Bent u in ergonomische topvorm? dataflex ADVERTENTIES FINANCIER VAN KANSEN Als een ondernemer kansen ziet, wil hij die kansen grijpen en waarde creëren. En liefst zo snel mogelijk, zonder lang te moeten wachten op bankfinanciering die mogelijk wel of niet komt Op die momenten is Swishfund er, de financier die garant staat voor flexibiliteit en snelheid. Het MKB is de motor van de Nederlandse economie. Ongeveer 70 procent van de banen in het bedrijfsleven is te vinden bij deze bedrijven. Samen realiseren deze ondernemingen tegen de twee derde van de totale omzet in het bedrijfsleven, meer dan 900 miljard euro per jaar. "Om de motor van de Nederlandse economie sneller te laten draaien, heeft het MKB kapitaal nodig", zegt Leon Doornenbal, country director van fintech-krediet verstrekker Swishfund. "Nederlandse MKB'ers hebben echter veel moeite om aan financiering te komen. Nergens is het gat tussen de vraag naar bedrijfsfinancierin- gen en het aanbod van bancair krediet zo groot als in ons land." Dat is vervelend voor de BV Nederland, maar vooral voor de ondernemer die de kansen die hij ziet, mogelijk aan zich voorbij moet laten gaan. "De wereld van zakendoen gaat steeds sneller", zegt ook Doornen bal. "Als je dat niet kunt bijhou den, gaat je concurrent je voorbij." De ondernemer die zijn concurrent voor wil blijven, kan wel terecht bij Swishfund, zegt Doornenbal. "Wij bieden een flexibele zakelijke lening tot 500.000 euro met een maximale looptijd van twaalf maanden. De meeste aanvragen worden binnen een werkdag beoordeeld, zodat de aanvrager al binnen een week over het beno digde kapitaal kan beschikken." De aanpak van Swishfund past bij de tijd van nu. "We leven in een tijd van instant bevrediging. Wat de klant vandaag bestelt wil hij of zij morgen in huis hebben. Daar moet je als ondernemer in meegaan", zegt Doornenbal. En dus ook als finan cier, voegt hij daaraan toe. "Als je als ondernemer van de grond wilt komen, heb je snelheid nodig." Swishfund is bovendien flexibel, ook een eis voor ondernemers die vooruit willen, Doornenbal: "Goede ondernemers zijn vastbesloten in hun beslissingen, maar flexibel in hun aanpak. Het vermogen je aan te passen aan veranderingen in de zakelijke omgeving is een van de sleutelfactoren tot succes. Dus moet je als on dernemer ook nadenken over flexibele financiering." U heeft ongetwijfeld mensen horen praten over ergonomisch werken. U weet waarschijnlijk dat het iets te maken heeft met het vermijden van rugproblemen en andere werkgerelateerde pijn en klachten. Misschien heeft u zelfs gehoord dat het gaat om comfortabel en efficiënt werken. Ergonomie is echter veel meer. Wat is ergonomie? Ergonomie is het onderzoek naar het efficiëntieniveau van mensen in hun werkomgeving, bestaande uit drie hoofdgebieden: Fysieke ergonomie: het optimaliseren van de fysieke werkomgeving Cognitieve ergonomie: het voorkomen van werkstress en het verbeteren van mentaal welzijn op kantoor Organisatorische ergonomie: het ontwikkelen van de juiste communicatie, dienstregelingen en teamwork In deze drie hoofdgebieden zijn enorme winsten te behalen allerlei doordachte aanpassingen binnen het bedrijf. Binnen een organisatie waarin men voor het eerst in aanraking komt met ergonomie, zouden wij adviseren om te beginnen bij het laaghangend fruit; de fysieke ergonomie. Vijf goede redenen waarom u zich moet bekommeren over de fysieke ergonomie binnen uw bedrijf: 1. De gezondheid van werknemers verbetert 2. Het moreel onder werknemers verbetert 3. De resultaten van de werknemers verbeteren 4. De reputatie van het bedrijf verbetert 5. De indirecte kosten dalen Nu de redenen duidelijk zijn, vraagt u zich misschien nog af hóe u de eerste stappen kan zetten in het verbeteren van de fysieke ergonomie in uw bedrijf. Wij noemen vijf mogelijke oplossingen: Monitorarm Met een verstelbare monitorarm kunt u uw beeldscherm op de ideale hoogte plaatsen zodat u automatisch een gezonde houding aanneemt: rug recht, schouders naar achteren en borst naar voren Laptopstandaard Bij een laptop is de afstand tussen het scherm en toetsenbord veel te klein, waardoor u automatisch over de laptop heen gebogen zit. Met een laptopstandaard kunt u uw scherm op de juiste hoogte plaatsen zodat u een gezonde houding kunt aannemen. Documenthouder Net als beeldschermen zijn documenten ook makkelijker te lezen op oog niveau. U hoeft zich dan niet voorover te buigen of continu uw nek van scherm naar document te draaien zoals u dat doet wanneer een document op uw bureau ligt. Ergonomisch toetsenbord Een ergonomisch toetsenbord creëert een meer 'gecentreerde' werkplek, wat goed is voor uw houding. Ook zorgen zij er door hun vorm voor dat allebei uw handen licht gebogen blijven: een veel natuurlijkere positie die de kans op (met name RSI-) klachten verlaagt. Ergonomische muis Een ergonomische muis, houdt rekening met gebruiksgemak, gebruikersgedrag, en voorkomt de herhaling van onjuiste arm en handposities die klachten e.d. kunnen veroorzaken. U zult merken dat deze vijf aanpassingen vele verbeteringen met zich meebrengen. Dit is echter pas het begin. Er zijn vele andere mogelijkheden binnen uw bereik om de fysieke, en later ook de cognitieve en organisatorische ergonomie binnen uw bedrijf te optimaliseren. Grotere aanpassingen zoals zit-sta-bureaus en goede bureaustoelen, maar ook simpele dingen als opstaan en bewegen, een plantje en genoeg daglicht maken veel uit. Bent u nieuwsgierig naar wat u nog meer kan doen om de ergonomie binnen uw bedrijf te verbeteren? Ga dan naar het kennisplatform op onze website. Hier vind u een serie artikelen met waardevolle informatie voor u en uw collega's. www.dataflex-int.com/nl/kennisplatform FUND Deze aanpak zit bij Swishfund in de genen. "Wij zijn zelf ondernemers. Wij her kennen de vraagstukken en problemen waar ondernemers dagelijks tegenaan lopen en begrijpen dat ondernemerschap draait om kansen zien, kansen grijpen en waarde creëren", zegt Doornenbal. "Wij ondernemers zeggen graag: financier je kansen. En dat kunnen ze doen via Swishfund.nl." feeling at work

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60