W OT mt 120 PEC gaf Willem II in finale van Stefan Pettersson adviseert Alexander Isak 26 Alexander Isak kan in de bekerfinale zijn naam vestigen. Stefan Pettersson, de man van 100 Ajax-goals, vindt dat de Willem II-spits zich het beste in de eredivisie door kan ontwikkelen. Kort BMX Duur verlies Van Gerwen Chelsea gelijk, Arsenal wint Eintracht Frankfurt is voor eigen publiek overeind gebleven tegen Chelsea in de eer ste wedstrijd van de halve finale van de Eu ropa League: 1-1. De Duitsers kwamen op voorsprong door Luka Jovic. De gelijkmaker kwam van Pedro. Jetro Willems viel in bles suretijd in bij de thuisploeg, waar Jonathan de Guzman op de bank bleef. Arsenal won thuis van Valencia met 3-1. Mouctar Diak- haby zorgde in de beginfase voor de kost bare uittreffer van Valencia. Arsenal won alsnog door goals van Alexandre Lacazette (twee) en Pierre-Emerick Aubameyang. Eriksen onderweg naar Real Real Madrid heeft al een mondeling akkoord met Christian Eriksen (foto). Volgens Spaanse media onderhandelt de Madri- leense topclub met Tottenham Hotspur over de 27-jarige Deen. De oud-Ajacied zou 150 miljoen euro moeten kosten. Real heeft een lager bedrag in gedachte, waarbij het zich gesterkt weet door de gedachte dat Eriksen maar al te graag deze zomer de overgang maakt naar Madrid. Flitsen r PSV Ruud van Nis- telrooij (foto) is nog twee jaar trainer van PSV onder 19. De 42-jarige oud international is sinds de zomer van vorig jaar coach. Hij volgde destijds Mark van Bom mel op. EK De Neder landse biljarter Dave Christiani is Europees kampioen bandstoten. In de finale ver sloeg de 39-ja- rige Heerle naar de Belg Eddy Leppens met 120-11. Willem II maakte de eerste dagen van deze week veel tijd vrij om de media te bedienen. Eén man kregen ze echter niet te spreken. Alexander Isak. De Zweed gaf geen interviews meer, om zich helemaal op de be kerfinale van zondag tegen Ajax te kunnen concentreren. Isak is bij Willem II al weken de man waar het allemaal om draait. De interesse van de media in de spits bereikte een kookpunt na zijn drie benutte strafschoppen tegen Fortuna Sittard. De voetballer met de Eritrese roots vond in aanloop naar de bekerfinale dat alles wel verteld was. Met druk die hij zou voelen heeft de windstilte niets te maken. ,,De druk ligt niet bij ons", riep de 19-ja- rige spits steeds. ,,Wij kunnen in de Kuip uit die tunnel komen en van De eredivisie is de komende jaren voor Alexandereen perfecte omgeving om verder te rijpen de wedstrijd genieten. Het is een grote, maar vooral ook een heel leuke wedstrijd." Voor Borussia Dortmund speelde hij vier duels om de DFB-pokal. In het seizoen 2016-2017, toen zijn club de beker won, deed hij vier mi nuten mee in de kwartfinale tegen Sf Lotte. Vorig seizoen speelde hij drie cupduels. Het avontuur ein digde in de achtste finale met een nederlaag tegen Bayern München. Isak beseft dat de KNVB-beker- finale voor hem niet zo vrijblijvend is. Met een geweldige finale tegen een club die inmiddels Europees hoog aangeschreven staat, kan hij zijn naam definitief vestigen. Hij kan in directe confrontaties met topverdediger Matthijs de Ligt be wijzen dat hij niet voor niets het ene record na het andere in de ere divisie op zijn naam zette. Toekomst Bovendien is nog onduidelijk waar Isak het komende seizoen gaat voetballen. Zijn contract bij Borus- sia Dortmund loopt door, maar de vraag is of hij daar een serieuze kans krijgt. Alleen onder die condi ties wil hij terug naar zijn Duitse werkgever. Stefan Pettersson, tus sen 1988 en 1994 de spits van Ajax, adviseert Isak om langer in de ere divisie te blijven. De Zweedse top schutter van weleer vindt het een uitstekende omgeving voor zijn landgenoot om zich verder te ont wikkelen. Pettersson fungeerde tot voor kort als begeleider van een twintig tal Zweedse voetballers, die hij met raad en daad bijstond. In zijn hoe danigheid als hoofd van de begelei dingsstaf van het nationale team van Zweden, kwam hij Isak weer tegen. Onder meer bij de interland tegen Noorwegen, waar Zweden dankzij een goede invalbeurt van Isak nog een 3-3 gelijkspel uit sleepte. ,,De eredivisie is een perfecte om- Motivatie ,,Het is niet alleen mijn taak om de spelers met het juiste plan, maar ook met het juiste gevoel het veld te laten betreden." Ron Jans riep zijn video-analist bij zich na de gewon nen halve finale tegen NEC en liet hem een filmpje compileren waar door Ryan Thomas een paar uur voor de aftrap plots oog in oog stond met zijn zieke zusje die was achtergebleven in Nieuw-Zeeland, Joost Broerse werd toegejuicht door dochter Isabella en Kamohelo Mo- kotjo vanuit Zuid-Afrika nog een laatste succeswens kreeg van zijn broer. Fred Benson hielp een handje, door in de Kuip de motiva- tiespeech van Al Pacino in Any Gi ven Sunday af te spelen. ,,Het was doodstil", weet captain Bram van Polen nog. ,,We werden naar buiten geroepen voor de warming-up, maar iedereen zat in die speech. Ik zei: We wachten tot dit is afgelo pen. Het gevoel wat ik daar in de kleedkamer had, heb ik nooit meer gehad." Toeval of niet, plots speel den veertien Zwollenaren de wed- strijd van hun leven. En zeg nou zelf: Als je voor iemand door het vuur gaat, zijn het je dierbaren wel. De vraag is dus ook: hoe creatief is Adrie Koster? Standvastigheid Veel trainers zien met een defensief strijdplan meer kans de grote favo riet op de knieën te krijgen. Dat kan werken als de spelers bekend zijn met een tactiek met vijf verdedi gers. Louis van Gaal perste die tac tiek erin en zag Oranje in een heroï sche WK-wedstrijd Spanje ver morzelen. Afgelopen week nog, paste Mauricio Pochettino zich ineens - ook door absenties - aan Ajax aan. Tottenham Hotspur werd aan alle kanten opgespeeld, tot de Quote van de dag 'Geen excuses voor mijn dansje voor de god van het voetbal.' vrijdag 3 mei 2019 GO DARTS Michael van Gerwen (foto) is zijn leidende positie in de Premier League kwijt. De titel verdediger verloor in Manchester van de Noord-Ier Daryl Gurney. De Brabander kon zich na een zwakke start (0-4) niet tijdig meer herstellen en verloor met 5-8. VOETBAL VOETBAL Wielrenner Daan Olivier stopt per direct. De 26-jarige Jumbo-renner kampt sinds vorig jaar met een knieblessure. De Ronde van Baskenland, waarin hij afstapte, was zijn laatste koers. Ajax wil Susan Lenderink (41) aanstellen als financieel directeur als opvolger van Je roen Slop. Lenderink is sinds 2012 financieel directeur bij De Bijenkorf. Fabio Fognini (31) mist door een blessure het tennistoernooi van Estoril. De Italiaan won eerder dit jaar in Monte Carlo. 2 De nationale BMX-selectie staat onder lei ding van twee coaches: Rob van den Wil denberg en Raymon van der Biezen. Beide voorma lige BMX'ers volgen bonds coach Bas de Bever op, die onverwacht stopte dit jaar. 2 1 'Ajax een mooi Wilber Hack Tilburg - Stefan Pettersson Matthijs de Ligt (Ajax) kraakt een schot van Willem II-spits Alexander Isak. foto bsr/soccrates Dat Goliath door David te ver slaan is, bewees de memorabele bekerfinale van 2014 (5-1) wel. Met welke trucs maakte PEC Zwolle het wonder - waar Willem II zondag naar smacht - moge lijk? Johan Inan Zwolle O a 0) —BBC-analist Lineker na boze Liverpool- reacties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26