Bewoners tevreden over aanpassen plannen Tivoliweg Open Podium rond Pete Seeger Strandpaviljoen in Groede begin juli gereed 6 De bouwvergunning is koud binnen of de contouren van het nieuwe strandpaviljoen Puur in Groede zijn al zichtbaar. Groede Vanaf deze week is alles en iedereen in stelling gebracht om het in okto ber afgebrande strandpaviljoen voor het zomerseizoen, begin juli, te herbouwen. Hoewel 'Puur 2' praktisch op dezelfde plek terug keert en bijna dezelfde omvang krijgt, doorliep de aanvraag voor de vergunning bij de gemeente Sluis de gebruikelijke route. ,,De gunfac- tor was er natuurlijk, maar dan nog heb je te maken met een zekere doorlooptijd", vertellen een opge luchte exploitant Frank de Reu en eigenaar Eric van Damme. Het nieuwe gebouw wordt uitge voerd in de kenmerkende zwart wit kleuren en de vertrouwde naam in grote blokletters. Belang- rijkste verschil met het oude Puur is het 200 vierkante meter grotere terras, met een beneden- en boven deel, bereikbaar via een loopbrug. Binnen is plek voor ongeveer 110 gasten, buiten kunnen nog eens 180 mensen een drankje of maaltijd nuttigen. Gemis De 15 vaste personeelsleden van Puur zijn in de tussentijd gedeta cheerd bij collega-horecaonderne mers in de streek. Ze bleven al die tijd in dienst bij Puur en komen eind mei weer terug. Volgens De Reu kunnen de meesten niet wach- De medewerkers missen het strand ten om weer aan de slag te gaan: ,,Ze missen het strand." Ook trouwe gasten verheugen zich op de nieuwe start. Gelukkig voor Van Damme heeft de verzekerings maatschappij de schade vergoed. Na de brand rezen er vragen of de brandweer én het bluswater wel snel genoeg paraat waren. Van Damme: ,,Zelfs al hadden ze er naast gestaan, dan nog was Puur verloren gegaan." De brand op 5 ok tober was het gevolg van kortslui ting in de meterkast. De Tivoliweg is een van de drukste wegen van en naar de binnenstad, maar sinds 1982 is de weg niet meer op de schop gegaan. De rijbaan is smal, er moet ook nog worden ge parkeerd en het wegdek bestaat uit lawaaierige betonplaten. Volgend jaar begint de metamorfose die an derhalf miljoen euro gaat kosten. Het voorbereidend werk start al dit jaar. De bewoners, verenigd in een comité, mochten meepraten over hun nieuwe straat. ,,De ge meente heeft goed meegewerkt", zegt Jan Willem Bartz van het co mité. ,,We zijn zeer tevreden." De Tivoliweg wordt een statige bo- menlaan, met ruimte voor fietsers, verhoogde kruisingen en parkeer havens naast de rijbaan. Het defini tieve ontwerp wijkt wel iets af van het voorlopige. Er is hier en daar wat geschoven met parkeerhavens omdat rekening moest worden ge houden met bekabeling onder de trottoirs, maar het blijven er 33. Bartz: ,,Veilig kunnen parkeren én voldoende gelegenheid is voor ons als bewoners wel heel belangrijk." Containerpark In juni wordt een bewonersavond gehouden voor de laatste details. Enkele bewoners hebben al gerea geerd op het definitieve plan. Zo is er toch nog de wens enkele parkeer havens te verplaatsen en heeft een bewoner aangegeven geen 'contai nerpark' voor zijn huis te willen waar de kliko's opgesteld moeten staan voor de afvalinzameling. De stoep is daarvoor te smal, meent hij en hij oppert hiervoor de brede stoep op de hoek van de Tivoliweg en de Hulster Nieuwlandweg. IN DE REGIO Expositie in bibliotheek Veulentjesdag bij melkerij Pianoconcert Lutgarde Verbiest MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 1 mei 2019 VL Vliegende start herbouw Puur Pascalle Cappetti -Frank de Reu, exploitant HOOFDPLAAT De hon derdste geboortedag van Pete Seeger gaat in Hoofd plaat niet onopgemerkt voorbij. De Deuzon- schole houdt vrij dag een 'samen- zingavond' met open podium, als eer betoon aan het overleden folkicoon. Seeger beïn vloedde veel muzikanten. En niet de minste, zoals Bob Dylan. Muzikanten en bezoekers kunnen zich gratis aanmelden via deu- zonschole@gmail.com. Mu zikanten kunnen laten weten welke nummers ze willen spelen. Bezoekers wordt gevraagd om iets te eten mee te nemen. Aan vang 20.30 uur. Het ontwerp voor de nieuwe Ti voliweg in Hulst is een beetje aangepast, maar het is gelukt het aantal toegezegde parkeer plaatsen te behouden. De bewo ners zijn tevreden met het ont werp. Sheila van Doorsselaer Hulst HULST In de bibliotheek van Hulst is een ex positie te zien met tekeningen en schil derijen van Anne- miek van Denderen. Van Denderen laat zich inspireren door de natuur. Voor haar tekeningen en schilderijen maakt ze gebruik van inkt, acryl en gemengde technieken. De tekeningen en schilderijen zijn te koop. De expositie is te zien tot en met 3 augustus tijdens openingsuren van de bibliotheek. OOSTBURG Bij paardenmelkerij Nortier aan de Burgsevaart 12 in Oostburg is van daag de jaarlijkse veulentjesdag. Be halve pasgeboren veulentjes kijken, zijn er tussen 10.30 en 16.30 uur di verse andere activi teiten. Bezoekers kunnen eer ritje maken met de kar of meelopen met een rondleiding door het bedrijf. Ook zijn er pannen koeken en ijsjes van paardenmelk te proeven. Entree be draagt 4,50 euro, meedoen aan alle activiteiten kost 7,50 euro. TERNEUZEN Pianiste en zange res Lutgarde Ver biest maakt er een traditie van de eer ste zaterdag van de maand op te treden in Porgy en Bess in Terneuzen. Aan staande zaterdag is het weer zo ver, van 14.00 tot 17.00 uur. Verbiest, een geboren Terneu- zense, woont al weer vijf jaar in Ant werpen. De toe gang is vrij. SLUIS Na een succesvolle eerste editie wordt het Johan Hendrik van Daledictee in Sluis dit jaar twee keer gehouden. Op zaterdag 11 mei (vanaf 13 jaar) en op 8 november voor kinderen. De gemeente Sluis en de stichting Johan Hendrik van Dale zijn de initiatiefnemers van het dictee. Dat wordt geschreven door Rein Leentfaar. Het dictee op 11 mei staat in het teken van de Slag om de Schelde en wordt voorgele zen door wethouder Jack Werkman. Meedoen kan in drie ca tegorieën. De locatie is het belfort, de aanvang is 14.00 uur. Meedoen is gratis. archieffoto peter nicolai AXEL Gregoriuscentrum, 17.30 uur: Avondfietsvierdaagse over 20 en 25 kilometer; Markt, 11.00 tot 17.00 uur: Streekmuseum Het Warenhuis; BRESKENS Handelshaven, 10.00 uur: Rondvaart naar de zeehonden CADZAND Rondom de kerk, 10.30 uur: Hobby-, kunst- en boeken markt; Molen, 10.30 uur: Streekproducten rondom de molen; HULST De Serre, 13.00 uur: Inloop middag; Grote Markt, 10.00 uur: Stoffenmarkt; Museum Hulst, 14.00 tot 17.00 uur: Geopend; NIEUW NAMEN Bezoekerscentrum Saef- tinghe, 13.00 uur: Hoogwater experience; OOSTBURG Hervormd kerkcentrum, 09.00 uur: Koffieochtend Open Kring; Ledelplein en markt, 08.30 tot 16.00 uur: Weekmarkt; Jota, 10.00 tot 12.00 uur: Ont moeting mensen met demen tie; MFC De Windkamer, 11.00 uur: Kinderdag mert doorlo pende activiteiten; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaar ten; Westkade 114, 12.30 tot 17.00 uur: Industrieel museum Zeeland; Centrum, 11.00 uur: 1 mei markt met tientallen kraampjes; RETRANCHEMENT Info punt 'Zand', 10.00 uur: Ex cursie door natuurgebied Het Zwin; TERNEUZEN Markt, 08.00 tot 16.00 uur: Weekmarkt; Portaal van Vlaan deren aan Beneluxweg 101, 13.00 -17.00 uur: Info centrum geopend; 13.30 en 15.00 uur: rondleiding en rondvaart; Bin nenstad, 10.00 uur: Folkloristi sche ambachtenmarkt; Rivie renhuis, 19.30 uur: Bijeen komst wijkraad Zeldenrust. Puur wordt weer opgebouw na de brand. foto boaz timmermans J.H. VAN DALEDICTEE KRIJGT TWEE EDITIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 78