Nog een extra rotonde bij sluizen in Terneuzen Muziekverenigingen Hulst trekken gezamenlijk op 7 Afgesloten Westkade of niet, in Sas van Gent kon je op de Meimarkt over de koppen lopen, voor het merendeel Belgische. Oostvogel goed met thema sport MEIMARKT DRUKTE Aswin van Polmann van Bottles next door en regerend houder van de titel 'leukste ober van Zeeland' heeft geen klagen. Zijn zaak zit nokvol met voetbalkijkende Bel gen. ,,Bij mij is het volle bak." Veel tijd om over de drukte te praten heeft Polmann niet, want hij is veel te druk. Sas van Gent vreesde een slappe Meimarkt vanwege de al lange tijd afgesloten Westkade die Sas met de grens verbindt. Onterecht zo blijkt. Koen en Ann komen uit het Vlaamse Lochristi. ,,Wij komen hier al jaren. Dat er een weg is af gesloten hindert niet. Wij komen uit België en we zijn afgesloten wegen wel gewoon. In Nederland is het allemaal veel beter aangege ven dan bij ons." 'Sas is wél bereikbaar' Ook Albert van Leeuwen, voorzit ter van Ondernemers Kanaalzone Zuid is dik tevreden met de op komst. ,,Als het weer meewerkt is het hier altijd wel druk en het weer is nu prima. De Belgen zijn vrij op 1 mei en de meesten komen hier al jaren." Van Leeuwen heeft voorafgaand niet op zijn handen gezeten in de hoop dat het ondanks de afsluiting wel mee zou vallen. Onderne mend Sas van Gent heeft er werk van gemaakt. ,,We hebben over de grens een positieve campagne ge voerd 'Sas is wél bereikbaar'. Daar naast hebben we een boot van re derij Denick geregeld. Bij het oude douanekantoor kunnen mensen aan boord en dan stappen ze hier bij de kade in Sas weer af. Ik ben net wezen kijken en telde 75 af- stappers. Daar ben ik echt gigan tisch blij mee. Ook de marktlui zijn tevreden. We hebben net een rondje gelopen en ze waren posi tief." Overdekt Echt druk is het pas bij de Cuy perskerk, die herdoopt als Markt 4 voor het eerst open is. Het is aan sluiten in de rij buiten de kerk voor wat architect Guido Goethals graag omschrijft als het kloppend hart van Sas van Gent. ,,Een beetje cliché", verontschuldigt hij zich. Goethals ziet tevreden hoe massa's mensen komen kijken waar hij de afgelopen vier jaar mee bezig is geweest. Markt 4 is een combinatie van een overdekte markt, kantoren voor startende bedrijven, een café en een koffie bar. Voor Goethals een praktische oplossing. ,,Het is een oplossing Het is een oplossing voor een lege kerk en het verdwijnen van kleine winkels voor een lege kerk, zoals je in zo veel plaatsen ziet en het verdwij nen van de kleine winkels." De drukte vanwege de Mei- markt zegt hem niet veel. ,,Het moment van de waarheid is mor gen. Als er geen markt is. Ik ben benieuwd hoe het loopt; of de ver schillende ondernemers een geza menlijk concept vormen. Dan kan het heel leuk worden." LAMSWAARDE Basisschool de Oostvogel in Lamswaarde heeft het vignet 'gezonde school' op het thema bewegen en sport gekregen. Het is de eerste school van onderwijsgroep Per- specto die scoort op dit thema. De Oostvogel werkt met Pa- letO, een eigen onderwijscon cept. Hierin is veel ruimte voor bewegen, niet alleen buiten, maar ook tijdens de lessen. Samen met HulstvoorElkaar en SportZeeland wordt struc tureel gewerkt om bewegen in te bedden in het beleid van de school. Met succes, want de kinderen bewegen en spelen meer. HULST Elf muziekverenigin gen in de gemeente Hulst slaan de handen ineen voor het ini tiatief Musicdays.nl. The Young Ones, Ons Klein Orkest en de Koninklijke Stedelijke Harmo nie (Hulst), Sint Cecillia (Kloosterzande), Fanfare Excel sior (Terhole), de Nieuw Na- mense Scheldezonen, St. Jan (Sint Jansteen), Muziekvereni ging Heikant, Weldoen door Vermaak (Clinge), Fanfare Vrij heid Eendracht (Lamswaarde) en Eendracht Maakt Macht (Koewacht) werken daarin sa men. Ze ondersteunen elkaar en organiseren evenementen. Het eerste is tijdens de Week van de Amateurkunst. Op za terdag 22 juni treden Weldoen door Vermaak en Vrijheid Een dracht op bij de basiliek. De ne gen andere verenigingen gaan een dag later verder bij de Bier kaai, het stadhuis en op het Cornelis de Vosplein. Musicdays.nl is in het leven geroepen om te tonen dat har monie- en fanfaremuziek niet oubollig is, aldus de organisa tie. Het werkt ook aan een mu ziekopleiding voor concert slagwerkers en onderzoekt de oprichting van een Oost Zeeuws-Vlaams jeugdorkest. Op het Terneuzense sluizencom- plex komt nog een extra rotonde, in de zuidbaan westelijk van de Oostsluis. Het moet de vierde ro tonde worden. Twee zijn er al, één aan de noordwestkant van de Westsluis en één vrij nieuwe aan de zuidoostzijde van de Oostsluis bij de Terneuzense binnenstad. De aanleg van de derde rotonde, of eigenlijk een verkeersplein aan de noordoostkant van de Oost- sluis bij de binnenstad, begint binnenkort. Hierover is maandag vanaf 18.00 uur een inloopbijeen komst in het stadhuis. De vierde rotonde ten zuidwes ten van de Oostsluis is vooral no dig voor de veiligheid van fiet sers, omdat er een groot hoogte verschil zal ontstaan in de rich ting van de toekomstige Nieuwe Sluis. De kosten zijn 1,1 miljoen euro. Terneuzen wil maximaal 350.000 euro bijdragen. De ge meenteraad beslist hier 22 mei over. Ook project Nieuwe Sluis betaalt mee. PvdA'er Johan van der Ha pleitte eerder voor een andere ro tonde, aan de zuidzijde van de Westsluis, waar verkeer naar Hoek en Sluiskil bij een open noordbrug nu moet omrijden. De weg daar is van de provincie. donderdag 2 mei 2019 VL Belgen weten Meimarkt Sas te vinden Guido van der Heijden Sas van Gent - Guido Goethals, architect Harmen van der Werf Terneuzen frurhincfci Markt 4 in de Cuyperskerk was gisteren voor het eerst open met onder meer een overdekte markt, kantoren voor startende bedrijven, een café en een koffiebar. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62