Schuldhulpmaatjes Hulst zoeken extra vrijwilligers Vernieuwing R4 Gent is begroot op900 miljoen 7 Vlissingse vredesvlam gaat steeds uit EXPOSITIE FUNDA ÖZYER Het voelt als familie. Zo omschrijft Funda Özyer haar keramiekcursisten. Volgende week exposeren zij drie dagen, van 8 tot en met 10 mei, in de Grote Kerk in Terneuzen. Op een vrij onopval lende plek vlakbij winkelcentrum Zuidpolder, aan de Beethovenhof 7, heeft Funda haar cursusruimte. Vrijwel elke dag is zij er te vinden. ,,Ik ben het gewend alle dagen te werken. Vakantiedagen heb ik niet echt." Het tekent haar gedreven heid. 's Ochtends, 's middags of 's avonds, cursisten zijn welkom. Die flexibiliteit is haar handels merk, niet alleen wat betreft lestij den, maar ook hoe zij haar cursus sen geeft. ,,Ik werk niet met op drachten. De mensen die hier ko men, zijn meestal heel creatief. Ze doen vaak al wat, bijvoorbeeld schilderen, breien of kaartjes ma ken. Ik hoef hen niet te vertellen wat ze moeten maken. Ze zijn vrij om alles uit te proberen. Ik geef al leen aanwijzingen." Stukje klei Het werkt. Ze had dit cursusjaar 2018-2019 een vaste groep van zo'n veertig cursisten. Ze geeft daar naast eenmalige workshops, biedt ruimte aan kinderfeestjes en doet ook teambuilding bij bedrijven. ,,Samen iets met je handen maken brengt mensen bij elkaar. Je begint met helemaal niets, met alleen een stukje klei. Je bedenkt een ont werp, wat je daarna tekent. En dan ga je boetseren of draaien." Sinds 2010 is Funda als kera- miste actief in Terneuzen. Ze had hier al eerder gewoond, maar was voor enkele jaren, vanwege heim wee, teruggekeerd naar haar ge boorteplaats Istanbul. Ze werkte daar als mode-ontwerpster en ook als journaliste. ,,Het was me er veel te druk geworden, vooral het ver keer. Je bent zoveel tijd kwijt om ergens te komen. Terneuzen is ge lukkig veel rustiger." Haar terugkeer bood haar de kans een droom waar te maken, de inrichting van haar eigen atelier, Utopia Keramiek. De achtergrond had ze al. Vier jaar volgde Funda in Samen iets met je handen maken brengt mensen bij elkaar Istanbul een opleiding aan de Aca demie voor Kunsten Mimar Sinan. In 1994 studeerde ze er af, met ke ramiek als specialisatie. ,,Keramiek is altijd wat ik wilde. De mogelijk heden zijn onbeperkt. Je kunt beelden maken, borden, van alles, in allerlei vormen, en die kun je zo laten of beschilderen." Kennis delen Les geven is niet iedere kunstenaar gegeven. Funda zegt het juist leuk te vinden haar kennis met andere mensen te delen, zeker met haar vaste cursisten. ,,Ze kennen elkaar allemaal. Ze weten van elkaar hoe ze werken en welke stijlen ze mooi vinden. Het voelt als familie." Voor enkele dagen verkast deze fa milie volgende week naar de Grote Kerk in Terneuzen, voor de voor- jaarsexpositie als sluitstuk van het cursusjaar 2018-2019. De feestelijke opening is dinsdag 7 mei om zeven uur 's avonds met hapjes en drank jes. De tentoonstelling is vervol gens drie dagen te bezichtigen, vanaf woensdag 8 mei tot en met zaterdag 10 mei tussen 12.00 en 16.30 uur. Van de hand van Funda hangen in haar atelier nog werken die veel weg hebben van een Zeeuwse knop, waarvan enkele met Turkse, oosters getinte motieven. Het ver leidt haar tot de uitspraak: ,,Ik ben een wereldmens." VLISSINGEN De Vredesvlam aan het Vlissingse Bellamypark brandt zondag tijdens het Be vrijdingsfestival nog niet. On danks het toepassen van diverse scenario's om de vlam 'eeuwig' te laten branden, dooft het vuur telkens binnen de kortste keren. De stichting World Peace Flame Vlissingen heeft de leverancier van de energietoevoer de wacht aangezegd en hoopt dat een nieuwe aanbieder alsnog een ge schikte energiebron vindt. De toevoer van gas via een grote fles is na een half jaar nog niet goed te regelen. De vredesvlam heeft nog geen week achter elkaar kunnen branden. HULST De stichting Schuld hulpmaatjes in Hulst heeft dringend behoefte aan extra vrijwilligers. Tot nu toe hebben zeven 'maatjes' zich aangemeld en dat is te weinig. De Schuldhulpmaatjes zijn sinds eind vorig jaar operatio neel in de gemeente Hulst. Het zijn gecertificeerde vrijwilli gers die mensen met financiële problemen of die dreigen in de schuldsanering terecht te ko men, helpen met bijvoorbeeld het op een rijtje zetten van alle inkomsten en uitgaven. Op die manier moet de hulpvrager meer inzicht in zijn geldzaken krijgen. De 'maatjes' leveren daarnaast ook emotionele steun. In Hulst zijn nu zeven 'maat jes' actief. Dat is volgens be stuurslid Alex Eggermont lang niet voldoende. Vooral omdat er volgens hem vrij veel Hul stenaren in de schuldsanering zitten. Zo'n twintig procent van de bewoners behoort tot de drie grootste risicogroepen, zei hij eerder. Wie Schuldhulp maatje wil worden, krijgt eerst een driedaagse cursus en daarna jaarlijks bijscholing. Een intakegesprek is te regelen via coordinatorshmh@gmail.com. Het Vlaams gewest begint de aan bestedingsprocedure voor de ver nieuwing van de R4 Gent, de ring weg aan beide kanten van het Ka naal Gent-Terneuzen tussen Gent en Zelzate. Het project, waarvan een betere aansluiting op de vorig jaar ver brede Tractaatweg vanuit Terneu- zen deel uitmaakt, is op niet min der dan 900 miljoen euro begroot. De nu nog gelijkvloerse kruisingen met verkeerslichten in de R4 wor den allemaal vervangen, onder meer door tunnels. Dit moet de verkeersveiligheid en doorstro- ming van het verkeer ten goede ko men. Niet alleen in de autoweg wordt geïnvesteerd, maar ook in fietsvoor- zieningen, waaronder vijftien kilo meter fietssnelweg, en in het spoor. Vlaams verkeersminister Ben Weyts noemt nadrukkelijk ook de mogelijkheid van personenvervoer per trein in de Gentse Kanaalzone, waarvan Terneuzen op den duur ook hoopt te profiteren. Het Vlaams gewest zoekt privé partners om het project te financie ren en realiseren. Dat vergt veel voorbereidingstijd. De eerste grote werkzaamheden zijn gepland vanaf 2022. De uitvoering zal zeker vijf jaar duren. woensdag 1 mei 2019 VL Keramiekfamilie trekt in Grote Kerk Harmen van der Werf Terneuzen -Funda Özyer Harmen van der Werf Gent Funda Özyer (achteraan de tafel) geeft een workshop keramiek aan (vlnr) Rune (9), Ymke (11) en Arwen (12). foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 79