tf) Catherine Deneuve weet wel raad met een gelaagde rol 6 Een reeks terroristische aanslagen in Mumbai in 2008 kostte meer dan 170 mensen het leven. Regisseur Anthony Maras maakte er een speelfilm over. ,,Het mocht geen gelikte actiefilm worden." Top 5 in de bioscoop Nu in de bios DirtyGod White Crow Dumbo Ode aan De la Parra in Eye Jaarboek in teken van Netflix Claire Darling Vandaag gaat ze sterven. De excen trieke Claire is ervan overtuigd. Van daar dat zij besluit om 'op haar laatste dag op moeder aarde' alles te verko pen wat zij bezit. Dat is nogal wat. Haar landhuis in een Frans provin cieplaatsje bulkt van de kostbare en zeldzame antieke snuisterijen. Maar alles verkoopt zij voor een schijntje aan dorpsbewoners die misbruik ma ken van deze verwarde vrouw. Catherine Deneuve vertolkt de rol van Claire zoals alleen zij dat kan. Be slist, eigenwijs, onderkoeld, geestig en met aristocratische flair. De dochter van Claire, gespeeld door Chiara Mastroianni wordt ge alarmeerd. De twee waren twintig jaar met elkaar gebrouilleerd. Regisseur Julie Bertuccelli gebruikt deze vreemde uitverkoop om het le ven van Claire te ontrafelen. Familie geheimen en -drama's komen weer bovendrijven. Het is zonder meer een originele manier om een bijna voltooid leven in beeld te brengen. En met zo'n gelaagde rol weet De neuve wel raad. - A.Z. FILMNIEUWS Net als voor de meeste mensen wa ren de gebeurtenis sen van twaalf jaar geleden in Mumbai voor regisseur An thony Maras in eer ste instantie vooral de schokkende beelden die op de televisiezenders waren te zien. Brandende gebouwen, een falende overheid die veel te laat hulp kon bieden, onbeschrijfelijke paniek en meer dan 170 slachtoffers. ,,Je zag op die beelden allerlei ge bouwen in brand staan, waaronder het hotel Taj Mahal Palace, een histo risch onderkomen voor veel be roemdheden'', vertelt de regisseur. ,,Nadat de terroristen waren uitge schakeld, kwamen de verhalen los. Hoe de staf van dat vijfsterrenhotel zijn leven waagde om de gasten te redden. Dat aspect fascineerde mij.'' De Australiër had niet meteen plannen om een speelfilm over de aanslagen te maken. Pas toen hij een documentaire zag en de overleven den uitgebreider hoorde praten over hun drie dagen durende nachtmerrie, zag hij de mogelijk heid om een filmreconstructie van het drama te maken. ,,Mijn uitgangspunt was wel meteen dat het geen gelikte actie film zoals Die Hard mocht worden. Ik had geen trek in een heldenverhaal van één persoon die het tegen de ter roristen opnam. Vooral omdat in deze situatie sprake was van collec tief heldendom.'' Daarmee doelt Maras op de mede werkers van het Taj Mahal Palace. ,,In plaats van dat zij aan hun eigen hachje dachten, waren zij vooral begaan met het lot van hun gasten. Zij zetten hun leven op het spel voor mensen die zij amper kenden en voor de aanslag mis schien slechts dertig seconden had den ge sproken. Som migen keer- Ik kon mijn film niet aan één persoon ophangen donderdag 2 mei 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) The Avengers: Endgame €1.801.000 2 (8) Wonderpark €221.000 3 (3) After €122.000 4 (1) Baantjer Het Begin €104.000 5 (5) Dumbo €96.000 DRAMA Sacha Polak regisseerde deze aan grijpende film over een jonge vrouw die door haar voormalige vriend in het gezicht wordt verminkt. Het drama toont vooral de bewonderenswaar dige wijze waarop het slachtoffer pro beert weer een enigszins normaal leven probeert op te bouwen. DRAMA Ralph Fiennes regisseerde deze bio grafische speelfilm over het leven van de legendarische danser Rudolf Nu- reyev. Hij toont zijn jeugd en opleiding in de Sovjet Unie, maar laat ook zien waarom Nureyev overliep naar het westen. Fiennes speelt zelf de dans- leraar Pushkin. FAMILIEFILM Danny DeVito speelt de circusdirec teur die het olifantje met de grote oren in de schoot krijgt geworpen. Dumbo is al snel een sensatie, maar wordt als circusattractie ook uitge buit. De film is geen pleidooi voor die ren als circusartiesten. REGISSEUR Eye Filmmu seum brengt in juni het werk van regisseur Pim de la Parra onder de aan dacht. Zijn de buut Obsessi ons (1969) is gerestaureerd en opnieuw in de theaters. Hij bracht met pro- ductiemaat- schappij Scor pio bravoure in de Nederlandse filmscene, en werd miljonair met de gerucht makende film Blue Movie. OVERZICHT In de nieuwe editie van het Filmjaarboek wordt onder meer beschre ven hoe groot de invloed van Netflix is op de filmwereld. Ook is er aandacht voor filmpro gramma's op tv. Een pluim voor Simon van Col- lem die bijzon dere filmmakers kon interviewen, onder wie Ha rold Lloyd, Al fred Hitchcock en Fritz Lang. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. E GO helden DRAMA Regie: Julie Bertuccelli. Hoofdrol len: Catherine Deneuve en Chiara Mastroianni. Catherine Deneuve in haar rol als de excentrieke Claire in Claire Dar ling. FOTO SEPTEMBER FILM Ab Zagt 44 A Anthony Maras.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50