£3 e? Anderson heeft tegengif nodig Zestien nieuwe tips in zaak-Herman Ploegstra u Brug Mehmet Kavsitli en Marc Overbeeke zijn allebei ambtenaar bij de afdeling Vergunningen in Vlissingen. Een betere collega kun je niet hebben, vinden ze van elkaar. Bieb begint leesgroep Frans Werk, bid bewonder 2 NATIONALE COLLEGADAG Commentaar Steven Anderson is een gevaarlijke gek. Deze man mis bruikt de Bijbel voor het verkondigen van nonsens en het zaaien van haat. De Nederlandse regering weert de ver knipte Amerikaan volkomen terecht. Bijkomend voordeel: hij heeft daarmee automatisch de aandacht van de andere Euro pese landen van het Schengen-akkoord. Dus Anderson kan zijn plan om naar Zweden te gaan waarschijnlijk ook vergeten. Voor Anderson is het geen verrassing dat de grenzen dicht gaan. Hij heeft zijn volgelingen al gerustgesteld: in zijn plaats zullen anderen de boodschap brengen. Wie en hoe blijft ondui delijk. Dit geeft aan dat het gevaar niet weg is. Anderson, die bijvoorbeeld homo's dood wil hebben en die de Holocaust ont kent, bedient weliswaar een kleine kerkgemeenschap in Ari zona, maar online trekken zijn verwerpelijke, want zeer haat dragende boodschappen tienduizenden mensen. Nederland kan hem wel fysiek weren, maar iedereen die Anderson wil horen kan online terecht. Daarom is het niet genoeg dat de grenzen sluiten voor An derson en vergelijkbare mensen. Anderson zelf verdient verder geen aandacht. Dat is hij niet waard. Er moet wat anders ge beuren. Voor iedereen die inspiratie put uit de Bijbel, ook voor de meest orthodoxe christenen, is dit een goed moment eens te benadrukken dat het in dat boek draait om toenadering, niet om uitsluiting en verkettering. Zo krijgen de mensen die gevoe lig zijn voor radicalisering een beetje tegengif toegediend. Nederlandse regering weert gevaarlijke Amerikaanse haatprediker volkomen terecht Het coldcaseteam pakte de zaak een jaar geleden op. Het hele onderzoek werd overgedaan en tientallen tips nagelopen. De speurders gaan er van uit dat Ploegstra door een mis drijf om het leven is gekomen. Tijdens de informatieavond op 27 maart in IJzendijke werd ook een aantal geruchten ontzenuwd. Ploegstra liet zich niet in met crimi nele activiteiten, hij was niet opval- ALMANAK Vijfentwintig jaar varen de rondvaartboten in Middelburg al hun rondjes door de hoofdstad. Langs de Lange Jan, de Oostkerk en onder de nodige bruggen door. Voor sommige bruggen moet aan boord echt even ge bukt worden. De kapitein waar schuwt zijn passagiers en die lend vaak van huis en met zijn BMW X5 was niets bijzonders aan de hand. Maar de ultieme vraag wat de kraanmachinist uit IJzendijke is overkomen en waar zijn stoffelijk overschot is, is nog steeds onbeant- Tijdens de informatie bijeenkomst werd een aantal geruchten ontzenuwd woord. Het coldcaseteam zei tij dens de bijeenkomst dat de stroom aan aanwijzingen en tips begint op te drogen. De hernieuwde aandacht in de media voor de zaak Ploegstra heeft daarna toch weer mensen er toe gebracht om het team van tips te voorzien. trekken dan braaf hun hoofd in. In vijfentwintig jaar ging het nooit mis. Tot de videoverslagge ver ter ere van dat jubileum een rondje meeging. Die was zo ver diept in zijn camerawerk dat... precies, ja. Boink. Nou ja, de rondvaartkapitein heeft er in elk geval weer een anekdote bij. Nieuwe website voor Stad Veere i Bibliotheekpand is verkocht VLISSINGEN Bommen Granaten in MuZEEum Ze zitten al vijftien jaar naast elkaar, ieder aan hun eigen bureau. Fietsen elke dag samen naar hun werk vanuit Middelburg, waar ze in dezelfde wijk wonen. Vandaag, op Nationale Col legadag, zeggen ze eens hardop dat ze graag met elkaar werken. België kent al langer een Dag van de Collega (21 juni). Nederland viert vandaag voor het eerst Nationale Collegadag. Het is een bedenksel van reclamebureau Everybody Likes Pin- guins, dat concepten bedenkt 'waar de wereld mooier van wordt'. De or ganisatie hoopt dat tenminste 80.000 Nederlanders meedoen en hun col lega's een hart onder de riem steken als BCF (Best Colleague Forever). Bij voorbeeld door de 'Bedankt dat je mijn collega bent-playlist' van Spo- tify te draaien, met nummers als 'Schouder aan schouder' van Marco Borsato en Guus Meeuwis. Dat gaan Kavsitli en Overbeeke ze- Ik kan altijd op hem aan. Ik moet zeggen dat ik dat te weinig uit VLISSINGEN De ZB| Biblio theek Vlissingen aan de Spui- komweg 7 houdt donderdag 9 mei om 19.30 uur een informatie bijeenkomst voor mensen die graag Franstalige boeken lezen en het leuk vinden om deze met an deren in het Frans te bespreken. Leidraad voor de groepen is een lijst van moderne Franstalige literatuur. Daaruit worden jaar lijks 6 a 7 boeken gelezen en be sproken aan de hand van leeswij zers met vragen die het gesprek structuur geven. Bij voldoende animo wordt er een leesgroep gevormd. Aanmelden via e-mailadres: andre.schoonderbeek@senia.nl. donderdag 2 mei 2019 Sinds eind maart heeft het cold- caseteam van de politie in totaal zestien nieuwe tips gekregen over de verdwijning van Herman Ploegstra. De kraanmachinist/ brandweerman uit IJzendijke wordt sinds 26 oktober 2010 vermist. Van hem ontbreekt sindsdien elk spoor. Theo Giele IJzendijke Tip? redactie@pzc.nl VEERE Stad Veere heeft een nieuwe website voor be zoekers. Veere-Stad.nl is gisteren gepresenteerd. De website is een initia tief van Middenstands vereniging Veere die daarvoor samenwerkt met VVV Zeeland. In di verse tabbladen wordt een helder overzicht ge geven van bezienswaar digheden, evenementen en activiteiten, het win kelaanbod en eetgele- genheden. Overnachtin gen kunnen via de web site worden geboekt. On dernemers kunnen zich nog aansluiten bij het sa menwerkingsverband. OOST-SOUBURG De voormalige biblio theek van Oost-Souburg is verkocht. De gemeente Vlissingen heeft er wel op moeten inleveren. De vraagprijs was 265.000 euro, de verkoop leverde 240.300 euro op. Dat staat in een raads voorstel over het accom modatiebestand van de gemeente, dat fors inge krompen wordt. Het dub bele pand aan de Kanaal straat heeft een vloerop pervlakte van 600 vier kante meter. Wat erin komt is nog niet bekend. Het pand heeft veel be stemmingsmogelijkhe den, van detailhandel tot maatschappelijke doel einden. Het stond vijf maanden te koop. De expositie Bommen Granaten in het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen wordt, na eerder uitstel, vrijdag 3 mei 16.00 uur officieel geopend. De expositie over wapens, kunst en technologie is de eerste manifestatie in het mu seum in het themajaar 75 jaar Slag om de Schelde. Dani Ploeger bracht kunst en objec ten samen van zichzelf, Phil Bloom, Erik Olofsen en Leon Riekwell en de collecties van Gemeen tearchief Vlissingen en de gemeentelijke kunst collectie. Blij met je Ondine van der Vleuten Vlissingen Marc Overbeeke T/M 2 9 MEI 2 1 9 Een nieuwe kijk op kunst en calvinisme □□RDRECHTS MUSEUM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30