Sharona Tieleman staat voor een dubbele opgave II ZEELAND 11 woensdag 1 mei 2019 Het stadion van PEC Zwolle zal de komende tijd misschien nog wel eens voorbij komen in de nacht merries van Sharona Tieleman. De thuisbasis van de Overijsselse club bleek dit seizoen een spook huis voor de Terneuzense. Op vrijdag 12 april verloor haar club ADO Den Haag er na strafschop pen in de halve finale van het toernooi om de KNVB-beker en een week later ging het daar mis voor Tieleman zelf. ,,Ik sprintte naar de bal en kreeg een duw. Dat gaat honderd keer goed, maar bij mij niet'', blikt ze, toevallig vanuit het ziekenhuis, terug op die bewuste avond. Daar kwam ze overigens later pas ach ter. ,,Want op dat moment wist ik eigenlijk niet zo goed wat er was gebeurd'', vertelt de Zeeuws- Vlaamse. ,,Onze wedstrij den wor den altijd gefilmd en een paar da gen later kreeg ik de video toege stuurd. Toen ik dat zag, begreep ik het wel.'' Een slecht moment, zoals een blessure dat altijd is. Maar voor Tieleman was het extra zuur. ,,Het waren weer mijn eerste minu ten'', legt ze uit. In Zwolle maakte ze namelijk haar rentree na een enkelkwetsuur. ,,Dat was gewoon iets kleins. Ik denk dat ik er drie of vier weken uit lag.'' Maar al snel - na 27 minuten - ging het dus op nieuw mis. En goed mis ook deze keer. Contract Met de club was ze al in gesprek over de verlening van haar con tract. Ze stond op het punt een nieuwe, éénjarige verbintenis te tekenen. Dat ze nu bij ADO kan revalideren, geeft vertrouwen. ,,Maar ik heb hier ook al vijf sei zoenen gespeeld. Ze kennen me ondertussen dus wel een beetje'', blijft ze positief. Ik sprintte en kreeg een duw. Dat gaat honderd keer goed, maar bij mij niet Voorzichtig hoopt Tieleman na de winterstop terug te keren op het veld, maar liever had ze met een na de zomer haar kunsten weer vertoond. ,,Want vanaf ko mend seizoen hebben we een nieuwe trainer, je wilt jezelf dan natuurlijk meteen laten zien.'' Daardoor staat ze straks voor een dubbele opgave. Terugkeren van haar blessure én de trainer over tuigen, terwijl het seizoen al een tijd onderweg is. ,,Dat wordt las tig'', weet ze. Maar op dit moment is er maar één ding van belang: herstellen. ,,De rest zijn dingen voor over een paar maanden'', zegt Tieleman, ondanks haar blessure nog steeds goedlachs. In mei wordt Tieleman geope reerd. Daarna volgt een lange re- validatieperiode. ,,De eerste twee, drie maanden verblijf ik in Zee land, bij mijn schoonfamilie of mijn moeder. Omdat ik dan niet mobiel ben en dus afhankelijk ben van anderen. In Den Haag woon ik maar alleen.'' Daarna gaat ze bij ADO Den Haag verder werken aan haar herstel. sche trainer'', vertelt het tweetal. Het Zeeuwse Honk kende met een succes met een promotie in 1976 naar de eerste klasse. In dat jaar werd gestart met een vrou- wensoftbalteam. Mercé werd trai ner, tot het team ophield te be staan. Hij traint nu de softbalsters van Gent Knights. De Terneuzenaren zijn bij de Zeeuwse club een lange periode voorzitter geweest. Begin 2000 was er een bestuurscrisis, maar Van Uytrecht hield de club over eind. In 2005 werd een nieuw be stuur gevormd. Ook had men last van de financiële crisis. Niet alleen door het gebrek aan sponsoren, maar ook de leden betaalden niet altijd braaf hun contributie. Het Zeeuwse Honk heeft veel talent voortgebracht, met begin ja ren tachtig de broers Wim en Pe ter van Walraven, die respectieve lijk in Jong Oranje en het Neder lands adspirantenteam werden opgenomen. Wim speelde als werper bij topper Sparta Rotter dam. De broers Raymond en Ri chard Werner en Ruben van Bo- chove speelden later ook op een hoger niveau. Van de laatste generatie kwa men Bayron Cornelisse, die bij hoofdklasser DSS Haarlem speelt, en de vijftienjarige Dorian Lip pens uit voor nationale jeugdploe- gen. Softbalster Lynn Geertman uit Waterlandkerkje, die later ver huisde naar Haarlem, heeft als captain 93 inter lands achter haar naam staan. „Ik heb haar op veertienjarige leeftijd le ren softballen", verzekert Mercé met gepaste trots. Nieuw complex Dat de vereniging een goede naam had, bleek ook uit de aanwas van jonge Cubaanse en Domi nicaanse spelers. De thuiswedstrijden werden in het Zuidersportpark ge speeld, om later te verhui zen naar het nieuwe com plex in Oude Vaart, met twee nieuwe velden, een clubgebouw en kleedloka len. De laatste vijftien jaar drijft de vereniging op trai ner-speler en voorzitter Matthew Marshall en de bestuursleden Arianne Ruyter (wedstrijdsecretaris) en Anna van Oosten, die vanuit Amerika het secreta riaat beheert. Het Zeeuwse Honk telt vijftig leden en speelt met een baseballteam, jeugd ad- spirantenteam en een slow- pitch mixploeg in competi tieverband. Mercé hoopt vol gend seizoen een softbalvrouwen- team te trainen en Van Uytrecht blijft hand- en spandiensten ver richten. Beiden zijn ook actief als scheidsrechter. Het jubileum wordt met name gevierd met een reünie voor oud leden, verdeeld over meerdere da gen. Meer informatie is te vinden op www.zeeuwsehonk.nl voordeel is dat de afstanden tussen de honken met achttien meter kleiner zijn dan bij baseball. Dan moet je minder ver hardlopen'', zegt hij. Nu kan hij er om lachen. Met de uitbreiding van Dow Be nelux kwamen vijf Amerikanen Het Zeeuwse Honk versterken. De bond besloot in 1975 de Zeeuws Vlamingen in te delen in de regio Rotterdam. ,,De tegenstanders weigerden ons te accepteren. We zijn toen overgestapt naar de Bel gische competitie, met tegenstan ders rond Antwerpen. We kregen met Eddy van Mol ook een Belgi- Het Zeeuwse Honk Daniel Vervelde Den Haag - Sharona Tieleman Voetbalster Sharona Tieleman (23) staat voor een lange reva- lidatieperiode. De speelster van ADO Den Haag, afkomstig uit Terneuzen, heeft haar voor ste kruisband afgescheurd. Bovendien is er schade aan de meniscus en knieband. Naar verwachting is ze negen tot twaalf maanden zoet met de knieblessure. Sharona Tieleman in wedstrijdtenue en met een bal aan de voet op het voetbalveld; dat beeld is door een knieblessure voor lopig even verleden tijd. foto angelo blankespoor Een foto van Het Zeeuwse Honk uit de oude doos. Geheel links staand oprichter Hans Brandt, op een veldje bij de Keersluis in Vlissingen. FOTO PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43