De blije Zoutelander trekt bierliefhebber naar de kust Harbour Village trekt belangstelling uit het buitenland Eurovisie Songfestival live te zien in theater fiZi 6 port' garant staat voor een 'echt ander speciaalbier'. Pa Marcel wil de verkoop en het vermarkten van het bier vooral aan Dominic overlaten. Als derde jaars student finance aan de uni versiteit in Tilburg kan hij mooi het tijdens zijn studie geleerde in praktijk brengen. Dominic kan met zijn Vlaamse vriendin, He lena van den Weghe uit Oude- naerde, mooi de boodschap van Bl0f overbrengen. Want zanger Paskal Jakobsen is ook blij dat de Vlaamse zangeres Geike Arnaert met hem in een gammel strand huis in Zoutelande wil vertoeven. Strandhuis De Janses bezitten al generaties lang een strandhuis bij hun woon plaats dus alle voorwaarden zijn aanwezig om van 'De blije Zoute- lander' een succes te maken, hoopt het duo. Via de site deblijezoutelander.nl kunnen bierliefhebbers de tripel en de blonde van de kersverse Zoutelandse groothandel vinden. Op die site zijn ook enkele cafés en strandpaviljoens aan de Walcherse kust te vinden die De blije Zoute- lander en zijn blonde broertje ver kopen. Dankzij Helena zijn de bie ren ook in een café in Oudenaerde te drinken. Marcel: ,,De bieren waren helaas net te laat gebotteld om ze op me nukaarten van dit seizoen te krij gen. Maar Dominic gaat deze week wel bij een aantal horeca-exploi- tanten langs. We verwachten dat de twee bieren binnenkort bij meer etablissementen te krijgen zijn." Zowel onder kopers als vakantie gangers trekt het vijf-sterrenpark veel aandacht, merkt hij. ,,Vanaf het begin van de bouw in 2016 is dat zo. Kopers komen van dichtbij, zoals uit Vlissingen, uit heel Nederland, uit Duitsland maar met name uit België. Daar komen de meesten vandaan." De geïnteresseerde va kantiegangers komen vooral uit het buitenland, en soms zelfs van ver weg. ,,Daaronder zitten Amerika nen en Japanners." Volgens Wilschut zijn nog veer tien van de 78 vakantiewoningen, vier groepsaccommodaties voor twaalf personen en één voor zes tien personen (inclusief een bin nen- én buitenzwembad) te koop. „Daarvoor richten we ons op beleg gers en die kunnen we een vast ren dement van vijf procent bieden." Verhuur begonnen Vakantiewoningen die door de ei genaren te huur worden aangebo den, worden verhuurd door Largo. Dat is vandaag begonnen met de verhuur via Largo Harbour Village. Tot nu toe zijn zes vakantiewonin gen te huur en Largo verwacht dat dat gaat groeien tot minimaal vijf tien. Overigens kiezen niet alle huiseigenaren ervoor hun villa ook aan vakantiegangers te verhuren. Largo is nu wel al begonnen met de verhuur, maar het totale park is nog niet helemaal klaar. Volgens Wilschut zijn nu 45 van de 78 villa's gebouwd. Ook het gebouw met centrumvoorzieningen moet nog worden gebouwd. ,,In de zomer van volgend jaar is alles af." IN DE REGIO Lezing over R.P. Cleveringa Expositie in Kunstkamer De Zeeuwse Komedie JJW A' ■_K'Ï4cp MIJN DORP, MIJN STAD Bij het door Bl0f bezongen Zoutelande-gevoel kon een passend bier niet uitblijven. Bij een dozijn etablissementen op Walcheren is 'De blije Zoutelander' intussen te bestellen. Het dorp Zoutelande profi teert al meer dan een jaar van de enorme hit - on langs opnieuw op één in Vlaamse hitparades - van Bl0f. Voor vader en zoon Marcel en Dominic Janse, autochtone dorpelingen, aan leiding om een speciaalbier aan Zoutelande te wijden. Ze proefden een aantal Belgische bieren en vroegen ook advies aan deskundige 'foodies'. Beetje port ,,We kozen de lekkerste bie ren en hebben daar een ei gen variant van gemaakt. We voegden enkele ingre diënten toe om echt een nieuw bier te creëren", legt Marcel, directeur/advi seur bij Van Schinkel Ad viesgroep, uit. Groothandel De blije Zoutelander ver koopt nu twee bieren: de tripel De blije Zoutelander (8,5 procent) en het blonde bier 't Zoutse Molentje. Die laatste naam zal na de eerste maanden weer verdwijnen, verwacht Marcel Janse. ,,We willen op termijn een pakket van vier bieren aanbie den. Naast de tripel en de blonde willen we onder de naam De blije Zoutelander ook nog een dubbel en een alco holvrij biertje in onze stal. Maar daar hebben we nog geen geschikte recepten voor." Marcel wil niet teveel prijsgeven over de bijzon dere ingrediënten van de twee net de markt versche- nen bieren, maar verklapt dat een 'beetje donderdag 2 mei 2019 SD ZIERIKZEE Het Eurovisie Songfestival in Tel Aviv is 18 mei live te zien op groot scherm in Zierikzee. Film theater fiZi is één van de 21 biosco pen in Neder land waar het evene ment rechtstreeks wordt vertoond. Bookmakers geven de Nederlandse deelnemer Duncan Lau rence (foto) een grote kans dat hij hoog zal eindigen. Extra spannend dit jaar dus, aldus de organisatie van fiZi, om het songfestival te volgen op een manier die een beetje aanvoelt alsof je er zelf bij bent. De uitzen ding begint om 21 uur. Kijk voor toegangskaarten op www.fizi.nl De belangstelling voor het luxe vakantiepark Harbour Village aan het Veerse Meer bij Arne- muiden is groot. Groter zelfs dan was verwacht, zegt mede directeur Frank Wilschut van Het Zilveren Schor Develop ments, eigenaar van Harbour Village. Maurits Sep Arnemuiden MIDDELBURG Socioloog, jurist en columnist Kees Schuyt geeft mor gen een lezing in sociëteit De Verge noeging, Gortstraat 30. Tijdens de le zing vertelt Schuyt over zijn onlangs verschenen biogra fie over R.P. Cleve- ringa. Cleveringa is be kend geworden door zijn openlijke protest tegen de nazi's tijdens de Duitse bezetting. De toespraak die hij in 1940 hield aan de Leidse universiteit is uitgeroepen tot de belangrijkste Nederlandse rede voering van de twintigste eeuw. Aanvang 15.00 uur. Kaartverkoop via drukkerijmiddel- burg.nl/tickets. SCHERPENISSE Textielkunstenares Liesbeth Romeijn exposeert van za terdag 4 mei tot en met 29 juni met Fluffy Tufts in Kunstkamer Hol land Huis (Laban Deurloostraat 28). Ze maakt kleurrijke schilderijen van vilt, draad en stof. De officiële opening is op zaterdag 11 mei om 15.00 uur. Meer informatie is te vin den op de website kkhh.nl VLISSINGEN De Zeeuwse Kome die speelt zondag een voorstelling over scheepswerf de Schelde in de bezettingstijd. Het stuk wordt om 14.00 uur en 19.00 uur opgevoerd in de film- en theater zaal van zorgcen trum Scheldehof. Kaarten kosten 7,50 euro. Reserveren kan via zeeuwsekomedie.nl KINDERVAKANTIEWEEK RENESSE Noem een leuke kinderactiviteit en het was gis teren rond de kerk in Renesse te vinden. Tijdens de een daagse Kindervakantieweek is er jaarlijks van alles en nog wat te doen. Je uitleven op tig springkussens bijvoorbeeld. Of lekker creatief aan de slag. Er werd geschilderd op doek, met pijltjes geblazen en met lego gespeeld. En net-alsof ge kookt. In een keuken waar, tot ieders verrassing, écht rook uit de oven kwam. Terwijl de kinderen zich volop vermaak ten, struinden hun ouders op de markt op de Kerkring rond. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00 22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 14.00 uur: Familierondvaart, 18.30 uur: Natuurrondvaart DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00 17.00 uur: Bridge; 18.45 uur re petitie CresKids muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Crescendo ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00-22.00 uur: Dansen NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaver- jas/jokeravond OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilo- pen; Watersnoodmuseum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleidingen RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 19.30 uur: Klaverjasclub SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten ZIERIKZEE FiZi, 15.00 uur: De Lego Film 2 (NL), 20.00 uur: They Shall Not Grow Old; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Sint Jacobshofje, 10.00-21.00 uur: Expositie Theo Voorzaat ZONNEMAIRE Haven van Bommenede, 10.00 uur: Excursie Stampersplaat. René Hoonhorst Dominic Janse en vriendin He lena in Oudenaerde, de eerste buitenlandse plaats waar de blije Zoutelander te bestellen is. Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57