in de Lilian Gongalves- Ho Kang You Wereldtop komt zondag r Y NS: 'Organisatie Bevrijdingsfeest heeft zaakjes niet in juiste volgorde geregeld' ''-SÏL Ks 'Herdenken alleen is niet voldoende' naar motorcross in Axel De spanning bij de toeschouwers is groter dan bij de hoofdrolspeelsters. Met ongeduldige kinderen voor zich en mobieltjes in de aanslag wachten vaders en moeders tot de staldeuren opengaan. En als het dan zover is, stappen de koeien van kaasboerderij Schellach in Middelburg naar buiten, blij de wei in. Dat is voor het eerst dit jaar. Na de voorzichtige verkenning van het verse gras dartelen ze vrolijk verder. Af en toe delen de dames een kopstoot uit. „Even testen wie de baas is", lacht eigenaar Robbie Mesu. - ■- ■- 3 -- Theo Giele Vlissingen De organisatie van het festival had de NS gevraagd om een extra trein in te zetten. Die bood uiteindelijk aan om dat te doen op voorwaarde dat de festivalorganisatie voor de kosten wilde opdraaien. Die zag daar geen kans toe en daarmee is de extra late trein definitief van de baan. „Wij vinden dit zelf ook erg on gezellig. We zijn namelijk al maan den bezig om een extra trein te re gelen, maar het is niet gelukt", laat de organisatie via Facebook weten. Woordvoerster Josine Glerum zegt De laatste trein op 5 mei vertrekt nu vóór de laatste optredens om 23.22 uur dat ook de gemeente nog een be roep had gedaan om de NS op an dere gedachten te brengen, maar dit heeft niet mogen baten. Volgens de NS worden zondag nergens in het land extra late trei nen ingezet voor de bezoekers aan de Bevrijdingsfestivals. In het ver leden is gebleken dat hiervoor, ook in Vlissingen, te weinig belangstel ling bestaat. Vervoersplan De NS heeft uiteindelijk aangebo den om voor rekening van de festi valorganisatie een extra late trein te laten rijden. ,,Dan heb je het over enkele duizenden euro's", aldus een woordvoerster van de NS. ,,Het antwoord daarop van de festivalor ganisatie was 'nee'. Dan houdt het voor ons als NS ook wel een beetje op." De woordvoerster zegt dat het verzoek voor een extra trein de NS overigens pas in april bereikte. De NS vindt dat de festivalorganisatie haar zaakjes niet in de juiste volg orde heeft geregeld. ,,Normaal ge sproken krijgt een evenement pas een vergunning als ze hun ver voersplan helemaal klaar hebben. Nu wordt de bal bij ons gelegd." We zijn al maanden bezig om een extra trein te regelen, maar het is niet gelukt Vorig jaar stonden honderden mensen na het Bevrijdingsfestival vergeefs te wachten op het perron in Vlissingen. Door een communi catiefout verkeerden zij in de ver onderstelling dat er een extra late trein zou rijden, zoals in voor gaande jaren. Hoewel de NS niet over extra treinen had gerept, leef den festivalbezoekers in de veron derstelling dat er wel een late trein zou rijden. Na overleg met de politie zorgde NS-personeel toen ter plekke voor een oplossing. Een kleine tweehon derd festivalbezoekers konden als nog in een trein richting Roosen daal stappen. Glerum: ,,Dit soort toestanden willen we dit jaar voor komen door duidelijk te communi ceren dat er géén extra late trein rijdt." De NS heeft aangeboden mee te helpen om deze boodschap goed duidelijk te maken aan de reizigers. It donderdag 2 mei 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl i i r»T - I ZEELAND8 - '.Vi "li ZEELAND12 Blij wei ito&Kir' <_-3— «jVj. - -v zie ook pzc.nl /video gg*4S|pSg(jife^ M-- -i. Festival mist extra late trein Zondag rijdt er geen extra late trein na afloop van het Bevrij dingsfestival in Vlissingen. De laatste trein vertrekt volgens de normale dienstregeling om 23.22 uur. Wie met de trein naar huis wil gaan, kan de laatste op tredens dus niet meemaken. - Organisatie Bevrijdingsfestival

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29