Wereldtop komt ook naar Axelse 'inhaalcross' Zeelandia Middelburg t W ZEELAND 13 donderdag 2 mei 2019 Erik Post is een beginnend scout uit Sint- Annaland. Hij is nauw betrokken bij de USA College showcase, waarbij voetbaltalenten met een Amerikaanse droom zich kunnen laten zien. De Fransman Gautier Paulin (links) is de nummer drie in de hui dige WK-stand. Hij rijdt zondag in Axel. foto belga Ben van den Aarssen Sint-Annaland John Robinson (47) kwam dertig keer uit voor het nationale team van Wales en voetbalde voor clubs als Charlton Athletic, Brighton Hove Albion en Cardiff City. Hij begon na zijn actieve loopbaan met een voetbalschool. John Ro binson Soccer USA geeft spelers en speelsters de mogelijkheid om zowel te voetballen als te studeren in Amerika. Het is een soort driehoekje, zo als dat vaak tijdens een training geoefend wordt. Aan de ene kant heb je Jouko Gorissen, de oud voetballer van Noad'67 die tegen woordig in Florida zit en leiding geeft aan de Next Level Soccer Academy. De lijnen met John Ro binson zijn kort. Ze spelen elkaar vaker het balletje toe. Wie ook tot het driemanschap behoort, is Erik Post, voetbalscout uit Sint-Anna- land. Samen organiseren zij op zondag 2 juni op sportpark Bas- kensburg in Vlissingen een zoge heten USA College showcase. ,,Met de kans om straks in Ame rika voetbal en studie te combine ren." Erik Post gaat geen gouden ber gen beloven, aan niemand. Hij wil niet de zoveelste cowboy zijn in de wereld van talentherken ning, loze beloftes en mogelijke profcarrières. Post wil vooral eer lijk zijn en transparant. Altijd meldt hij zijn komst als scout aan bij de betreffende club. ,,Ik ben niet de man in de regenjas, ver scholen achter een boom." Post is met Soccerscouting Be nelux bezig aan zijn eerste sei zoen. Het was een lang gekoes terde wens. ,,Van je passie je be roep maken." Hoe hij begonnen is? Gewoon door zoveel mogelijk profclubs en andere relevante partijen te benaderen. Voorlopig is het vooral veel investeren. ,,Ik maak de nodige kilometers." Post werkt ook nog gewoon in de Rot terdamse havens, bij overslagbe drijf ECT. ,,In de continudienst." Zelf was hij een niet onverdien stelijke doelman. Eerst in de jeugd bij Smerdiek, later volgden Stavenisse en WHS. Ook stond Post nog onder de lat bij het tot Prinsenland gefuseerde Divo in Veel Zeeuwse voetbalclubs zouden er goed aan doen om te investeren in de kwaliteit van jeugdtrainers - Erik Post Dinteloord. Zijn zoon Thijmen keept ook, na een uitstapje bij Bruse Boys tegenwoordig weer bij WHS. In de Onder 19. Zo rolde hij ook de training en coaching in, in het voetspoor van Thijmen. ,,Het klassieke verhaal. Een ouder die gevraagd wordt bij te sprin gen in het elftal van zijn zoontje." Het vertrek van Thijmen bij WHS deed destijds nogal wat stof opwaaien. Als scout loopt Post nog altijd tegen dezelfde sentimenten aan. Hij begrijpt de emoties. ,,Maar veel talenten ke ren later ook weer bij hun clubs terug, een ervaring rijker." Het blijft een spanningsveld: de keuze tussen individuele ontwik keling en clubbelang. Post kaatst de bal terug. ,,Veel Zeeuwse voet balclubs zouden er goed aan doen om te investeren in de kwaliteit van jeugdtrainers, zodat talenten ook in hun eigen omgeving kun nen doorgroeien." Zelf speurt hij heel Zuidwest Nederland af, op zoek naar jonge spelers en speelsters met talent. Voor FC Dordrecht is hij veel in de Drechtsteden en de regio Rot terdam te vinden. ,,Ik zoek kandi daten voor de jeugdopleiding." Ook voor JVOZ is hij actief, net als voor de KNVB. Post wil zich niet groter voordoen dan hij is. Hij kan geen deuren openen naar betaaldvoetbalorganisaties. Hoofdscout John de J ager van FC Dordrecht stuurt hem op pad. ,,Ik maak netjes een rapport van de betreffende speler en ben slechts een schakeltje in de hele keten. In de praktijk wordt zo'n speler vaak nog een tweede of derde keer be keken." Het mede-organiseren van de USA College showcase in Vlissin gen past ook binnen de activitei ten van Soccerscouting Benelux. Er zijn vijftig plekken beschik baar, voor jongens en meiden in de leeftijd tussen 16 en 21 jaar. Voor de besten gloort een toe komst in het Amerikaanse colle gevoetbal, met gratis studeren of in ieder geval een flinke tege moetkoming in de studiekosten. John Robinson komt zelf ook naar Vlissingen. Andere aanwe zige coaches zijn Bruse Boys-spe ler Michel Maaskant, Koos Kalf (techniektrainer van Duiveland) en Kees Lozekoot, allround sport en beweegcoach en oud-doelman van Noad'67. Post is blij met al die verzamelde kennis op de USA College showcase. ,,Het is een prachtige kans voor iedere jonge voetballer die ervan droomt om in Amerika te studeren." Roeland van Vliet Axel De teleurstelling was enorm. De Stichting RES Axel was sinds no vember bezig met het opzetten van de openingswedstrijd van de Dutch Masters of Motocross, op 16 en 17 maart. En terwijl alles klaar stond, brak op 15 maart rond het avondeten de hemel open en kwam het circuit blank te staan. De organisatie kon niet anders dan het evenement afblazen. ,,Het was uithuilen en opnieuw begin nen", zegt bestuurslid Ad Colijn ruim zes weken later. ,,We zaten er die avond en in het weekeinde helemaal doorheen. Maar ieder een wilde graag dat de wedstrijd later alsnog door zou gaan." Samen met de landelijke bond, het KNMV, zocht RES Axel snel naar een nieuwe datum. Op zon dag 5 mei, Bevrijdingsdag, bleek er nog een mogelijkheid te zijn. Van daar dat men deze week het Zeeuws-Vlaamse circuit weer aan het optuigen is. ,,Het is de passie voor de motorcross die onze vrij willigers drijft", zegt Colijn. ,,En onze vrijwilligers zijn met zóve- len, dat we eigenlijk te weinig werk voor hen hebben.Als be stuur vinden we dat heel mooi om te zien." Doordat half maart 'Axel' werd afgelast, was de eerste wedstrijd van de Dutch Masters of Moto cross pas half april in Oss. Daar werden kwalificaties gereden en daar werden de eerste resultaten neergezet. Colijn: ,,Wij hebben daarom nu geen kwalificaties meer op zaterdag. Ons evenement beslaat nu dus ook maar één dag. Dat scheelt wel. We weten nu pre cies hoeveel rijders er komen en weten dus met welke aantallen we in bijvoorbeeld de paddock reke ning moeten houden. Bij de wed strijd in maart hadden we nog geen idee wat we precies konden verwachten." Zondagochtend beginnen er in de 85, 125, 250 en 500 cc zestig cros sers aan de tijdstraining. De snel ste veertig in alle categorieën - dus 160 in totaal - gaan door naar hoofdprogramma van 's middags. Over het deelnemersveld heeft 'Axel' geenszins te klagen. In maart zouden al veel wereldtop- pers naar Zeeuws-Vlaanderen ko men. De wedstrijd werd toen een mini-Grand Prix genoemd. Nu, anderhalve maand later, komen ze alsnog. De Fransman Gautier Pau- lin staat momenteel derde in het WK MX1 en rijdt in het Axelse zand. En onder meer de nummers vier (de Litouwer Arminas Jasiko- nis), zeven (de Zwitser Jeremy Seewer), tien (de Zwitser Arnaud Tonus), dertien (de Nederlander Glenn Coldenhoff) en zestien (de We zaten er die avond en dat weekeinde helemaal doorheen - Ad Colijn, RES Axel Brit Max Anstie) volgen zijn voor beeld. En ook in de 250 cc zitten aansprekende rijders. Bij de 500 cc doet Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg een poging zich te kwalificeren voor de twee manches. Bij de 250 cc staat de Vlissingse Nancy van de Ven op de lijst. Beiden reden afge lopen weekeinde nog mee bij een wedstrijd voor het open Neder lands kampioenschap in Lelystad. Voor Van de Ven is 'Axel' de op maat naar haar tweede WK-wed- strijd van 2019, over twee weken in Portugal. Er wordt deze week nog wel re gen verwacht, maar waarschijnlijk zal er niet zoveel vallen als half maart. Die afgelasting van destijds was een financiële klap voor RES Axel, er was veel geïnvesteerd in het tweedaagse evenement. Na de races van 5 mei wordt bekeken hoe de stichting er voor staat. Mogelijk kunnen andere partijen, zoals het KNMV, helpen gaten te dichten. men met Menancio Weeda. Doel man Dion Aerssens gaat naar Oost- kapelle, Rick Balk keert terug naar Arnemuiden. Miquel Crucq ver trekt naar Goes, terwijl Tiamo Roose speler wordt van Philippine. Onder anderen Renzo en Milton Roemeratoe, Etienne Mallie, Josi- mar Pattinama, Shannon Braafhart jr. en Jiri van den Hemel blijven de club trouw. Orlando Schulze maakt deze zomer de stap van de zaterdag- naar de zondagtak. Het vlaggenschip speelt zondag de belangrijke thuiswedstrijd tegen hekkensluiter De Meern, dat moet winnen om niet rechtstreeks uit de hoofdklasse te degraderen. Na af loop wordt de nieuwe hoofdspon sor gepresenteerd en zal Vlissingen ook communiceren over de selectie voor volgend seizoen. VVVv\\V> Geraldi Geerman keert na één seizoen Zeelandia Middelburg weer terug bij VC Vlissingen. foto lex de meester PROGRAMMA 11.30 uur: 1ste manche 85 cc 12.05 uur: 1ste manche 125 cc 12.45 uur: 1ste manche 250 cc 13.30 uur: 1ste manche 500 cc 14.45 uur: 2de manche 85 cc 15.30 uur: 2de manche 125 cc 16.00 uur: 2de manche 250 cc 16.45 uur: 2de manche 500 cc Zeeuws talent GO ■..-v-y w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41