Leuk dat je mijn collega bent! JOL Kroning in Thailand 'Ik ben niet gemaakt om te entertainen' BNNVara vreest voor vertrek van beste presentatoren Walcheren Losbandige Rama wordt het nieuwe uithangbord van de natie »P8 Volgende week staat Bram Vanparys, oftewel The Bony King of Nowhere, in De Spot in Middelburg. Met een ingetogen show. ,,Ik doe me nooit anders voor dan ik ben.'' Ze brengen als ambtenaar wekelijks zo'n 45 uur met elkaar door, fietsen samen naar het werk en tussen de middag maken ze samen een wandelingetje. Mehmet (l) en Marc zijn hechte collega's. Het is iets om even bij stil te staan vandaag, op de Nationale Collegadag. Gudo Tienhooven Hilversum Van Nieuwkerk verdiende vorig jaar 363.000 euro, zegt Hox. Dat is al minder dan zijn eerdere salaris van ruim een half miljoen euro, omdat de BNNVara-coryfee minder vaak op televisie is. Margriet van der Lin den vervangt Van Nieuwkerk, de bestbetaalde presentator van de pu blieke omroep, een deel van het jaar met haar talkshow M. Na de zomer van 2020, wanneer Van Nieuwkerks contract afloopt, daalt dat salaris opnieuw. Het hui dige beleid van de NPO schrijft voor dat alle presentatoren die mo menteel meer verdienen dan een minister bij het ondertekenen van een nieuw contract teruggaan naar de balkenendenorm van 194.000 euro. Dit maximum is vastgelegd in de Wet Normering Topinkomens, die sinds 2017 geen uitzonderingen meer toestaat. In die nieuwe situatie zou de pre- Van Nieuwkerk en Jinek kunnen bij de commerciëlen drie keer meer verdienen sentator van De Wereld Draait Door evenveel verdienen voor een dage lijks programma (ongeveer een half jaar lang) als sommige collega's die slechts wekelijks of zelfs minder op de buis verschijnen. Hox pleit voor het terugdraaien van die regelgeving. ,,Ik zou willen dat een aantal uitzonderingen ge handhaafd wordt. De kans bestaat dat we Matthijs kwijtraken. Dat is een grote zorg. Aan mensen als hij, en ook aan Eva Jinek bijvoorbeeld, wordt dagelijks getrokken door commerciële partijen. Daar kunnen ze zo 2 a 3 keer meer verdienen.'' De mediadirecteur zegt dat de waarde van Van Nieuwkerk voor de publieke omroep vaak wordt on derschat. ,,Hij brengt enorme Ster- inkomsten binnen voor het minis terie van OC&W en is van grote waarde voor de hele culturele sec tor. Dat dit onvoldoende wordt ge signaleerd, zit me dwars.'' Dat Van Nieuwkerk geld kan ver dienen met zijn werkzaamheden achter de schermen voor het pro ductiehuis MediaLane, onder meer verantwoordelijk voor het nieuwe College Tour, vindt Hox verdedig baar. Hij stelt bovendien dat dit ge woon mag, 'zolang het niet gaat over programma's voor de NPO'. ,,Ik vind dat geen salarisconstruc tie.'' »P7 donderdag 2 mei 2019 Nieuwsmedia UIT&THUIS 4&5 FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND2 'Toploon Matthijs handhaven' BNNVara is bang boegbeeld Matthijs van Nieuwkerk te ver liezen aan de commerciëlen. Mediadirecteur Gert-Jan Hox wil daarom dat hij, en andere top- presentatoren, meer mogen blij ven verdienen dan een minister. Hox pleit daarvoor in een inter view met deze krant. —Gert-Jan Hox, mediadirecteur In de loop van de dag pittige buien pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 13°C Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1