Overschot woningen aan de randen van Zeeland Vlissinger verdacht van reeks verkrachtingen 5 JURYLID DEBUUT GOESE SOULZANGERES Soulzangeres Patricia Foort uit Goes is als enige Zeeuw onderdeel van de honderdkoppige jury van de nieuwe RTL-muziekshow All Together Now. „Ik zou het zo weer doen." De opnamen voor de muzikale televisie show zijn alweer een paar weken geleden, maar Foort moet nog steeds lachen als ze er aan terug denkt. „Het was net een school reisje. We hebben het heel gezellig gehad met zijn allen, ook achter de schermen. Het ene moment zat ik te eten naast Henk Westbroek en het volgende moment zong ik sa men met Dennie Christian." In de muzikale televisieshow met Chantal Janzen en Jamai Lo- man proberen zangers en zange ressen met hun auditie zo veel mogelijk van de honderd juryle den te laten opstaan en meezin gen. De jury bestaat uit Neder landse muziekprofessionals, met bekende namen zoals Henk West broek en Brainpower, maar ook iets minder bekende artiesten als Merijn Oerlemans en Aaron Wan. Toeval De Goese soul-, disco-, jazz- en gospelzangeres dankt haar deel- name aan het toeval. „Ik ben op In- stagram en Facebook bevriend met Hans van de Eerenbeemt van Talent Agency. Hij is de manager van onder anderen Esther Ooster beek en Anita Heilker, twee voor malige Dolly Dots die ook in de jury zitten. Hierdoor wist hij dat ze bij All Together Now nog op zoek waren naar een jurylid met een soulachtergrond en zo kwam hij bij mij uit." Zenuwslopend Toch is de kans groot dat Foort an ders ook aan het televisiepro gramma had meegedaan, want vlak nadat Van de Eerenbeemt haar benaderd had voor de juryrol, kreeg ze via sociale media de vraag of ze wilde meedoen als audite rende artiest. Foort is voor één Performen voor honderd professionals lijkt me zenuwslopend keer blij dat ze niet op het podium hoeft te staan. „Optreden doe ik heel graag, maar performen voor honderd professionals die allemaal wat van je vinden, lijkt me zenuw slopend. Jurylid zijn daarentegen Dat zou ik zo weer doen!" Dat heeft het economisch bureau van ABN Amro berekend. De ba sis is huidige woningvoorraad en de verwachte groei of krimp van huishoudens in Nederlandse ge meenten tot het jaar 2030. ABN Amro concludeert dat in grote delen van het land over tien jaar nog een nijpend woningte kort zal zijn. Aan de randen van Nederland hebben veel gemeen ten in 2030 echter een woning overschot. De gemeente Sluis staat op plek drie van gemeenten met het grootste voorziene overschot aan woningen. De komende tien jaar zijn er per saldo 1158 woningen te veel. In de krimpregio hebben ook Terneuzen en Hulst meer daken dan hoofden. In Terneuzen zijn er Sluis staat op drie van gemeenten met het grootste voorziene overschot 943 woningen meer dan nodig is om inwoners te huisvesten. In Hulst gaat het om 469 woningen. Boven de Westerschelde kampt de gemeente Veere met het groot ste voorspelde woningoverschot: 409. Op Schouwen-Duiveland zijn er 277 woningen te veel, in Borsele 54. In de berekeningen zijn geen plannen voor sloop en nieuwbouw meegenomen. Woningtekort In andere Zeeuwse gemeenten moeten juist meer huizen en ap partementen worden gebouwd. In de komende tien jaar ontstaat het grootste woningtekort in Vlis- singen: 274. Daarna volgen Rei- merswaal (265) en Goes (238). Middelburg moet zorgen dat er 64 woningen bijkomen, Kapelle 49. Noord-Beveland moet woon ruimte scheppen voor 26 huis houdens en in Tholen gaat het om 17 extra woningen. De bouw van woningen loopt echter wat terug, constateert ABN Amro. In 2018 daalde het aantal bouwvergunningen voor nieuwe huizen met 5,7 procent ten op zichte van een jaar eerder. Eén van de oorzaken zijn de hoge bouw grondprijzen. De zaak tegen de 34-jarige Vlissin- ger S. T. die eind juli door de recht bank in Middelburg wordt behan deld, is een van de meest bizarre Zeeuwse zedenzaken van de afge lopen jaren. T. wordt ervan ver dacht in 2017 en 2018 zeker zeven vrouwen op de meest gruwelijke manier te hebben verkracht. T. leerde de vrouwen kennen via een datingsite en na een of meer dere afspraakjes kwam het tot seks. De vrouwen werden al dan niet eerst bedwelmd, mishandeld en gruwelijk verkracht. Hoewel er ze ven slachtoffers aangifte hebben gedaan, wordt ervan uitgegaan dat hij beduidend meer slachtoffers heeft gemaakt. Tijdens een pro-formazitting, maakte de raadsman bekend dat hij graag alle beeld- en geluidopnamen van de verhoren wilde horen. Het liefst op zijn eigen kantoor plus de mogelijkheid om die met zijn cliënt te bespreken. De rechtbank ging daar niet in mee: de raadsman mag het materiaal op een politiebureau bekijken en beluisteren en het ab soluut niet delen met T. T., die niet bij de behandeling van zijn zaak aanwezig was, zit sinds 21 T. wordt ervan verdacht in 2017 en 2018 zeker zeven vrouwen bruut te hebben verkracht januari in voorarrest en moet nog door gedragsdeskundigen worden onderzocht. Vooralsnog is er een tweede pro- formabehandeling op 16 juli. De in houdelijke behandeling zal plaats vinden op 31 juli. woensdag 1 mei 2019 Patricia Foort in RTL-muziekshow FOTO MARCELLE DAVIDSE Ellen Smaardijk-Jobse Goes -Patricia Foort, zangeres en jurylid De eerste uitzending van All To gether Now is vrijdag 3 mei vanaf 20.30 uur te zien op RTL4. Waar in grote delen van Neder land een woningtekort heerst, heeft Zeeland de komende tien jaar 2377 woningen te veel. Het woningoverschot concentreert zich in Zeeuws-Vlaanderen, Veere en op Schouwen-Duive- land. Frank Balkenende Middelburg Ad Roos Middelburg Patricia Foort: ,,Het ene moment zat ik te eten naast Henk Westbroek en het volgende moment zong ik samen met Dennie Christian,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37