OZCAN AKYOL 'Agressie tegen apothekers niet schuld verzekeraar' In mei naari de zon! C 6 Vanaf Alléén te boeken op Sunweb.nl Column Als politici te lang treuzelen met hun beslissingen, van wege trage bureaucratische processen of simpelweg omdat ze niet het electoraat tegen de borst willen stuiten, kan het voorkomen dat particulieren zélf regels gaan verzinnen. Dat gebeurde deze week in Noord-Holland, waar kin deropvangorganisatie Berend Botje, goed voor een clientèle van drieduizend baby's, dreumesen en kleuters, eigenhandig besloot dat ze voortaan weigert om kinderen op te vangen die niet zijn ingeënt. voortslepende discussie over ou ders die hun kroost moedwillig weghouden bij het Rijksvaccina tieprogramma. Hoewel in het ver leden de VVD, bij monde van Klaas Dijkhoff, de optie heeft ge opperd om elk kind verplicht prik jes te geven, zal het vooralsnog in Nederland niet zover komen. Daarom is het prijzenswaardig dat commerciële organisaties nu het heft in eigen handen nemen. Veel te lang liet de samenleving zich gijzelen door mondige Face- bookmoeders die een beroep doen op hun persoonlijke vrijheid. Zij kiezen ervoor om hun nageslacht niet te laten vaccineren, dat moest de rest maar accepteren. Maar hun gedram over lichame lijke integriteit betekent wel dat ze andere kinderen, die nog niet aan de beurt zijn gekomen voor een prik, blootstellen aan allerlei kin derziektes waartegen ze niet be schermd zijn. Een voorbeeld daar van is de BMR-vaccinatie die baby's pas bij negen maanden ont vangen. Kortom: als jouw vrijheid de gezondheid van anderen in ge vaar brengt, is het gerechtvaardigd voor derden om eens te kijken naar alterna tieve oplossingen. Dat heeft Berend Botje, plus een aantal an dere kinderdagver blijven, inmiddels gedaan. Zij ne men de ver antwoorde lijkheid om kinderen, van wie de ouders zich wel keurig aan het Rijksvaccinatiepro gramma houden, te beschermen tegen allerlei epidemieën. Dat is zelfs een plicht: ze moeten de jonge bezoekers van hun opvang plekken niet blootstellen aan ge vaarlijke situaties. Dus de vaders en moeders die hun kindje niet willen inenten omdat ze iets op Facebook hebben gelezen van een of andere getapte homeopaat, kunnen wel lopen dreinen over hun vrijheid, maar die vlieger gaat hier niet op. In de politiek wacht men trou wens op de behandeling van een wetsvoorstel van D66 dat het voor crèches mogelijk moet maken om kinderen te weigeren die geen prikjes hebben gehad. Goed dat zo'n wet er komt. Maar in Den Haag lopen ze dus wel achter de feiten aan. Het heeft er alle schijn van dat de maatschappij dit pro bleem zelf gaat oplossen. Prijzenswaardig dat organisaties nu het heft in eigen handen nemen Dat de apothekers die suggestie wekken, is volgens koepel Zorg verzekeraars Nederland 'onkies'. De helft van de veertig apothe ken in het Gooi hield gisteroch tend de deur gesloten uit protest tegen geneesmiddelentekorten en het voorkeursbeleid van zorg verzekeraars. Zij zijn het zat om voortdurend aan boze klanten te moeten uitleggen waarom ze weer een ander doosje of hele maal geen medicijnen meekrij gen. Andere apothekers overwe gen ook acties. Ander merk Honderdduizenden mensen worden jaarlijks, om financiële redenen, op een ander merk me dicijn gezet. Dit zogeheten prefe- rentiebeleid waardoor zorgverze keraars bij voorkeur een goedko pere, merkloze variant van het zelfde medicijn vergoeden, leidt volgens de boze apothekers tot onveilige situaties en landelijke tekorten. Zorgverzekeraars Nederland neemt afstand van deze beschul diging. ,,Agressie tegen zorgverle ners is volstrekt onaanvaardbaar. Maar die tekorten zijn een inter nationaal probleem, de oorzaak ligt buiten Nederland.'' Vooral de grote afhankelijkheid van China en India voor de productie van ge neesmiddelen speelt een rol. ,,De suggestie van de actievoerende »Medicijntekorten zijn internationaal probleem apothekers dat tekorten komen door preferentiebeleid van zorg verzekeraars klopt niet'', aldus Zorverzekeraars Nederland. De koepel van verzekeraars kaatst zelfs de bal terug. ,,Apothe- kers hebben er juist baat bij het inkoopbeleid van zorgverzeke raars steeds maar weer aan de kaak te stellen, omdat het hen in de portemonnee raakt. Het is in gevoerd om prijzen van genees middelen omlaag te krijgen en bonussen van fabrikanten voor apothekers tegen te gaan.'' per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Appartementen Kristi Appartementen Don Juan Appartementen Mirachoro I The Three Corners Sunny Beach Resort donderdag 2 mei 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Eigen rechter Het is een nieuw hoofdstuk in de De agressie bij de balie van apotheken vanwege medicijn tekorten komt niet doordat zorgverzekeraars allereerst goedkopere varianten van ge neesmiddelen vergoeden. Edwin van der Aa Zeist v.a. per persoon v.a. per persoon v.a. per persoon LOGIES Griekenland - Kreta - Koutouloufari LOGIES Spanje - Mallorca - El Arenal Winkels en supermarkt in de buurt Zwembad met terras Grote appartementen LOGIES Portugal - Algarve - Albufeira Centrale ligging in Albufeira Gratis shuttlebus naar het strand Ruime appartementen ALL INCLUSIVE Egypte- Rode Zee - Hurghada Relaxen in het wellnesscenter Direct aan mooi privéstrand Eén van de gezelligste resorts aan de Rode Zee Kleinschalig complex In het pittoreske Koutouloufari gelegen Gerenoveerde appartementen Sunweb is aangesloten bij: 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6