'f£P-d334E "j| De sterren van de w, Deze talenten moeten topspelers als Messi en Ronaldo 28 Makkelie VAR bij vrouwen Xavi: coachen in stijl Cruijff Allegri laat zich niet gek maken Nederland heeft Matthijs de Ligt, Frenkie de Jong en Steven Bergwijn. Maar wereldwijd wemelt het van de toekomstig wereldtoppers. FRANKRIJK NOG EEN OPVALLEND KWARTET Achter de huidige topspelers stikt het van de nieuwe ster ren. Clubs staan te dringen om de op volgers van dertigers als Lionel Messi (31) en Cristiano Ronaldo (34) binnen te halen. Deze krant zet de grootste talenten op een rijtje, met de restrictie dat ze jonger dan 23 zijn. ENGELAND SPANJE ITALIË VOETBAL Danny Makkelie is door de FIFA aangewe zen als Video Assistent Re feree (VAR) voor het WK voetbal voor vrouwen, dat komende zomer in Frank rijk wordt gehouden. De Nederlandse scheidsrech ter had die rol vorig jaar ook al bij de wereldtitel strijd voor mannen in Rus land. Er zijn vijftien arbiters uit elf verschillende landen aangewezen om achter het beeldscherm plaats te nemen. Het gaat daarbij om mannen en vrouwen. De FIFA stelde de meest ervaren VAR's aan. VOETBAL De Spaanse oud-international Xavi (39, foto) is aan zijn laatste maand bezig als profvoet baller. De voormalige mid denvelder van Barcelona gaat zich richten op een loopbaan als coach. ,,Ik be schouw het als mijn plicht om het voetbal iets terug te geven", zegt de speler van Al Sadd SC uit Qatar. „Mijn filosofie als coach komt overeen met de stijl die we onder de invloed van Johan Cruijff en La Masia hebben ontwikkeld", zei Xavi, die met La Masia doelde op de jeugdacademie van zijn ge liefde club. VOETBAL Coach Massimi- liano Allegri van Juventus gaat binnen afzienbare tijd met clubpresident Andrea Agnelli in gesprek over zijn toekomst bij de 'Oude Dame'. Volgens de 51-jarige Italiaan is daar niets vreemds aan. Niettemin zijn er opnieuw verhalen dat zijn positie ter discussie staat. Hij leidde Juventus weliswaar naar de vijfde landstitel op rij onder zijn leiding, maar de pijnlijke uit schakeling door Ajax in de kwartfinales van de Cham pions League wordt hem in Turijn zwaar aangerekend. ,,Elk jaar is hier hetzelfde, maar ik ben er nog steeds", zei Allegri over de min of meer 'vertrouwde' geruch tenstroom over zijn positie. Moise Kean (19 jaar, Juventus). Kean was de eerste speler na 2000 geboren die debuteerde in één van de vijf grote competities van Europa en speeltijd kreeg in de Champions League. In drie inter lands voor Italië al goed voor twee goals. Een speler voor de toe komst. De nabije toekomst. Twee andere Italiaanse toptalen ten: Nicolo Barella (22 jaar, Cagli- ari) en Gianluigi Donnarumma (20 jaar, AC Milan). Kylian Mbappé (20 jaar, Paris Saint-Germain). Kun je iemand die al wereldkampioen is eigenlijk nog Luka Jovic (21 jaar, Eintracht Frankfurt) De Servische spits, gehuurd van Benfica, maakt indruk in de Bundesliga met zeven tien doelpunten. Lautaro Martinez (21 jaar, Internazionale) Bij Internazionale blinkt de Argentijnse aanvaller uit als vervanger van topschutter en landge noot Mauro Icardi. Christian Pulisic (20 j., Borussia Dortmund) De aanvallende midden velder, door Chelsea in januari gekocht van Borussia Dortmund, is de hoop van de VS. Leon Bailey (21 jaar, Bayer Leverkusen) Als voormalig Ajax- target moet de vleugel speler uit Jamaica onder trainer Peter Bosz doorgroeien. A Jadon Sancho (19 jaar, Borussia Dortmund) Kai Havertz (19 jaar, Bayer Leverkusen) Mikos Gouka Rotterdam Jadon Sancho (19 jaar, Borussia Dortmund). Via Watford en Manchester City kwam de jongeling bij Borussia Dortmund. Sancho is een sensa tie in de Bundesliga, met dit sei zoen al elf goals en ze ventien assists. De aan valler, al gedebuteerd voor Engeland, ligt nog tot 2022 vast in Dort mund. Twee andere En gelse toptalenten: Trent Alexander-Ar nold (20 jaar, Liverpool) en Phil Foden (18 jaar, Manchester City). Vini'cius Junior (18 jaar, Real Madrid) Kylian Mbappé (20 jaar, Paris Saint-Germain) bij de talenten noemen? Nee. Maar als er iemand een gedood verfde opvolger is voor Messi of Ronaldo, is het de aanvaller van PSG. Twee andere Franse top talenten: Tanguy Ndombele (22 jaar, Olympique Lyon) en Ousmane Dembélé (21 jaar, FC Barcelona). Mikel Oyarzabal (22 jaar, Real Sociedad). Real Sociedad heeft goud in han den met de handige linkerspits, die nu al ruim veertig miljoen euro moet kosten. En bij zijn club in het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28