Vlissingen haalt viertal O O) CD O EK naar laatste vier 12 ZEELAND De Bruijn vroeg klaar op EK bandstoten donderdag 2 mei 2019 Zes keer was hij al Europees kampioen in zijn geliefde spelsoort, het bandstoten. Een ze vende titel laat nog even op zich wachten, om dat Jean Paul de Bruijn in de kwartfinales ver rassend werd uitgeschakeld door de Fransman Johann Petit. Het werd 34-120 in twee beur ten. De Hulstenaar was mede door afwezigheid van titelverdediger Frédéric Caudron van start gegaan als de gedoodverfde favoriet. Hij kon dat alleen niet waarmaken. De Bruijn: ,,Dit is een domper, ik had hier graag op het bovenste schavotje gestaan. Petit speelde een knappe partij en hield mij op mijn stoel. Dit doet wel pijn." Het aantal teams met Zeeuwse inbreng op het Europees kampioenschap driebanden klein is gehalveerd. Berry Dallinga uit Sluiskil vloog er samen met Steven van Acker uit in de kwart finales. Het team De Goeie Queue plaatste zich wel voor de halve finales die vandaag worden gespeeld. Team De Goeie Queue is titelverdediger en fa voriet tegelijk. Jean Paul de Bruijn verving Joey de Kok, die tot nu toe alle wedstrijden had gespeeld. Het Duitse SV LOK Stassfurt werd met royale cijfers verslagen. De Bruijn was te sterk voor Uwe Werner (40-24 in 16) en Jerry Hermans klopte Markus Schönhoff (40-16 in 15). De tegenstander in de halve finale is BC Havi- rov uit Tsjechië, dat team Dallinga uitscha kelde. Berry Dallinga ging met 33-40 onderuit tegen Vladimir Starecek en Van Acker verloor kansloos van Ivo Gazdos. Minnaard Poleij Pepijn Struijk, Dennis Kovacevic, Thomas de Rijke, Geraldi Geerman, Collin van den Berg en doelman Matthew Lentink hebben inmid dels kenbaar gemaakt te vertrekken bij Zeelandia Middelburg. De ta lentvolle Struijk maakt de overstap naar zaterdag-tweedeklasser Oost- kapelle, Kovacevic gaat naar Seroos- kerke, dat ook in de tweede klasse uitkomt. De Rijke, Geerman, Van den Berg en Lentink stappen met z'n vieren over naar VC Vlissingen, dat alle zeilen moet bijzetten om in de hoofdklasse van het zondagvoet bal te blijven. Bij Zeelandia Middel burg gaan ze overigens niet actief op zoek naar nieuwe spelers van bui tenaf. De groep die de club trouw blijft, zal worden aangevuld met voetballers die doorstromen vanuit de eigen jeugd en het tweede elftal. Constansia Bij VC Vlissingen zijn ze al maan den druk bezig met de selectie voor volgend seizoen. Naast de vier spe lers van Zeelandia Middelburg wordt ook Jahrdell Constansia aan de selectie toegevoegd. De aanvaller van Terneuzen is nu nog A-junior en heeft al geregeld zijn opwachting gemaakt in het eerste elftal van de zondag-derdeklasser. Hij vindt het al tijd voor een stap omhoog. De overstap van Gino Zupelli en Je remy Spelier van Walcheren naar buurman VC Vlissingen zou ook in kannen en kruiken zijn. Het duo volgt daarmee het spoor van de nieuwe hoofdtrainer Kevin Hollan der en diens assistent Renaldo Ja cobs, die de touwtjes in handen krijgen bij Vlissingen. Zij willen ook Joran Maliepaard, topscorer van Duiveland en in de zaal actief voor Groene Ster Vlissingen, naar de hoofdklasser halen. Van de huidige selectie hebben ook verschillende spelers aangege ven te vertrekken bij V C Vlissingen. Raymond Wolff stopt of gaat in het zaterdagteam spelen, mogelijk sa- (.-'-.to- BILJARTEN Jean Paul de Bruijn moest verrassend zijn meerdere erkennen in Johann Petit. FOTO STEFAN OSNABURG BILJARTEN Wielrenner Nick van der Lijke begint van daag aan de Ronde van Yorkshire. De Middel burger rijdt in dienst van Roompot Charles. In 2018 eindigde hij als achttiende in de Engelse vierdaagse. Lindsay Wyatt heeft haar diploma behaald om als internationaal scheidsrechter te mogen optreden in het jiu-jitsu. De Goese mag zowel duels in het fighting system als het duo system leiden. Wyatt is tweevoudig wereldkampioene in het fighting system. Bij atletiekvereniging Delta Sport in Zierik- zee is er morgen een avondbaanwedstrijd. Vanaf 19.30 uur zijn er looponderdelen en technische nummers voor diverse categorieën. De nadruk ligt op de 1500 meter. Het Zeeuws record bij de mannen staat op naam van Henk Lindner. Hij liep in 1979 3.43,6 minuten. In Zie- rikzee zouden ze graag zien dat dat een keer verbroken wordt. GO U Tijdens de Duitse koers Eschborn- Frankfurt fi nishte profwiel renner Marco Minnaard uit Wemeldinge als 46ste. Na 187 kilometer kwam hij wel aan in dezelfde tijd als de win naar. Bij de beloften, die 119 kilome ter aflegden, werden de Goesenaren Wesley Mol en Lars Oreel res pectievelijk 71ste en 84ste. 5 Wielrenner Arjan Poleij (18) uit Kruiningen is gisteren bij een junioren- koers in het Belgische Ber- lare vijfde ge worden. De wedstrijd ging over 90 kilo meter en ein digde in een massasprint; de eerste 55 coureurs kwa men in de zelfde tijd bin nen. Bij de EPZ Om loop van Bor- sele werd Po- leij zondag 44ste. Door de overstap van het zon dag- naar het zaterdagvoetbal raakt Zeelandia Middelburg deze zomer een aantal sterk- houders kwijt. De fusieclub be gint volgend seizoen in de vierde klasse zaterdag en meer dere spelers hebben geen zin om op dat niveau te spelen. Barry van der Hooft Middelburg a X' \v- i-t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40