LEZERS HELPEN LEZERS 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: het Cultikoor in Tholen. „Voor het evenwicht in het koor is het mooi als we twee of drie sopranen extra hebben." Aan het eind van een lange, rechte gang klinkt gitaarmuziek. Geen cd'tje. Maar echte gitaren. Gespeeld door een vier koppige band. ,,Dat is onze troef", zegt Ton van Giersbergen trots. ,,Vanaf het begin trekken we sa men op. Bij ons geen cassette bandjes die je constant terug moet spoelen. Dit werkt veel be ter." Als een klok Geen psalmen of religieuze liede ren. Wel nummers van John Mayer, Amy MacDonald en Bou- dewijn de Groot. ,,Het repertoire is heel breed", zegt Van Giersber- gen. ,,Van muziek uit de jaren ze ventig tot nu. Zowel Engels- als Nederlandstalig." Het klinkt als een klok. Wie niet beter weet, mist niets aan het koor. Toch is volgens Van Giersbergen de ba lans zoek. ,,Acht sopranen op een koor van 36 is mager." En daarom de zoektocht. Na het vertrek van een van de sopranen begin dit jaar, is het bestuur op zoek gegaan naar vervanging. ,,Via internet, social media, zelfs bij een koor dat recent is gestopt hebben we aan geklopt", zegt bestuurslid Willy de Kreek. Zonder resultaat. Ook een oproep in deze krant levert het Cultikoor niets op. Het vinden van een sopraan is lastig, geeft Van Giersbergen toe. ,,Alten genoeg. Dat is het pro bleem niet. Zelfs als je niet kunt zingen, kun je nog als alt een par- tij zingen, grap ik altijd. Noten hoef je bij ons niet te kunnen zin gen. Zelfs de tekst zingen we vanaf papier. Dat maakt het Culti- koor voor iedereen toegankelijk." Het Cultikoor zoekt niet alleen sopranen, ook een toetsenist en percussiespeler als uitbreiding op de band zijn welkom. ,,We kun nen wel wat verjonging gebrui ken", zegt De Kreek. „Gemiddeld is het 40-plus. De oudste is eind zeventig, de jongste achttien. En ook die voelt zich inmiddels prima thuis in ons koor." VOLkoren Momenteel staat het koor volle dig in het teken van Middelburg VOLkoren, het grootste korenfes tival in de provincie. ,,Het hoog tepunt van het jaar", zegt Sylvia Salari. ,,Samen in het busje op pad. Gezellig is dat." Maandelijks treedt het koor op. In zorgcentra, zalen, cafés en op korenfestivals in de regio. ,,Van Middelburg, Goes tot Oosterhout en Dor drecht. We komen overal." Volgend jaar viert het koor haar derde lustrum. ,,In de regio zijn we vrij uniek", zegt Van Giers- bergen. Hij somt enkele andere koren op. Die stuk voor stuk niet vergelijkbaar zijn met het Culti- koor. ,,Vaak zijn het kerkkoren of dameskoren. Wij zijn een ge mengd koor. Met toch twaalf mannen. Dat alleen is al vrij uit zonderlijk." woensdag 1 mei 2019 Het Cultikoor heeft als troef een vierkoppige band. fotos marcelle davidse 'Altpartij zingen kan altijd nog' Timo van de Kasteele Het oproepje: Het 'Cultikoor' uit Tholen is een veelzijdig, gezellig, gemengd koor van ongeveer 40 leden. Wij zingen POPSONG, EVER GREENS uit de jaren 70 en 80 en HEDENDAAGSE nummers. Wij zijn op zoek naar SOPRA NEN om ons koor te versterken. Onze repetitieavond is op dins dag van 20.00 tot 22.00 in de Gemeenschapshuis 'Meulvliet' aan de Zoekweg. Kom gerust eens een avondje meezingen of luisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41