Toch krapte bij hulpdiensten Schouten in de bres voor haaien en roggen Verdachte schietpartij aangeklaagd NIEUWS 15 'Haatprediker' Steven Anderson legt zich neer bij inreisverbod eerder meegemaakt'', aldus Ander son over het inreisverbod. ,,Ze nemen dan contact op met de vliegmaatschappij, met de spoorwegen. Ik ga niet tien uur in een vliegtuig zitten om vervolgens vijf uur lang te worden verhoord en dan weer op een vliegtuig naar huis te worden gezet. Wat heeft dat voor zin?" Hij vervolgt: ,,Ik predik Gods woord. Nederland heeft een lange traditie van christelijke vrees voor God en nu wordt een man van God geweigerd. Het is bizar hoe Neder land nu een Sodom en Gomorra is geworden. Europa wordt alleen maar goddelozer.'' Belangengroepen en politieke partijen reageerde opgelucht. Het COC had brieven gestuurd naar staatssecretaris Harbers om An derson als ongewenst vreemdeling te beschouwen en hem de toegang tot Nederland te ontzeggen. ,,Ook aanzetten tot haat is bij de wet ver boden", zegt Philip Tijsma, woord voerder van het COC. Femke Halsema, de burgemees ter van Amsterdam waar Anderson zou preken, is tevreden over het plan om de extreme Amerikaan te weren. ,,Het is een goed en stevig besluit van de staatssecretaris. Deze prediker kwetst groepen en zaait verdeeldheid. Ik weet dat veel Amsterdammers opgelucht zijn nu zijn komst wordt tegengehouden." Meningsuiting Ook Kamerleden van zowel coali tie als oppositie hadden opgeroe pen de komst van de Amerikaan te verhinderen. Regeringspartijen D66 en VVD reageren dan ook op getogen op de stap van Harbers. ,,Vandaag heeft liefde gewonnen van haat. Vrijheid van meningsui ting is een groot goed, maar de grens ligt voor D66 bij het aanzet ten tot haat. Nederland kon niet anders dan hem weigeren'', meent D66-Kamerlid Vera Bergkamp. ,,Goed en volkomen terecht dat Harbers deze man niet toelaat in ons land'', stelt Dilan Yesilgöz- Zegerius van de VVD. DEN HAAG Minister Carola Schouten (Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) wil haaien en roggen in de Noordzee beter be schermen. Ze kondigde gisteren aan dat Rijkswaterstaat onderzoek gaat doen naar de populatie van deze vissen zodat vissers belang rijke gebieden voor deze dieren kunnen mijden. Haaien en roggen belanden nu nog te vaak als bijvangst in vissers- netten, aldus Schouten, die ook in Caribisch Nederland maatregelen neemt. In de wateren rond Bonaire, Sint Eustatius en Saba mag niet meer worden gevist op haaien en roggen. Het in bezit hebben van deze soorten wordt verboden en vissers moeten haaien die zij onbe doeld in hun net hebben voorzich tig vrijlaten. Diezelfde belofte van staatssecretaris Van Dam in 2015 is helaas niet waargemaakt Het Wereld Natuur Fonds is blij dat Schouten haaien en roggen beter wil beschermen. Wereldwijd wor den veel haaien- en roggensoorten bedreigd. De dieren groeien maar langzaam. Daardoor duurt het jaren voor ze volwassen zijn en zich kun nen voortplanten. Die biologische eigenschappen maken de soorten extra kwetsbaar voor visserij en an dere verstoringen van hun kraam kamers en leefgebieden, aldus het WNF. De natuurorganisatie waar schuwt dat het niet bij nieuw be leid mag blijven. ,,De toenmalig staatssecretaris Martijn van Dam beloofde in 2015 ook al te gaan wer ken aan beschermingsmaatregelen in Europees verband. Die belofte is helaas niet waargemaakt.'' CHARLOTTE De verdachte van een dodelijke schietpartij op een universiteitscampus in de Ameri kaanse stad Charlotte is gisteren aangeklaagd wegens moord en po ging tot moord. Hij opende dinsdag het vuur in een gebouw op de cam pus en doodde daarbij twee men sen. Vier anderen raakten gewond. Trystan Andrew Terrell is vol gens lokale media een student aan de universiteit van North Carolina. De autoriteiten hebben niets be kendgemaakt over het motief van Terrell. De schutter werd overmeesterd door de campuspolitie. Volgens de politie handelde Terrell alleen. Het was de laatste lesdag op de universiteit. Deze week zou ook de diploma-uitreiking plaatsvinden. De Amerikaan Steven Anderson wilde op 23 mei naar Amsterdam komen om naar eigen zeggen zijn boodschap uit te dragen en zieltjes te winnen. Homo-organisatie COC, belangenbehartiger van Is raël CIDI en politieke partijen wil den dat hem de toegang tot Neder land wordt ontzegd en reageren opgelucht op het besluit van staatssecretaris Mark Harbers (Veiligheid en Justitie). Volgens ingewijden kan Ander son worden geweerd, doordat hij sinds vrijdag gesignaleerd staat in het systeem SIS II. Dat computer systeem wordt gebruikt door de grensbewaking in alle Schengen- landen. Mocht Anderson het vlieg tuig nemen naar een ander land dan Nederland dat binnen de Schengenzone ligt, dan gaan dus ook alarmbellen af. In Europa val len 26 landen onder het Schengen- gebied. Binnen deze landen mogen inwoners van de Europese Unie (EU) vrij reizen. De controle van personen gebeurt aan de buiten grenzen van het Schengengebied. De 37-jarige dominee van de on afhankelijke Faithful Word Baptist Church ontkent de Holocaust en vindt onder meer dat alle homo's, lesbiennes en transgenders moe ten worden geëxecuteerd. Hij ver heerlijkte zelfs de moordpartij in Orlando van 2016. Een man ver moordde toen in een nachtclub voor homo's vijftig mensen. An derson noemde de slachtpartij in Orlando 'goed nieuws omdat er vijftig homoseksuele pedofielen minder op de wereld zijn'. LGBT Dat zegt de inspectiedienst in haar jaarbericht dat gisteren is gepre senteerd. Volgens de waakhond van het ministerie is dat opvallend, omdat minister Ferd Grapperhaus (Justitie) bij herhaling in de Tweede Kamer heeft ontkend dat er grote personele problemen zijn bij de politie en in de forensische staat voor hem voor Let God Burn Them. Anderson is ook tegen het kiesrecht voor vrouwen. Hij begon zijn Faithful Word Baptist Church tien jaar geleden in zijn woonka mer in Arizona. Zijn kerk heeft in middels meer dan driehonderd ge meenten in verschillende Ameri kaanse staten. Anderson en zijn Vandaag heeft liefde gewonnen van haat volgers willen niets van doen heb ben met het moderne Amerika. Steven en zijn gezin ontvangen da gelijks doodsbedreigingen. De Amerikaanse prediker heeft geen officieel bericht gekregen van de Nederlandse overheid of een Europese instantie over het inreis- verbod dat hem is opgelegd. Via- via hoorde hij dat hij niet welkom is, meldde de NOS. ,,Ik heb dit al zorg. Hij investeerde overigens wel in extra mensen, maar te weinig, werd vanuit het veld geklaagd. Het rapport plaatst op z'n minst vraagtekens bij de koers van het kabinet. Volgens de inspectie dienst is er in alle veiligheidsre gio's sprake van een afnemende beschikbaarheid van brandweer- vrijwilligers. 'De genomen maat regelen losten dit probleem niet volledig op. Dit kan leiden tot risi co's voor een snelle en effectieve brandweerzorg.' Hardnekkig Ook bij de politie moet het oplei dingsbeleid en de strategische per soneelsplanning beter, om het korps toekomstbestendig te hou den. 'Gezien de leeftijdsopbouw van het korps zal vergrijzing de ko mende jaren leiden tot een hoge uitstroom van personeel.' De in spectie wijst erop dat ook in 2016 al risico's omtrent de personele be zetting bij de politie en het politie onderwijs zijn gesignaleerd. Na bezoek aan zes penitentiaire inrichtingen blijken ook daar pro- Het rapport plaatst op z'n minst vraagtekens bij de koers van het kabinet blemen te zijn met de beschik baarheid van met name uitvoe rende medewerkers. 'De personele bezetting was afgenomen terwijl de populatie gedetineerden com plexer werd. Medewerkers waren onvoldoende toegerust om deze problematiek te hanteren, ook om dat er door personeelskrapte nau welijks ruimte was voor bijscho ling.' De inspectie ziet overigens wel dat het gaat om hardnekkige pro blemen, waaraan organisaties wer ken om dat te verbeteren. 'Maar het betreft ingewikkelde thema's die tijd en energie kosten en waarbij vaak ook veel partijen zijn betrok ken.' donderdag 2 mei 2019 'Nederland is Sodom en Gomorra geworden' De Amerikaanse prediker Steven Anderson mag op 23 mei niet naar Nederland komen. foto afp Kijk op de site bij /video Compilatie van videoboodschappen van Steven Anderson. PC -Wereld Natuur Fonds Staatssecretaris Mark Harbers voorkomt dat de Amerikaanse Steven Anderson (37) naar Nederland komt. De christelijke prediker legt zich neer bij het besluit. ,,Ik ga niet voor niks tien uur in een vliegtuig zitten.'' Tobias den Hartog en Marcia Nieuwenhuis Den Haag De Inspectie Justitie en Veilig heid vreest dat de politie, de forensische zorg, de brandweer en het gevangeniswezen kam pen met een te krappe perso nele bezetting. Tobias den Hartog Den Haag -Femke Halsema, burgemeester van Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15