee aan de slag te gaan." Brede fietspaden Snelfietsroutes zijn fietspaden waar je zo min mogelijk auto's, bochten en stoplichten tegenkomt en die zo min mogelijk gelijkvloerse kruisin gen hebben. De route is bedoeld voor woon-werkverkeer. De fiets paden zijn breed en je kunt gemak kelijk andere fietsers inhalen. Aan een fietssnelweg hangt wel een flink kostenplaatje. De 44-jarige Vlissinger A. M. ver oorzaakte overlast en niet zo'n beetje ook. Gisteren stond hij voor de rechtbank in Middelburg en werd er tegen hem twee jaar in een instelling voor veelplegers geëist. Zeer tegen zijn zin. Een zwaardere straf kon hij zich niet indenken. Gebedel Regelmatig liep de Vlissinger in zijn woonplaats te bedelen om geld. Geld om drugs te kunnen ko pen. Meerdere keren had hij een ge- biedsverbod gekregen om mensen te vrijwaren van zijn gebedel. Niets hielp. De drang naar drugs was gro ter en van het gebedel ging het van slecht tot erger. Vorig jaar, in au gustus, stond hij op camera terwijl hij bezig was om vlees uit een su permarkt te stelen. ,,Ik had honger'', verduidelijkte hij. ,,En de rest wilde ik ruilen voor cocaïne.'' Ook stond de Vlissinger terecht voor schuldwitwassen in 2017. Hij stelde zijn bankrekening beschik baar voor oplichters op verkoopfo rum Marktplaats. Hij gaf zijn pin pas aan enkele drugsdealers, die be dragen van zijn bankrekening haal den. Van alles is er geprobeerd om M. te laten behandelen. En elke keer dat hij werd gewaarschuwd dat er een dag zou komen dat hij zou wor den opgenomen in een instelling voor veelplegers nam hij zich voor om te stoppen met drugsgebruik. Heldere uitleg Zowel de officier van justitie als de reclasseringsmedewerker legde het hem nog maar eens uit: het is géén twee jaar achter de deur, maar je wordt geholpen en er wordt voor je gezorgd. Ook nS de straf. En toen, na die heldere uitleg, vond M. die maatregel niet zo verschrikkelijk meer. Hoewel twee jaar natuurlijk wel erg lang was. Het duurt even om serieus te luisteren naar het gesprek op de radio. Aan het woord een 'hoog-in-de-boomfiguur' van Berend Botje. Met vijftig vestigin gen in Noord-Holland een grote jongen in de kinderopvang. De discussie gaat over de wen selijkheid van het weren van niet- gevaccineerde kinderen op kin derdagverblijven. Of beter gezegd, kinderen uit gezinnen van anti- vaxxers. De allerkleinsten mogen nog niet eens gevaccineerd wor den. Berend Botje wil geen onge vaccineerde kinderen meer opvan gen. Het weigeren van dergelijke kin deren als landelijk beleid invoeren zou juridisch wel eens een hele kluif kunnen zijn, verwacht de woordvoerder van Berend Botje. wetjes, regeltjes en voorschriften, dom gedrag op het klimrek door rubber tegels niet wordt afgestraft met educatief waardevolle open knietjes, is kinderen beschermen tegen dodelijke ziektes die uitge roeid hadden kunnen zijn kenne lijk een juridisch lastig dingetje. beroepen op discriminatie van wege levensovertuiging', hoor ik Berend Botje veronderstellen. tegen de bouwradio op mijn aan recht. ,,Welke levensovertuiging is dat dan? De Kerk der Stronteigen wijzen? De Orde der Redelozen? Je kunt niet iedere stoornis een le vensovertuiging noemen." Of toch? Waren de zelfmoord terroristen in Sri Lanka streng ge lovige moslims of gewoon intens gestoord? Ik ben heel benieuwd wat de rechter zal zeggen, mocht het tot een zaak komen rond Be rend Botje. Zou grensverleggende domheid inderdaad erkend wor den als een levensovertuiging? We zouden zomaar weer een bestem ming hebben voor alle leegstaande kerken. Waren de terroristen in Sri Lanka streng gelovige moslims of intens gestoord? 4 dagen volpension in bosrijk Diez nabij Koblenz vrijdag 3 mei 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben blij met mijn collega's 920 stemmen TERNEUZEN De politie heeft woens dagnacht in de Lo- rentzlaan in Terneuzen drie Belgen aangehouden wegens overtreding van de Opiumwet. Even tevo ren reed de auto waarin zij zaten met flinke snelheid door Terneuzen. Agenten gaven de bestuurder een stopteken. Op het mo ment dat de auto stopte, zagen de agenten dat een plastic zak uit de auto werd gegooid. Daarin zat 246 gram amfetamine, bleek uit onderzoek. Het drietal zit vast. Het gaat om een Belg (26) zonder vaste woon- of verblijf plaats, een vrouw van 27 uit Berlare en de 28-jarige automobilist, eveneens uit die plaats. VLISSINGEN Een 14-jarige Vlissinger is woensdagavond aange houden voor het plegen van vernielingen op di verse plaatsen in Vlissin- gen. De politie zoekt nog naar mededaders. De poli tie kreeg rond 23.00 uur meldingen van bewoners van de Wilhelmina Druc- kerlaan. Een groepje jon geren op de fiets gooide stenen tegen auto's en hui zen. Later kwamen soort gelijke berichten uit de Vrij burgstraat. De politie trof het groepje, met hulp van een meefietsende bewo ner, in de buurt van de Kleiweg aan. Daarop ver spreidden de jongeren zich. Eén van hen, de 14-ja- rige Vlissinger, kon worden aangehouden. 22 automobilisten lie pen tegen de lamp tij dens verkeerscontroles in Sluis en Aardenburg, woensdag. Agenten controleerden tussen 10.00 en 16.00 uur op de Rondweg bij Sluis en op de Draaibrugseweg bij Aardenburg. Twee bestuurders reden onder invloed van drugs (wiet): een man (20) uit Eeklo en een 48-jarige inwoner van Sluis. De Belg had ook geen gel dig rijbewijs. Andere boetes waren er onder meer voor gladde ban den, het niet dragen van een gordel en bellen achter het stuur. Maurice Steketee Vlissingen -Huibert van Noord, fietsersbond Ad Roos Middelburg De rechtbank vonnist op 16 mei In dit land, waar dankzij duizend 'De ouders zouden zich kunnen „Levensovertuiging?", foeter ik WAT betekent: WIE MINWER VERWENT* BETAALT MINWER... ...EN WIE MEER VERWENT BETAALT MEER AAN HET SALARIS VAN MATTHIJS VAN NIEUWKERK. Hotel Wilhelm Von Nassau V 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Dagelijks lunch en 3-gangendiner of buffet V Op Zoover beoordeeld met een 9,0! «t Vrij gebruik van de sauna V Kinderen t/m 6 jaar GRATIS! 15) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2