II 9 »De nieuwe koning is een held volgens de media, de badboy heeft niet bestaan Verdachte giet gif over zich heen passende gewaden. Wel even wat an ders dan de witte tanktopjes of afge zakte jeans waarin de royaal met neptatoeages opgevrolijkte kroon prins werd gefotografeerd. Feit is dat de aanstaande koning het ervan heeft genomen. Hij be zocht dure Engelse scholen en vol tooide de militaire academie van Australië. Ook deze koning kan een vliegtuig besturen. Hij koos als vierde vrouw een ste wardess van Thai Airways. In zijn koninkrijk werd dat overigens pas gisteren bekendgemaakt. En ook dat Suthida Tidjai (40) per direct konin gin van Thailand is geworden. Op merkelijk, zo vlak voor een kroning, maar niet gek in het leven van Vajira- longkorn. Hij had zijn geliefde een paar jaar geleden al aangesteld als vi- cecommandant van zijn lijfwacht. In 2016 promoveerde hij haar tot generaal. Het huwelijk met Suthida is dus Vajiralongkorns vierde. Hij trouwde in 1977 met zijn nichtje Soamsawali, een huwelijk dat was gearrangeerd door koningin Sirikit. Maar al voor de bruiloft had de toenmalige kroon prins een verhouding met Sujarinee Vivacharawongse. In 1991 werd de scheiding uitgesproken en in 1994 huwde Vajiralongkorn zijn mai- tresse, de actrice Sujarinee, bij wie hij toen al vijf kinderen had. Dat huwe lijk duurde tot 1996. In 2001 trouwde Vajiralongkorn met zijn derde vrouw Srirasmi, maar dat huwelijk werd in 2014 ontbonden voor Suthida Tidjai, de nieuwe Thaise koningin. De Thaise koning kwam tot voor kort vaak in Beieren. Hij was ook populair bij het Duitse schandaal blad Bild, dat hem menigmaal in verrassende poses vastlegde, al dan niet samen met een schaars ge klede vriendin. In 2011 werd de prinselijke Boeing 737 in beslag ge nomen op het vliegveld van Mün- chen, omdat een schuldeiser van Vajiralongkorn 36 miljoen vor derde. Dat bedrag werd betaald door de Thaise regering. Playboy De vraag is of de strapatsen van de koning niet op den duur de positie van de monarchie zullen aantasten. Formele macht heeft hij niet, maar naar zijn gerespecteerde vader werd geluisterd. Opmerkelijk is dat de Thaise premier Prayut Chan-o- cha vorig jaar liet weten dat de met geld smijtende playboy die koning moest worden 'geen dure plechtig heid wilde'. Vanwege de traditie zou het tweedaagse feest niettemin tientallen miljoenen kosten. Inmiddels is de verkoop van T- shirts, herdenkingsmokken en an dere koninklijke prullaria begon nen. De Thaise media zijn volgens traditie bezig met gefantaseerde heldenverering. Bad Boy Vajir- longkorn heeft gewoon niet be staan. Hij zal regeren in de lijn van zijn gerespecteerde vader en weet zich al een lieveling van de go den. En wie daaraan twijfelt, pleegt majesteitsschennis en kan gaan brommen. Een man heeft een giftige stof over zichzelf gegoten in een rechtbank in Londen. Dat ge beurde nadat hij tot ruim twee jaar cel was veroordeeld in een fraudezaak, berichtte de BBC gisteren. De man, de 54-jarige Marc Marshall, begon te gillen na dat de rechter uitspraak had gedaan. ,,Het leek alsof hij lijm op zijn huid had'', zei een getuige. Die vertelde ook dat Marshall lijkbleek werd en naar zuur rook. Medewerkers van de rechtbank goten water over hem heen om de stof te verdunnen. Marshall raakte ernstig ge wond en is overgebracht naar het ziekenhuis. De autoritei ten hebben nog niet bekend gemaakt hoe de man de onbe kende vloeistof naar binnen heeft gesmokkeld, maar hij had kennelijk een metalen waterfles bij zich. Daar lijkt hij uit te hebben gedronken. De vervolging van de man had eerder al vertraging opge lopen. Hij had zichzelf vol gens de BBC in zijn nek gesto ken bij zijn arrestatie in 2016. Door het incident van deze week raakte ook een vrouwe lijke beveiliger gewond. Mazelenvaccin is kritisch getest en veilig Geen verband tussen 'bom' en aanslagen De Nieuw-Zeelandse autori teiten zien geen verband tus sen de vondst van een ver moedelijke bom in Christ- church en de bloedige aansla gen op moskeeën in die stad. Dat maakte de politie bekend. De autoriteiten vonden dins dag in de wijk Phillipstown munitie en 'een vermeend ex plosief'. Ze arresteerden een 33-jarige man. Die wordt nu vervolgd voor het bezit van munitie, explosieven en an der illegaal wapentuig. Agenten dood door mijn Stier doodt jonge man Schuldig aan plan aanslag donderdag 2 mei 2019 GO maar gedraagt LONDEN Ton de Boer, hoogleraar en voorzitter van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen, hamert erop dat het vaccin niet gevaarlijk is. CHRISTCHURCH Demonstranten die het Taksimplein in Istanboel proberen te bereiken, worden tegengehouden door de Turkse oproer politie. Tijdens manifestaties vanwege de Dag van de Arbeid werden meer dan honderd mensen gearresteerd. foto epa MUMBAI Zestien politie agenten zijn giste ren omgekomen door een landmijn in de staat Maha rashtra (India). De daders zijn vol gens de politie maoïstische op standelingen in de regio. Meerdere mensen raakten gewond. De agen ten zouden onder deel uitmaken van een eenheid die is opgericht om tegen de maoïsten te strijden. CHILCHES Op een Spaans stierenfestival is een 19-jarige man gedood door een stier. Hij werd dinsdagavond door een hoorn van het beest ge raakt tijdens het stierenrennen in Chilches. MELBOURNE Een man is giste ren in Australië schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op een vliegtuig van Etihad Airways in juli 2017. De man had een bom in een vleessnijder geplaatst en in de bagage van zijn nietsvermoedende broer gestopt. Die broer wordt niet vervolgd. De man handelde met een derde broer in naam van IS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9