Achttien namen voorgedragen voor Four Freedoms Award Wordt jouw vereniging Club van het Jaar 2019? 10 ZEELAND Han Polman. foto lex de meester donderdag 2 mei 2019 Foundation vroeg het publiek eind januari mee te denken over kandi daten voor een Four Freedoms Award. Dat kon tot 30 april en heeft dus achttien suggesties opgeleverd. Er zitten zowel nationale als interna tionale namen bij de inzendingen, aldus Polman. Het zijn niet alle maal beroemdheden en dat is ook geen voorwaarde, benadrukt de voorzitter en commissaris van de koning. In even jaren worden de awards uitgereikt in Middelburg, in oneven jaren in New York ,,Het zijn wel vaak goed onder bouwde en serieuze suggesties, die zeker zullen worden meegewo- gen." Twee jaar geleden vroeg de Roosevelt Foundation voor het eerst aan inwoners om mee te den ken over kandidaten. De awards voor vrijheid van me ningsuiting, vrijheid van gods dienst en gevrijwaard zijn van ge brek en van vrees worden in even jaren in Middelburg uitgereikt, in oneven jaren in New York. Polman denkt begin volgend jaar de laurea ten voor de uitreiking in Middel burg bekend te kunnen maken. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 CO2-heffing De werkgeversorganisaties (krant van 3 april) keren zich tegen de CO2-taks. In Zeeland, waar de grote industrie zich in de overeen komst Ambitie 2030 zou inzetten voor forse reducties, zijn de CO2- resultaten verwaarloosbaar. Des kundigen stellen dat het verstan dig is te leren van de successen van de reductiemaatregelen van de verzurende emissies. Vandaar het pleidooi om steeds strengere wettelijke normen toe te passen voor de maximaal toelaatbare uit stoot van CO2 door industriële in stallaties. Dus serieuze reductie plannen zijn vereist. Leidend is het bereiken van vrijwel 100 pro cent reductie uiterlijk in 2050. De innovatie kan door de overheid fi nancieel gestimuleerd worden. Bedrijven krijgen hiermee een perspectief in Nederland te blij ven opereren. De instanties kun nen de kwaliteit en de uitvoer baarheid van de plannen vastleg gen in de milieuvergunning. Gert van der Slikke Noordoordplaat 14Goes Forum Mij valt op (krant van 13 april) dat met name de PvdA niet door heeft dat kiezers Forum voor Democra tie meer zetels in Zeeland hebben gegeven dan de PvdA. Het zijn de kiezers die er voor gezorgd heb ben, dat zij een andere samenstel ling willen van de Zeeuwse Sta ten. De kiezer heeft gekozen voor verandering en dat dienen de Sta tenleden te respecteren. Ik herken de weerstand tegen verandering bij de 'pluchezitters', maar daar heeft de kiezer geen boodschap aan. Laat de leden van Forum voor Democratie maar bewijzen wat zij in de praktijk waard zijn na de keuze van de kiezer. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Notre-Dame Een verbijsterde toeschouwer van deze brand - die een ongeluk blijkt - vergelijkt deze brand met 11 september. En de verslaggever doet er een schepje bovenop: het doet denken aan de Twin Towers in New York in 2001. Vooral het moment dat de torenspits omlaag dendert. Hoe kan je deze twee ge beurtenissen met elkaar vergelij ken? Een terreuraanslag waarbij een paar duizend mensen zijn ver moord en deze stad tot op de dag van vandaag belast. Dit tegenover een ongeluk dat door werk ver keerd is gegaan en waarbij slechts materiële schade aan een histo risch belangrijk gebouw is aange richt. Het is erg, maar hierbij zijn gelukkig geen doden te betreuren. Het gebouw kan worden heropge bouwd en krijgt door de materie een nieuwe kans om verder te mo gen bestaan. Dit kan je niet zeggen van de slachtoffers van 11 septem ber. Een hele ondoordachte en res pectloze vorm van berichtgeving. A. Franzen Koudekerkseweg, Vlissingen Notre-Dame 2 Er is terecht veel commotie over de brand in de Notre-Dame in Pa rijs. Het is een historisch monu ment, herstel is vanuit dat opzicht logisch. De Notre-Dame is ook het symbool van de verknechting, symbool voor de onderdrukking van het gewone volk. Geen toeval dan, dat de rijke miljonairs hun geldbuidel grijpen om dat sym bool in stand te houden. De geld buidels grijpen om de armoede en de sociaal onrechtvaardigheid te bestrijden, is voor hun van een heel andere orde. Overal in de wereld kun je een mooie kerk en/of moskee aantref fen in de arme buurten, terwijl de mensen zelf, zeer schamel gehuis vest zijn. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart GO MIDDELBURG Voor de tweede keer in een jaar tijd is de auto van Serdal Arpaci uit Middelburg bekrast. ,,Diepe krassen. Over de hele auto", vertelt hij boos. ,,Alleen het dak is niet bekrast." Ook auto's in de buurt zijn te grazen genomen. Arpaci looft een beloning van 1000 euro uit voor degene die tips heeft over de dader. De schade aan zijn VW Golf is aanzienlijk, schat hij in. ,,Ik denk net zoveel als een jaar geleden. Toen moest ik de auto opnieuw laten spuiten en dat kostte me 2600 euro." Het gebeurde op zondag 21 april, in alle vroegte, denkt de Middelburger. ,,De hele motorkap zit eronder, de zijkanten en de achterkant. Zeker nog eens negen of tien auto's in de buurt zijn bekrast. Niet alleen in mijn straat, Prin- senhove. Maar ook in de Toren trans, Prinsenlaan, Baljuwlaan en Keurhove." Arpaci heeft aangifte gedaan bij de politie Zeeland/West- Brabant. Woordvoerder Pierre- Ine Mattheussens zegt dat er tot nu toe drie aangiftes zijn gedaan van auto's die op 21 april zijn bekrast in de buurt van Prinsenhove. ,,We doen er onderzoek naar. Als iemand tips heeft of zelfs beelden, zijn die welkom." FOTO LEX DE MEESTER VLISSINGEN Iedere sportclub of cultuurvereniging in Neder land maakt ook dit jaar kans op de titel Club van het Jaar. In deze officiële verkiezingen, ge organiseerd door de PZC en partners, krijgen clubs een po dium waarmee zij kunnen uitdra gen hoe gaaf, bijzonder of uniek hun club is. Winnaars ontvangen naast de nationale titel Club van het Jaar 2019 en bijbehorende media-aandacht een master class van een professional en een professionele promotiefilm van hun club. Nomineren kan nog tot 13 mei. Tot nu toe hebben zich 36 Zeeuwse clubs en verenigingen aangemeld voor de verkiezing Club van het Jaar. Onder hen onder meer de stichting Mae Uku uit Vlissingen, The City Line Dancers uit de gemeente Rei- merswaal, muziekvereniging Concordia uit Tholen en de stichting Scratch Messiah in Middelburg. Er kan vanaf 6 mei gestemd worden. Dat duurt een hele maand. De clubs met de meeste stemmen in de provincie worden gekroond tot provinciewinnaar. Een vakjury kiest vervolgens welke sport- en cultuurclub zich 'Club van het Jaar' mogen noe men. De winnaars zijn op 28 juni bekend. De Roosevelt Foundation heeft de afgelopen maanden achttien suggesties binnengekregen met namen van mensen of organsia- ties die - in de ogen van de in zender - in aanmerking komen voor een Four Freedoms Award. Luc Oggel Middelburg Daar zijn we blij mee'', zegt voor zitter Han Polman. De Roosevelt Kijk op de site bij /video Opnieuw auto's bekrast in Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38