Pippi-fans halen 37.000 euro op 3 dgn Den Helder/Texel 7 Mediadirecteur Gert-Jan Hox van BNNVara ergert zich mateloos aan de 'eeuwige discussie' over de verdiensten van Matthijs van Nieuwkerk. Ook dat er gesproken wordt van slinkse salarisconstructies. Volgens Hox is de presentator goud waard. ,,Er wordt steeds gesuggereerd dat Matthijs zijn zakken vult met belas tinggeld. Dat is gewoon niet waar'', wil Gert-Jan Hox van BNNVara even kwijt. Het salaris van de DWDD-pre- sentator (vorig jaar 363.000 euro) is volgens hem opgebouwd uit de balke nendenorm (van 194.000 euro) plus geld uit de verenigingskas van de om roep. ,,Dat is mogelijk dankzij de con tributie van onze bijna 500.000 le den.'' Aan die vorm komt een einde. De NPO wil het aantal 'veelverdieners' terugbrengen naar nul en bepaalde daarom dat alle presentatoren na het ondertekenen van een nieuw contract bij de omroep, binnen die balkenen denorm moeten blijven. Voor Matthijs van Nieuwkerk breekt dat moment eind volgend jaar aan. ,,Dat vind ik heel lastig te verteren'', zegt Hox, die sinds een halfjaar media directeur is van BNNVara. ,,Ik pleit er voor dat de NPO dit heroverweegt.'' Hij voelt de noodzaak voor het eerst volledig openheid van zaken te geven over Van Nieuwkerks veelbesproken salaris. ,,Als je ziet wat Matthijs bete kent voor de schatkist, wat hij binnen haalt aan reclamegeld (via de STER). Hij heeft zijn eigen salaris al na twee weken DWDD terugverdiend. Zijn beloning is dus verre van marktcon form.'' Uitzonderingen ,,Ik zou willen dat er wordt nagedacht of er tóch uitzonderingen kunnen zijn'', vervolgt Hox. ,,Dat je daar crite ria voor stelt. Je kunt best uitrekenen waarom de ene presentator wel en de andere niet tot die groep behoort. Matthijs is daarnaast gewoon een kei- Nederlandse fans haalden het geld afgelopen maanden op voor hun Zweedse jeugdhelden, die nooit geprofiteerd hebben van het wereldwijde succes van de tv- serie en films over Pippi Lang kous. Deze krant nodigde de ac teurs in april uit voor een reünie in Nederland. Na die samen- komst stroomden de giften en warme woorden weer binnen. De fans leven vooral mee met Maria Persson, de actrice die An- nika speelde. Zij kampt met over gewicht en artrose. Het geld dat de fans doneerden kan Persson, die leeft van een uitkering, goed gebruiken: ze wil er een maagverklei ning van betalen. Vandaag heeft ze daarvoor een af spraak met een arts, liet ze gisteravond weten. „Ik zal hier al tijd dankbaar voor blij ven." 'Pippi' weet nog niet wat ze met het geld gaat doen, liet ze gis teren telefonisch weten vanuit Stockholm. ,,In elk geval ga ik er geen rekeningen van betalen. Het moet iets memorabels worden!'' Marjan Tulp en Heleen Bosma, de initiatiefneemsters van de geldwerfactie, gaan het geld bin nenkort naar de acteurs overma ken. Het maakt hen niets uit waar zij de donaties aan besteden. „Ze mogen ermee doen wat ze willen. Wij hadden nooit verwacht dat we zoveel geld op zouden halen", zegt Tulp. Een fan schreef bijvoorbeeld op mijn Face- bookpagina: 'als ik voor elke keer dat ik naar Pippi keek een euro had moeten betalen, was ik allang failliet geweest'.'' www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cra harde werker en een fenomenale pre sentator. Ik kan me dus echt opwin den over die eeuwige discussie.'' Van Nieuwkerk zelf ook, stelt de mediadirecteur. ,,Hij kiest voor de koers om daar telkens niet op te reage ren en dat siert hem, maar hij voelt het wel. Het zit hem dwars." Een ander onderwerp van discussie is het feit dat de succesvolle presenta tor ook onderdeel is van MediaLane, een productiehuis dat onder meer ver antwoordelijk is voor het nieuwe Col lege Tour. Van Nieuwkerk zal dit pro gramma (voorheen geleid door Twan Huys) ook presenteren. Een slimme salarisconstruc tie? „Absoluut niet, hij wordt hiervoor door ons betaald", zegt Hox. Hij legt uit dat Van Nieuwkerk na het verlengen van zijn contract in 2020 voor het presenteren van zo wel DWDD en College Tour binnen de balkenende norm moet blijven. ,,Als hij daarnaast programma's ontwikkelt als creatief me dewerker bij Medialane, mag Medialane hem daar gewoon voor vergoeden. Maar dat is nu niet aan de orde." Zijn werkzaamheden voor de produc tiestal was ook een thema in politiek Den Haag. Op verzoek van Arie Slob, minister voor Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media, zocht de NPO uit of alles wel volgens de regels ge beurt. 'Ja', was het antwoord. Rond de presentatie van het programma Col lege Tour is geen 'salarisconstructie' geconstateerd. Door Medialane wor den betaald, is toegestaan, 'zolang het niet gaat over programma's voor de NPO'. „Ik vind dat geen constructie." Volgens Hox kan Van Nieuwkerk bij een overstap naar een commer ciële zender met gemak twee a drie keer zoveel verdienen als bij de publieke omroep. Spannend Is Hox bang de DWDD- presentator volgend jaar kwijt te raken? „Nou ja, die kans is er natuurlijk wel. We moeten die ge sprekken op een gegeven moment gaan voeren. Ik vind het heel spannend. Matthijs is een creatieve oer kracht, ook achter de camera. Het zou zonde zijn als we die kwijtraken." Brugge rondvaart 3 dgn Veluwe diner donderdag 2 mei 2019 GO 'Matthijs verdient salaris binnen twee weken terug' Gudo Tienhooven Hilversum De crowdfunding voor de ac teurs die ooit Pippi Langkous, Tommy en Annika speelden heeft 36.956 euro opgeleverd. Inger Nilsson, die Pippi ver tolkte, is overdonderd door alle aandacht en giften. ,,Het is fan tastisch, echt geweldig.'' Annemieke van Dongen Rotterdam Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Den Helder i.c.m. een retourtje Texel. Tip: Bezoek Reddingmuseum Dorus Rijkers. 2 nachten incl. ontbijt in 3* Hotel Den Helder (7,8) -? 1 bootkaartje (voetganger), ontdek Texel in 1 dag Gratis gebruik van wifi en parkeren Aankomsten t/m dec. Betaal pas bij aankomst! 3* Green Park Hotel Brugge (7,8) 4* Fletcher De Buunderkamp (8,3) 2 nachten incl. ontbijt en parkeren 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi lx rondvaart Brugge #q J lx een 3-gangen diner Gratis wifi en buitenbad O#»™ Gratis gebruik wellness

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7