De onmogelijke opdrachten van een Derksen loopt 'niet in de polonaise' het theater De Lama's keren terug in 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT WEEK GEENTV Jos Brink Oeuvreprijs Level 42- Gould overleden Ik ben sinds kort weer verliefd en dan is iedereen monogaam, maar hoelang duurt zoiets? Onder de naam Kalvijn voert YouTuber Kelvin Boerma binnen 24 uur de gekste opdrachten uit. Zijn laatste, een nummer 1- hit maken op Spotify, lijkt met De Missie nog te gaan lukken ook. „Bizar, dat had ik echt nooit gedacht.'' oe eens gek, je bent al normaal genoeg. Onder dat motto lanceerde YouTuber Kalvijn zijn serie Gekken werk. Het concept: hij heeft een lijst met honderd lastige opdrachten, die hij allemaal binnen 24 uur moet voltooien. Aan het begin Ook dj's op Koningsdag draaiden het: ik stond er echt van te kijken van elke aflevering noemt een van de kijkers een cijfer onder de honderd en zo weet Kalvijn welke opdracht hij binnen een etmaal moet volbren gen. Slaagt hij daar niet in, dan is het onverbiddelijk einde seizoen. ,,Ik ging er al vanuit dat deze opdracht mijn laatste zou zijn'', zegt hij vanuit Londen, waar hij de Champions Leaguewedstrijd van Ajax tegen Tot tenham Hotspur bijwoonde. ,,Dan zou ik minstens een paar maanden geen Gekkenwerk meer maken.'' Uiterlijk morgen moet zijn in stanthit De Missie op 1 staan in de Ne derlandse spotifylijst. Momenteel staat hij op 3. Koploper Avicii met SOS en Mabel met Don't call me up staan nog boven hem. Om op de eer ste plek te komen, moet De Missie in een hele week wel aan gemiddeld 300.000 streams per dag komen. Dat hij populair is, wist Kelvin Terwijl heel Nederland gisteravond onder de indruk was van de zege van Ajax op Tottenham Hotspur (0-1) in de halve finale van de Champions League, kraakte analyticus Jo- han Derksen in de stu dio van Veronica kriti sche noten over het op treden van de Amster dammers na rust. Velt- man had er 'niets van gebakken', Schöne had hij 'niet gezien', Neres had 'niets gedaan' en Ziyech 'was voor zijn doen heel erg zwak'. Bekend en onbekend Nederland viel, op so cial media, over Derk- sen heen. Een kleine greep: 'Derksen praat alsof Ajax net van De Graafschap heeft verlo ren', 'Wat een onzinnig gezwets','Ziyech heel slecht???!!! JE BENT ZELF HEEL SLECHT!!!' Onderbuikgevoel Een dag later vertelt Derksen 'niets te heb ben meegekregen' van de reacties: ,,Is er kritiek dan? Ach, ik zit niet op Twitter, Facebook en al die dingen. 'Misschien ook beter dat je dat niet leest', zegt mijn dochter wel eens. Ik ben niet zo geïnteresseerd in al die reacties. Maar je merkt dat vaker. In de euforie krijgen die mensen de onderbuikgevoelens van een voetbalsuppor ter. Die wil dan wel eens heel ongenuan ceerd om zich heen slaan, maar dat neem ik voor kennisgeving aan.'' ,,Ze hebben voor Ajaxbegrippen na de rust gewoon slecht ge speeld. Dat wil Neder land na een overwin ning blijkbaar niet ho ren. Dat zal mij een worst wezen, want jij denkt toch niet dat ik dat pleuris-end naar Hilversum ga rijden om bekend en onbekend Nederland te behagen? Ik geef mijn mening en respecteer ook anderen met een afwijkende mening. Maar ik ga niet naar Hilversum om de populariteitsprijs te winnen. Kennelijk moet je meelopen in de polonaise in dit land, maar dat weiger ik. Als Ajax dezelfde tactiek had toegepast als in de eerste helft dan hadden ze met 4-0 gewonnen. Ze hebben verzuimd Tottenham de genade slag te geven. Nu moe ten ze nog aan de bak, maar dat mag je blijk baar niet zeggen'', al dus Derksen, die zeker ook wel geniet van de Europese zegetocht van Ajax, naar eigen zeggen. Quote van de dag liIENIEMEPJIE THEATERTDUR11 voert langs steden als Leeu warden, Groningen, Zwolle, Nijmegen, Apeldoorn en Ant werpen. Kaarten worden ver kocht via de theaters waar De Lama's optreden. In 2017 gaven De Lama's na een afwezigheid van negen jaar vier comebackshows in de Amsterdamse Ziggo Dome. Het viertal, onder leiding van Patrick Lodiers, kende jaren lang grote successen op televi sie en in theaters. Het televi sieprogramma met het viertal won in 2006 de Gouden Tele- vizier-Ring. Twee jaar later werd de laatste show uitge zonden. THEATER Theatermaker Paul Haenen (73) maakt kans op de Jos Brink Oeuvreprijs, de onderscheiding voor mensen die zich inzetten voor onder an dere homo's en transgenders. Onder meer sprak zijn alter ego zich uit tegen de Nashvilleverkla- ring. MUZIEK Rowland 'Boon' Gould, een van de oprichters van Level 42, is overleden. De politie vond de gitarist dood in zijn huis, zo heeft frontman Mark King be kendgemaakt. Boon werd 64 jaar. donderdag 2 mei 2019 —Voor zijn nieuwe programma Vreemdgaan met Filemon duikt Filemon Wesselink in de wereld van open relaties, driehoeksverhoudingen en monogamie Alexander van Eenennaam Johan Derksen haalt zijn schouders op na de kritiek die hem ten deel viel na zijn analy ses over Ajax in de Champions League. „Kennelijk moet je meelopen in de polo naise in dit land, maar dat weiger ik.'' Dennis Jansen li AFSTOFFEN a WARMER SPELEN IN AANLDDP NAAR DE ZIGGO DOME De Lama's staan weer op de planken. Zoals bekend staan de improvisatiespeci alisten op 7 en 8 november in de Ziggo Dome met hun show Backer in Action. Voorafgaand aan die twee shows doet het kwartet di verse theaters aan met Af stoffen Warmer spelen - leniemienie Theatertour. De eerste voorstelling van Tijl Beckand, Ruben Nicolai, Je roen van Koningsbrugge, Ru ben van der Meer en Patrick Lodiers staat gepland in het Zuiderstrandtheater in Den Haag op vrijdag 20 september. De tour loopt tot 11 oktober en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24