1356 ex-internationals van Oranje 22 Ajax ruikt de finale van de Champions League. Het Amsterdamse sprookje is na de 0-1 zege in Londen op Tottenham Hotspur nog altijd springlevend. Gözübüyük fluit bekerfinale CHAMPIONS LEAGUE HALVE FINALE Kort VOETBAL De bekerfinale tussen Ajax en Willem II staat zondag onder leiding van Serdar Gözü büyük (foto). Voor de 33-jarige scheidsrech ter is het de eerste keer dat hij de eindstrijd van de KNVB-beker mag fluiten. Pol van Boekel vervult de rol van VAR. De wedstrijd wordt gespeeld in de Kuip in Rotterdam. De aftrap is om 18.00 uur. Doelpunt toch voor De Jong Het tweede doelpunt van PSV vorige week in de uitwedstrijd tegen Willem II (0-3) is toch op naam gekomen van aanvaller Luuk de Jong (links op de foto). De KNVB heeft dat bevestigd. De topscorer van de eredivisie staat door de toekenning op 28 doelpunten. Teamgenoot Michal Sadilek werd eerst als maker van de treffer genoteerd. Straf voor Anderlecht Anderlecht moet één wedstrijd zonder pu bliek spelen vanwege de ongeregeldheden tijdens het duel met Standard Luik op 12 april. De wedstrijd werd na amper 31 minu ten stilgelegd, omdat uit het Anderlechtvak herhaaldelijk vuurpijlen werden gegooid. Tevens legde de commissie een boete op van 5000 euro en bepaalde ze dat het gestaakte duel wordt omgezet in een reglementaire zege voor Standard. Flitsen Tennis Hockey Coach Zenuwen? Spanning voor een halve finale van de Champions League? Dit Ajax kent geen angst. Hoe gro ter de belangen, hoe sterker de be vestiging. Kijk eens hoe Hakim Ziy- ech en Dusan Tadic met elkaar la chen een paar seconden voor de af trap als het ongekende kabaal van de ruim 60.000 Spurs-fans op hen neerdaalt. En kijk hoe keeper Andre Onana op zijn gemak een hand doekje in zijn doel legt als de fans loeien en brullen. Ontspannen. Genieten. Lekker voetballen. Vrij in het hoofd, speels in de voeten. Het zijn de termen die je altijd hoort voor een grote wed strijd. Kreten die vaak niet in de praktijk worden gebracht. Maar bij dit Ajax wél. Ze dóen het gewoon. Lekker voetballen. In welk stadion dan ook, tegen welke ploeg dan ook. Het is indrukwekkend hoe de ploeg van Erik ten Hag domineert in de eerste helft. Hoe Spurs geen raad weet. Hoe het publiek ook steeds minder hard brult in het fonkel nieuwe Tottenham Hotspur Sta dium waar de akoestiek beter is dan in welke concerthal dan ook. Indrukwekkend Wonderlijk is het om te kijken naar Donny van de Beek. De manier waarop hij na de winterstop voet balt, is indrukwekkend. Na de wed strijden tegen Juventus waren alle Italianen al terecht lyrisch. En zie hem ook hier in Londen weer ge weldig spelen. De vleesgeworden allrounder van Ajax. Onvermoei baar en altijd op de juist plek. Ook als Hakim Ziyech na een kwartiertje hem alleen voor de kee per zet, op het randje van buiten spel. Van de Beek wacht, dreigt, zet keeper Hugo Lloris op het ver keerde been. En dan, hop, droogjes in het doel plaatsen: 0-1. De mond als altijd wijd open als bewijs van opperste concentratie. Daarna de prachtige verbazing en blijdschap op zijn gezicht, sprintend van CHAMPIONS LEAGUE Programma Nederland is een Wall of Fame voor Oranje-internationals rijker. Alle 1356 ex- spelers hebben op de KNVB-campus in Zeist hun eigen wapenschild met naam. Zomaar een dinsdagmiddag in Zeist. Willy van de Kerkhof klapt de hoes van zijn mobieltje open. Hij buigt voorover en maakt een foto van een glimmend plaatje op een doorzichtige metalen muur. Ook Danny Koevermans, Willy Dullens en Theo van Duivenbode staan even verderop te wijzen. Al lemaal kijken ze trots naar het wa penschildje met daarin hun eigen naam gegraveerd. Koevermans speelde ooit vier in terlands in Oranje. Hij bekent: ,,Ik zeg vaak nee tegen dit soort gele genheden, maar Mer wilde ik graag bij zijn. Dat wist ik meteen.'' De oud-spits is bepaald niet de enige die naar Zeist is komen rij den. Meer dan 300 ex-internatio nals, mannen, vrouwen, veld en zaal, krioelen deze middag door el kaar heen. Voor een paar 1000 inter- lands is hier verzameld in en om een ronde koepel op de KNVB- campus. Het lijkt op een kingsize openbaar toilet. Maar dan met veel meer gevoel en historie omgeven. ,,Hoewel ik zelf niet in het verle den leef, is dit is een prachtig eer betoon aan het Nederlandse voet bal'', zegt Louis van Gaal goed keurend. De oud-bondscoach had ook op uitnodiging bij Spurs-Ajax kunnen zitten. ,,Maar ik had me hier al voor opgegeven. En af spraak is afspraak bij mij.'' Brons De KNVB had al een historische beeldentuin. Daarin staan 13 van de grootste namen uit ons voetbal in brons gegoten. Maar de Oranjehis- Quote van de dag 'Virgil van Dijk van Liverpool en Sergio Ramos van Real zijn mijn idolen' woensdag 1 mei 2019 VOETBAL VOETBAL Jamile Samuel loopt 3 mei de 200 meter bij de openingswedstrijd van de Diamond League in Doha. De 27-jarige Amsterdamse is de enige Nederlander die meedoet. De Bulgaarse tennisser Grigor Dimitrov maakt half juni zijn opwachting op het gras- toernooi van Rosmalen. De 27-jarige Dimitrov staat 49ste op de wereldranglijst. De Formule 1 heeft een driejarig contract met het circuit van Monza. Tot 2022 wordt de GP van Italië op Monza gereden. GO 44 Het Wimble- don-prijzen geld bedraagt dit jaar 44 mil joen euro. De verliezers in de eerste ronde ontvangen ruim 52.000 euro. Voor de toer- nooiwinnaars ligt ruim 2,7 miljoen euro klaar. Het toer nooi begint 1 juli. 34 Hockeyer Ro bert van der Horst (foto) stopt aan het einde van het seizoen. De 34-jarige routi nier van Oranje-Rood had nog een nog een con- ract tot vol gende zomer. 24 Basketbal- coach Gregg Popovich sluit een nieuw con tract bij San Antonio Spurs geenszins uit. Dat zou bete kenen dat hij dan aan zijn 24ste seizoen gaat beginnen. Europees sprookje van Ajax duurt maar voort J Tottenham Hotspur J Ajax Daniël Dwarswaard Londen HALVE FINALES Vandaag 21.00 uur FC Barcelona - Liverpool Dinsdag 7 mei 21.00 uur Liverpool - FC Barcelona Woensdag 8 mei 21.00 uur Ajax - Tottenham Hotspur Maarten Wijffels Zeist - Luca Beckenbauer, kleizoon Kaiser Franz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22