Snapking krijgt jeugddetentie om delen naaktfoto's Elf NPO'ers kregen een salaris boven de balkenendenorm r 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT WEEK GEENTV EliZe voert de vakjury aan FLOOR EIMERS HET ZWANENMEER Ze danst haar eerste hoofdrol bij het Nationale Ballet, in Het Zwanenmeer, waarvan ze als 4-jarige al zo onder de indruk was. Floor Eimers is de witte én zwarte zwaan in de choreografie van Rudi van Dantzig. De rechtbank achtte verder bewezen dat Van T. in het geniep de seks filmde die hij had met het toen 15-jarige meisje. Hij dreigde haar met het openbaar maken van de beelden als ze niet zou meewerken aan het maken van nieuwe seksfilmpjes. Een keer werkte ze mee. Vervolgens stuurde hij de beelden door naar haar klasgenoten, medespeelsters van de hockeyvereniging en zelfs haar fa milieleden. De vlogger, die tot 2017 actief was op YouTube met in scène gezette grappen en een relatie had met vlogster/zangeres Famke Louise, kreeg j eugddetentie omdat hij minderjarig was tij dens het plegen van deze zaken in 2013 en 2014. Onderdeel van de straf, die gelijk is aan de eis van het Openbaar Ministerie, is dat Van T. zich in de media niet uitlaat over deze straf zaak. Het slachtoffer en haar familieleden hebben er nog tot op de dag van vandaag last van, aldus de rechtbank. Verder nemen ook NPO Radio 2-dj Ruud de Wild, NPO Radio 5- dj Henkjan Smits, zan geres Sabrina Starke en muziekproducer Holger Schwedt plaats in de jury. De helft van de te behalen stemmen in Tel Aviv (Israël) is afkomstig van de vak jury, de rest van de stemmen komt van de kijkers. Elk deelne mend land heeft een vakjury, die niet op de eigen inzending mag stemmen. Quote van de dag Er kijkt geen hond naar, maar we doen het omdat het belangrijk is Festival op het toneel Songfestival in bioscoop Ze was 4 jaar toen haar moeder haar meenam naar Het Zwanenmeer - voor een kleuter een lange, drie uur du rende zit. Maar vergeten zou Floor Eimers (25) die avond nooit. De machtige muziek van de Russi sche componist Tsjaikovski, de 24 zwanen die over het podium leken te vliegen, de knappe held prins Sieg fried, de kwaadaardige magiër Von Rotbarth. En natuurlijk Odette, de witte zwaan en Odile, de zwarte zwaan. Tijdens het slotapplaus wist ze één ding zeker: dit zou haar we reld worden. ,,Het is een cliché: Het Zwanenmeer betovert meisje. Maar ik besloot toen - nogal eigenwijs voor een 4-jarige - balletdanseres te worden.'' Nu, twintig jaar na dato, is de (dubbel)hoofdrol in het ballet der balletten in de choreografie van Rudi van Dantzig - haar eerste bij het Na tionale Ballet. Iconisch ,,Het Zwanenmeer is het meest iconi sche ballet'', zegt Floor Eimers. ,,Mensen vragen soms: Ballet? Wat is dat dan? Een soort So you think you can dance? Dan hoef ik alleen maar Het Zwanenmeer te noemen. Iedereen kent het.'' Floor Eimers, geboren in Velp, ging op haar 9de naar de dansvakoplei ding van het Koninklijk Conservato rium Den Haag. ,,Ook op die leeftijd is het al een harde wereld. Je zit er met 27 andere kinderen die allemaal hetzelfde willen, maar die beseffen dat een danscarrière voor slechts weinigen is weggelegd.'' Zeker na de opleiding, vertelt ze, is de concurrentie genadeloos. ,,Je stuurt foto's en een video naar gezel schappen in binnen- en buitenland in de hoop op een auditie. Vreselijk vond ik dat. Als je wordt opgeroepen mag je een half uur laten zien wat je in je mars hebt voor dames en heren die over hun brilletje kijken. Je voelt je zó kwetsbaar. Het is bijna een soort vleeskeuring.'' Bij het Nationale Ballet verwierf ze in 2012 een contract. Binnen de ran gen van het ballet klom ze op van adspirant, élève, corps de ballet en coryphée tot grand sujet. Niemand twijfelt er aan dat ze binnenkort tweede solist wordt met reëel uitzicht op de hoogste positie, eerste solist. Voor Het Zwanenmeer wordt ze ge coacht door de befaamde ballerina Igone de Jongh, die haar eerder bege- Het is cliché: Het Zwanenmeer betovert meisje. Maar daarna besloot ik danseres te worden Van de elf presentatoren zijn er op dit moment nog twee die fors meer verdienen dan het maxi mum dat in 2017 is afgesproken volgens de zogenoemde Wet Normering Topinkomens (WNT). Zij vielen onder een uit zonderingsregel voor 'uitzonder lijke talenten' die om roepen eerder boven de norm met vereni- gingsgeld mochten betalen. In 2017 waren dit er nog vijf. Deze regel is inmiddels afgeschaft, maar de contracten zijn nog niet afgelopen. De WNT-norm (of balkenen- W In 2017 verdienden nog zeventien presentatoren boven de afgesproken norm denorm) was vorig jaar 189.000 euro. Als de betreffende presenta toren hun contract verlengen, wordt hun salaris volgens de NPO aangepast aan de huidige afspraken. De NPO maakt niet bekend om welke elf presentatoren het gaat, maar onlangs werd wel dui delijk dat Matthijs van Nieuw- kerk (foto) hier bij zit, toen ophef ontstond over zijn salaris nu hij binnenkort ook College Tour gaat presenteren. De NPO zag onder anderen grootverdiener Paul de Leeuw naar RTL vertrekken. woensdag 1 mei 2019 Voormalig vlogger Snapking heeft gisteren drie maanden jeugddetentie opgelegd gekregen, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De rechtbank in Lelystad vindt bewezen dat de in middels 22-jarige Tim van T. uit Almere naakt foto's van een minderjarig slachtoffer naar haar klasgenoten en familieleden stuurde. Ook mis handelde hij haar. Alexander van Eennenaam SONGFESTIVAL Elise van der Horst, beter bekend als zan geres EliZe, is dit jaar de voorzitter van de Nederlandse vakjury voor het Eurovisie songfestival. —Nieuwslezeres Simone Weimans in de Vara Gids over de jaarlijkse uitzending van de slavernijherdenking. THEATER Acteur Frank Lammers staat vanaf 13 mei in het theater met de het theater concert One Night of Peace and Music. Het stuk is geba seerd op festi val Woodstock. Ook Sandra van Nieuwland en Paul de Munnik spelen mee. MUZIEK De finale van het Eurovisie songfestival wordt 18 mei in 21 bioscopen door heel Ne derland ge toond. Zalen van Kinepolis, VUE en Pathé doen mee in onder meer Den Bosch, Eindho ven, Rotterdam, Maastricht en Utrecht. 3 "U 0) enmee Arno Gelder 44 Bij de publieke omroep (NPO) kregen afgelopen jaar elf pre sentatoren een hoger salaris dan een minister. Dat staat in de jaarverslagen die gisteren zijn gepubliceerd. In 2017 ver dienden nog zeventien presen tatoren boven de afgesproken norm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28