tot 300, Zeeland is en Tientallen klanten de dupe JOL Isak Zeeland is meer dan mosselen. Een kwart van de Nederlandse f ruitproductie komt uit onze provincie. Hoog tijd om daar eens flink promotie voor temaken. Songfestival kan in beker finale zijn naam 'gen Carla van der Wal Almere De verkopers mochten alleen zake lijke contracten aan de man bren gen, maar stuitten ook op interesse van particulieren. De zakelijke con tracten hebben veel strengere voor waarden dan particuliere contrac ten. Zo is het moeilijker om ze op te zeggen. Ook mensen die onder be windvoering staan vanwege schul den kregen zo zakelijke contracten aangesmeerd. Zij konden zo'n con tract krijgen door willekeurige in- schrijfnummers van de Kamer van Koophandel te gebruiken. 3 Waar normaal een klant drie keer op 'ja' moet drukken, deden verkopers dat zelf Daarbij schrokken de verkopers er niet voor terug zelf de transactie te bekrachtigen. Waar normaal een klant drie keer op 'ja' moet drukken, deden ze dat zelf, geven ze toe aan deze krant. Improvers Tegen alle betrokken verkopers - zes in totaal - is inmiddels aan gifte gedaan. Opvallend genoeg werkten zij allemaal tot voor kort bij Improvers, de verkooptak van Essent. Improvers werd onlangs stilgelegd omdat er op foute wijze zou zijn verkocht. Naar de manier van werken werd een onderzoek in gesteld, nadat deze krant schok kende omgang met klanten bloot legde. Uit dat onderzoek zijn vol gens een woordvoerder verder geen onregelmatigheden of structurele problemen gebleken. Het bedrijf uit Almere dat nu vanwege genoemde fraude in beeld komt, werkte via een tussenpartij om energiecontracten aan de man te brengen. Kwaliteitscontroles door het overkoepelende service platform legden bloot hoe in korte tijd veel was gefraudeerd - het gaat om in totaal 115 'foute' contracten. 'Goudhaantje' Initiatiefnemer voor de fraude zou Peter W. zijn, die bij Improvers gold als een 'goudhaantje' en een van de bekende gezichten van het bedrijf was. Hij verdiende daar vele tonnen en wilde zich eind vorig jaar aan sluiten bij het bedrijf van zijn part ner. Nu zeggen betrokken, uitvoe rende verkopers dat hij hen aan zette tot frauderen, net als zijn part ner. Die ontkent dat laatste met klem. Zij zegt niet op de hoogte te zijn geweest van de fraude en deed daarom aangifte, ook tegen W. Zelf erkent W. verantwoordelijk te zijn voor het doorspelen van ge gevens van mensen die in de schuldhulpverlening zaten en toe waren aan een nieuw energiecon tract. Van de andere fraudegevallen distantieert hij zich. »P12 Nog geen noot gezongen, maar toch is Duncan de topfavoriet Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Grove fraude bij verkoop energie Energieverkopers hebben in korte tijd op frauduleuze wijze tientallen contracten verkocht. Zelfs mensen in de schuldhulp verlening werden de dupe van deze grove fraude. zoet ZEELAND 2 Kassakorting op al onze 303 rondreizen Heeft u plannen om binnenkort een rondreis te maken? Al onze wereldwijde groeps- en privéreizen zijn nu extra scherp geprijsd! Boek nu een prachtige rondreis en ontvang tot €300 korting per persoon. neemt je mee Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Exd. reserve ringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Vooral in het noorden buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1