Asselman stunt in Yorkshire ONVERGETELIJK >RT 29 doen vergeten FN Ycv\\»*e DUITSLAND PORTUGAL Een sensatie is hij, Joao Félix bij BRAZILIË Bij de mannen was Asselman pas de tweede Nederlandse ritwinnaar in het vijfjarige bestaan van de Tour de Yorkshire. In 2016 won Danny van Poppel al een rit. Asselman slaagde er in op de laatste meters het peloton net voor te blijven. Zijn ploeggenoot Boy van Poppel ein digde als vierde. De rit ging van Doncaster naar Selby over 182 kilo meter. De tweede plaats was in Selby voor de Italiaan Filippo For- tin, de Belg Jonas Van Genechten werd derde. Mooiste zege Asselman sprak van zijn mooiste zege ooit. ,,Zonder twijfel. Ik kan het nog maar nauwelijks geloven dat het me is gelukt. Door een en kelbreuk vorig jaar heb ik een moei lijke periode gehad. De laatste maanden voelde ik al dat het steeds beter ging. Dit is een fantastische beloning.'' Stefan Küng heeft de tweede etappe in de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De 25-ja- rige Zwitser kwam na 174,4 kilome ter voor eigen publiek in Morges solo aan. Het was zijn derde ritzege in deze etappekoers en zijn tweede in dit seizoen, na zijn winst in de tijdrit in de Ronde van Algarve in februari. De rit begon in Le Locle en on derweg moesten de renners twee bergen over, van de tweede en derde categorie. De Ier Sam Bennett won de sprint van het peloton, dat bijna een minuut later dan Küng fi nishte. De Italiaan Sonny Colbrelli eindigde als derde. Steven Kruijs- wijk (Jumbo-Visma) was de eerste Nederlander op de 27e plek. De Slo- veen Primoz Roglic, ploeggenoot van Kruijswijk, bleef de leider in het klassement. Kruijswijk staat ze vende, op 17 seconden van zijn ploeggenoot. UITSLAGEN fu N 1 E K HER INjmjnJGSALBUI RESERVEER NU OP WWW.AJAXBOEK.NL Hoe het seizoen ook eindigt, dit avontuurlijke en aanval lende Ajax levert nu al een onvoorstelbare prestatie. In juni geeft Kick uitgevers een monu mentaal boek uit over de opmars van Ajax in de Champions League. vrijdag 3 mei 2019 GO M Moise Kean (19 jaar, Juventus) M Mikel Oyarzabal (22 jaar, Real Sociedad) H Joao Félix (19 jaar, Benfica) Baskenland zijn ook middenvel der Mikel Merino en Igor Zubeldia doorgebroken. Jong Spanje drijft op Sociedad. Twee andere Spaanse toptalen ten: Ferran Torres (19 jaar, Va lencia) en Sergio Gómez Martin (18 jaar, Borussia Dortmund). Kai Havertz (19 jaar, Bayer Le- verkusen). Joachim Löw had hem niet nodig tegen Oranje in maart. Maar de speler die onder trainer Peter Bosz bij Leverkusen moet uitgroeien tot wereldster, wordt in eigen land gezien als de speler die Duitsland op termijn weer aan een wereldtitel moet helpen. Twee andere Duitse toptalen ten: Jann-Fiete Arp (19 jaar, Hamburger SV/Bayern München) en Thilo Kehrer (22 jaar, Paris Saint-Germain). Joao Félix (19 jaar, Benfica). Benfica. In zijn eentje rolde hij Eintracht Frankfurt op in het heenduel van de kwartfinale van de Europa League (4-2). Eerder dit seizoen tegen Ajax was de rasvoetballer er nog niet bij, maar inmiddels is hij de grote man. Twee andere Portugese toptalenten: Diogo Dalot (20 jaar, Manchester United) en Ruben Neves (22 jaar, Wolver hampton Wanderers). Vinicius Junior (18 jaar, Real Madrid). De snelle aanvaller van de Spaanse topclub moet het laten zien bij een zwalkend Real Madrid. Maar de linkerspits heeft alles om uit te groeien tot een supervedette. Aan Zinédine Zidane om de Braziliaan snel klaar te stomen voor de wereld top. Twee andere Braziliaanse toptalenten: Rodrygo (18 jaar, Santos/Real Madrid) en Gabriel Jesus (22 jaar, Man chester City). Jesper Asselman (29) heeft gis teren voor een stunt gezorgd door de eerste rit van de Ronde van Yorkshire te winnen. De wielrenner van Roompot-Char- les was in de vijfde editie van de vierdaagse koers de sterkste in Selby na een lange ontsnapping. De eerste etappe ging van Don- caster naar Selby over bijna 179 kilometer. Het was gedurende de dag bij vlagen noodweer in midden-Engeland. ANP M Jesper Asselman heeft de eer ste rit in de Ronde van Yorkshire ge wonnen. FOTO EPA Tennis München (Dui) Mannen, tweede ronde: Pella (Arg/7) - Daniel (Jap) 6-1 6-7(7) 6-3, Bautista (Spa/4) - Molleker (Dui) 6-4 6-2, Kohlschreiber (Dui) - Chatsjanov (Rus/2) 7- 6(6) 6-4, Berrettini (Ita) - Kudla (VS) 7-5 6-3. Praag (Tsj) Vrouwen, kwartfinales: Muchova (Tsj) - Vichljantseva (Rus) 6-3 6-4, Pera (VS) - Wang Q. (Chn/3) 6-0 6-7(5) 6-3, Teichmann (Zwi) - Korpatsch (Dui) 6-2 6-1, Strycova (Tsj/9) - Siniakova (Tsj/6) 6-1 6-2. Estoril (Por) Mannen, tweede ronde: Cuevas (Uru) - Baldi (Ita) 6-2 7-5, Goffin (Bel/4) - J. Sousa (Por) 6-3 6-2. Rabat (Mar) Vrouwen, kwartfinales: Tomljanovic (Aus/4) - Peterson (Zwe) 6-2 6-4, Van Uytvanck (Bel/8) - Bonaven- ture (Bel) 5-7 6-1 6-2, Konta (Gbr/7) - Hsieh (Tai/2) 6-7(1) 6-4 6-4. Wielrennen Ronde van Yorkshire Eerste etappe: 1. Asselman (Roompot) 178,5 km in 4.05,45, 2. Fortin (Ita/Cof) z.t., 3. Van Genechten (Vit) z.t., 4. Van Poppel (Roompot) z.t. Stand: 1. Asselman 4.05,34, 2. Fortin +0.05, 3. Hennessy (GBr/Can) z.t. Voetbal Europa League, halve finales Arsenal - Valencia nnb Eintracht Frankfurt - Chelsea nnb (Returns op donderdag 9 mei) 39 O x 30 en i. 240 bb ïén verzendkoste =rschijnt in juni (3 kickuitgevers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29