Van aanser harte Jongen zwembad Omnium in Goes maakt het goed Pas op, een broedende bontbekplevier! IIG 2 JAN VAN DAMME II! Column Vingers gekruist. En een paar schietgebedjes. De woorden zijn alarmerend genoeg. Lekkende hartklep, operatie, in tensive care. Als dat maar goed gaat. Geleerde Vlamingen doen er luchthartig genoeg over. In Gent hakken ze vaker met dat bijltje. Het is alsof ze een fietsband plak ken, zo klinkt het. Ik hoop het maar. Van ganser harte. Weet je nog, hoe we onze mee gebrachte boterham op het bankje bij de mammoet hebben opgepeu zeld? Op pad met mijn grote schoonzus, een dagje Middelburg. Vanuit Groede werden we eerst naar de boot in Breskens gebracht. Jij had les gehad van de nonnetjes. Die hadden bij jou kennelijk een cultureel zaadje geplant. Het Zeeuws Museum moesten we zien. De ingang was toen nog in één van de abdijtorens, kruip door sluip door. Ik zag voor het eerst de wandtapijten met verdrinkende soldaten. Vooral Spanjaarden, dat waren de slechten. We hadden er geen rekening mee gehouden dat de museumdeuren tussen de mid dag op slot gingen. Iedereen was ons vergeten, we zaten daar in een uitgestorven complex bij het aan staalkabels opgehangen mam moetskelet. Een witte boterham met pindakaas, als ik het me goed herinner, die hadden we bij ons. De oude nog bolle Mercedes had den we waarschijnlijk als vervang- auto van de garage meegekregen. We moesten proviand en een nieuwe voorraad strobalentouw afleveren in de polders waar nu het project Waterdunen in wording is. Het vehikel had stuurversnelling. De drie weigerde, hardnekkig. Je liet het me zien: koppeling indu wen, de stuurstang in zijn vrij trekken, koppeling op laten komen en het toerental met het gaspedaal zo uit mikken dat de derde versnel ling opeens toch pakte. Het kraakte licht. Maar het ging. Gent zijn geruststellend: zwakjes maar aan de beterende hand. Een fietsband plakken. Daar zou jij vast je hand niet voor omdraaien. Op pad met mijn grote schoonzus, een dagje Middelburg DE STELLING Vandaag: Plan Brouwerseiland moet in de prullenbak Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters MAALTIJ&BEZORSERS HELPEN! VERMISTE PERSONEN TE VIMMEN WAAR BLIJFT IE NOU? Man opgepakt voor bedreiging ifiSjg Schepen botsen GOES Automobilist (35) slingert door Goes Het personeel is opgelucht. Opera tioneel manager Jan-Kees Karelse vertelt: ,,Elke minuut kwam er wel iemand van het personeel aan mij vragen of ik al wist hoe het met die jongen gaat. Ik ben blij dat ik nu ie dereen kan informeren dat hij her stellende is. Het is het beste nieuws dat ik vandaag heb ontvangen. Het zal ons tot rust brengen." Nadat het kind maandagmiddag op de bodem van het zwembad werd aangetroffen, is het door zwembadpersoneel meteen uit het water gehaald en gereanimeerd. Vervolgens werd de jongen met spoed per ambulance naar een zie kenhuis in Rotterdam vervoerd. Toen hij bij het zwembad vertrok, had hij een hartslag en pols en huilde hij luid, zegt Karelse. ,,Ik heb nog nooit iemand zo lelijk horen huilen, maar tegelijkertijd was het zo mooi om dat geluid te horen." Verslagenheid Onder de personeelsleden van het zwembad heerst verslagenheid, maar tegelijkertijd is er ook volop lof voor de snelle manier waarop actie is ondernomen. Karelse: ,,We weten niet hoe die jongen op de bo dem is beland. Misschien kon hij niet zwemmen, of kreeg hij een klap tegen zijn hoofd, ,,Wat er ook gebeurd is, we kunnen onszelf technisch, maar ook qua handelen van het personeel, niets verwijten. We hebben snel en op de juiste ma nier gehandeld." Een inspectie zal moeten uitwijzen wat de toedracht van het ongeluk is. Ezra Trinidad Het incident herinnert aan wat er in 2017 in datzelfde zwembad is ge beurd. De 13-jarige Ezra Trinidad uit Goes belandde ook op de bodem van het zwembad en kon ondanks snelle reanimatiepogingen toen niet worden gered. Karelse: ,,Qua emotie komt alles weer boven, maar verder staan de incidenten helemaal los van elkaar." Karelse vindt het erg pijnlijk dat de link tussen beide gebeurtenissen op so ciale media nu wel volop gelegd wordt. ,,De reacties zijn soms rond uit bot." Jan-Kees Karelse hoopt nog in contact te komen met de verpleeg ster uit Venlo die toevallig in het zwembad aanwezig was en hielp bij de reanimatie. ,,Zij is later in de drukte verdwe nen, maar we zijn erg benieuwd naar wat zij ons nog kan vertellen als buitenstaander." VROUWENPOLDER Ssst, pas op voor de broedende bontbekplevier! Met die boodschap vraagt Stichting Het Zeeuwse Landschap de aan dacht van strandbezoekers bij Oranjezon bij Vrouwenpolder. De eerste bontbekplevier heeft z'n eitjes weer in het zand gelegd. Dat gebeurt elk jaar bij Oranjezon, Neeltje Jans en ook op het Verklik- kerstrand op Schouwen. ,,Maar er komen nooit jongen uit, omdat de vogels steeds van hun nesten af moeten. Mensen verwachten de nesten niet op het strand en zijn zich er niet bewust van", zegt Mar cel Klootwijk, communicatieme dewerker van Het Zeeuwse Land schap. Vaak zijn het ook loslopende honden die de kustbroedvogels verstoren. De stichting heeft een hek om het nest geplaatst, met informatie- borden. De bontbekplevier (foto), ongeveer zo groot als een spreeuw, komt steeds minder vaak voor in Nederland. ,,Dat komt doordat hun broedgebieden langzaam verdwij nen", zegt Klootwijk. ,,In Neder land zijn er nog 300 tot 360 paren, vooral in Zeeland en op de Wad den." 4,5 of 8 dagen all-inclusive familievakantie in Oostenrijk woensdag 1 mei 2019 Je leerde me ook dubbelklutsen. Gelukkig, Rita. De berichten uit Reageer op pzc.nl Gisteren: Peter van Dijk (PVV) moet uit de politiek 1262 stemmen TERNEUZEN Een man (19) uit Terneu- zen is in de nacht naar dinsdag aangehouden omdat hij verdacht wordt van bedreiging en mis handeling. De politie kreeg rond 02.30 uur de melding dat er een fietser bijna was aangereden door een auto en daarna bedreigd was. Tijdens de zoektocht naar de ver dachte kreeg de meldka mer een bericht dat er vier mensen bedreigd of mishandeld waren. Het vermoeden rees dat dit door dezelfde dader was gedaan. In de Bellamy- straat konden de vier in zittenden aanhouden. Onder hen was de 19-ja- rige Terneuzenaar die overgebracht werd naar een politiecel. SLUISKIL Het vrachtschip Klara van Hansa Shipping is in de nacht van maandag op dinsdag op het Kanaal Gent-Terneuzen bescha digd geraakt bij een aan varing met het vracht schip Posidana. De botsing gebeurde even na middernacht bij de brug van Sluiskil. De 107 meter lange en 15 meter brede Klara was op weg naar Gent. Wat er precies is gebeurd, is on duidelijk. Aan stuurboord zijde van het onder Mal tese vlag varende schip is zichtbare schade. Van uit Terneuzen is Multra ship met de Multrasalvor 5 naar de Klara gevaren, die inmiddels was afge meerd tussen de Oost kade en de Industrieweg. Een 35-jarige Poolse man zonder vaste woon- of verblijfplaats is maandagmiddag in Goes opgepakt wegens rijden onder invloed. Hij reed al slingerend over de weg. Een getuige zag hoe de auto vanaf de Valckeslotlaan, via de Beatrixlaan, in tegenge stelde de Zonnebloem straat inreed. Bij het tankstation aan de Van de Spiegelstraat par keerde hij zijn auto. De man had eerder die dag ook gestolen bij een su permarkt in Goes. Hij kon zich niet identifice ren. Tevens had hij twee pillen op zak. De 7-jarige jongen die maandag op de bodem van het zwembad in Omnium in Goes werd aangetrof fen, maakt het naar omstandig heden goed. Wendy de Jong Goes ErLebnishotel-MölLtal V 3,4 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Dagelijks lunch en 4-gangendiner Onbeperkt drankjes (07.30 - 20.00 V Vrij gebruik wellnessfaciliteiten V Kinderen t/m 11 jaar GRATIS! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2