8 NIEUWS Moeder van leukemiepatiëntje had zó hard tijd Zorgverlof blijft zoals het is Marco Kroon afwezig op de Dam Debby Krans (34) uit Twello meldde zich ziek toen haar zoontje Duuk leukemie kreeg. Het zorgverlof schoot tekort. „Elke keer als mijn baas belde, voelde ik stress. Of ik niet een paar uurtjes kon werken?'' De in opspraak geraakte oor logsheld Marco Kroon is dit jaar voor het eerst niet aanwe zig bij de Nationale Herden king op de Dam, die op televi sie wordt uitgezonden. Vol gens Kroon heeft dat niets te maken met zijn schorsing en strafzaak wegens de kopstoot die hij tijdens carnaval aan een agent zou hebben gege ven. Kroon woont de dodenher denking nu bij op de Grebbe- berg. Volgens zijn secretariaat is hij al sinds 2006 nauw be- trokken bij de veteranen en organisaties die deze herden king organiseren en is 'al ge ruime tijd geleden' besloten om dit jaar bij de Grebbeberg aanwezig te zijn. ,,Hiermee gaat een wens van mij in ver vulling, omdat ik al heel lang mijn respect wil tonen aan de mannen van de Landmacht die daar tegen een overmacht vochten'', laat hij weten. Een woordvoerder van Defen sie zegt dat Kroon gewoon welkom was geweest bij de herdenking op de Dam. Het land is niet gebouwd door Wall Street- bankiers, ceo's en hedgefonds- beheerders, maar door u Politie grijpt man met plannen voor aanslag De politie heeft in de Nieuw- Zeelandse stad Christchurch een 33-jarige man gearres teerd die ervan wordt ver dacht een bomaanslag te hebben willen plegen. Bij de man thuis en in zijn auto zijn explosieven en wapens ge vonden. De arrestatie vond plaats in dezelfde stad waar vorige maand vijftig mensen werden vermoord in twee moskeeën. De hoofverdachte van die aanslag, Brenton Tar- rant, zit in de cel. De politie kan nog niet zeggen of er een verband bestaat. Dodental door cycloon stijgt Motorclub is clubhuis kwijt Veteraan wilde bloedig wraak Vanaf het moment dat haar zoontje (toen 5 jaar) ziek werd, hield Debby Krans een blog bij op inter net. Daar meldde ze op dag 31 goed nieuws: de chemo's sloegen aan, in Duuks bloed waren geen kan kercellen meer zichtbaar. Prompt kreeg ze een telefoontje van haar baas. ,,Wat fijn dat het beter gaat, zei hij. Wanneer kom je weer?'' Niet, antwoordde Debby, die in de gehandicaptenzorg werkte. ,,Ik nodigde hem thuis uit. Toen zag hij het zelf: Duuk was zo verzwakt dat hij niet meer kon lopen. Hij schoof op zijn billen door de ka mer, was kaal en had sondevoe ding. Dit, zei ik, is nog maar het begin.'' Inmiddels is er 2,5 jaar verstre ken en krijgt Duuk nog altijd elke week zware chemotherapie in het REGELS Ik ben niet boos op mijn werkgever, maar wel over het feit dat er geen standaard regeling bestaat voor ouders die in deze situatie zitten ziekenhuis. Debby behoort tot de grote groep ouders die zich nood gedwongen ziek meldde nadat hun kind de diagnose kanker kreeg. ,,Tijd voor nadenken was er niet. We moesten acuut naar het ziekenhuis, waar allerlei tests wer den gedaan. Er was zelfs amper tijd om Duuk goed uit te leggen wat er aan de hand was. Hoe doe je dat bij een kind van vijf? We heb ben hem gezegd dat hij naar de slaapdokter ging. In mijn hoofd was ik al een kistje aan het uitzoe ken.'' Klap Terug naar december 2016. Debby heeft een doodziek kind in het ziekenhuis, een peuter thuis en de derde is op komst. Van collega's krijgt ze lieve belletjes en kaartjes. ,,Iedereen vond onze situatie ver schrikkelijk. Maar na een half jaartje gaat iedereen weer zijn eigen weg.'' Dat is ook de tijd dat haar baas voorzichtig voorstelt om weer een paar uurtjes te gaan werken. ,,Maar dat kon ik niet op brengen. Ik had zo'n klap van alles gehad, dat ik alleen maar kon jan ken." De zorg voor Duuk slokt bovendien al haar tijd op. ,,Op het dieptepunt reden we hem twee keer per week van onze woon plaats Twello naar het UMC Gro ningen, 150 kilometer heen, 150 kilometer terug en kreeg hij 37 drankjes, spuitjes en tabletjes per dag. Elke keer dat hij koorts had, moest hij per direct naar het zie kenhuis. Ik kon hem niet eventjes bij de buurvrouw onderbrengen. Dat durfde ik niet'', vertelt ze. Vanaf hier lopen de versies van Debby en stichting De Passerel - haar werkgever - uiteen. Debby vertelt hoe het geduld opraakte van haar leidinggevende. ,,Elke keer als hij belde, voelde ik stress. Hij liet doorschemeren dat de druk op de rest van het team wel woensdag 1 mei 2019 GO AMSTERDAM Joe Biden trapt zijn presidentscampagne af en presenteert zich als vakbondsman die opkomt voor de fabrieksarbeiders. CHRISTCHURCH Met het aansteken van kaarsjes herdenken bezoekers de aanslag op de koninklijke familie op Koninginnedag in Apel doorn, nu tien jaar geleden. De aanslag bij De Naald kostte zeven bezoekers het leven, toen Karst Tates zich met een auto een weg door het publiek baande. foto anp MOZAMBIQUE Hevige regenval teisterde ook giste ren het noorden van Mozambique. Het dodental door het voorbijtrekken van de cycloon Kenneth is inmiddels opgelo pen tot 41. Kenneth kwam donderdag aan land en ver woestte dorpen en oogsten. Het We- reldvoedselpro- gramma maakt zich vooral zorgen over het eiland Ibo waar de meeste huizen zijn verwoest. ZWANENBURG De gemeente Haar lemmermeer heeft een illegaal clubhuis van motorclub Trai ler Trash Travelers in Zwanenburg la ten verwijderen. Haarlemmermeer vindt motorclubs ondermijnend en vaak crimineel. LOS ANGELES Een Amerikaanse oorlogsveteraan, die als infanterist diende in Afghani stan, is gearres teerd omdat hij vol gens justitie bom aanslagen wilde plegen met de be doeling 'veel slacht offers' te maken. De man was bekeerd tot de islam en ge radicaliseerd. Hij zou wraak hebben willen nemen voor de aanslagen op moskeeën in Nieuw-Zeeland. 'Het voelde alsof ik spijbelde voor Duuk' Hanneke Van Houwelingen Twello —Debby Krans, moeder Er zijn geen plannen om het zorgverlof voor ouders met ern stig zieke kinderen op de schop te nemen. Dat laat het ministerie van Sociale Zaken weten. Bij ziekte van een kind kunnen ou ders gebruikmaken van kortdu rend zorgverlof (twee weken, bij fulltime contract) of langdurend zorgverlof (zes weken). Het ver lof kan gespreid worden opge nomen. Als het kind jonger is dan 8 jaar kunnen werknemers ook hun ouderschapsverlof (26 weken) inzetten. Maar dat bete kent: géén salaris. Sommige werkgevers maken hier een uit zondering in. Ouders kunnen ook een beroep doen op de wet flexibel werken, waarbij ze tijde lijk minder uren werken. „Praat met je werkgever over je thuissituatie. Dat kan leiden tot maatwerk, zoals een afspraak over onbetaald verlof'', adviseert een woordvoerder van het minis terie van Sociale Zaken. En soms komt hulp uit onverwachte hoek. Bij sommige bedrijven staan werknemers hun vrije dagen af aan een collega die ze hard kan gebruiken. HERDENKING DE NAALD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8