GELD In vijf minuten heb je een kan thee Torenhoge ziekenhuisnota soms s 20 Test Waterkokers Stappen van 10 graden Op vakantie struikel je over een tegel en beland je met een gebroken enkel in een ziekenhuis. Kosten: 25.000 euro. Als je niet aanvullend verzekerd bent, komt zo'n ziekenhuisbezoek voor eigen rekening. Hoe dek je je daar tegen in? Met een vintage uitstraling Zonder poespas en lekker goedkoop Even wat alarmerende cij fers op een rij. Met een beenbreuk in een privé- kliniek in Spanje liggen: dat kost 30.000 euro. Lig gend vervoerd worden op een vlucht van Bali naar Nederland: 25.000 euro. In een Amerikaans ziekenhuis opge nomen worden met een blindedarm ontsteking: 50.000 euro. In Nederland zou dat 2500 euro kosten. ,,Toen we onze hulpverleners vroe gen naar voorbeelden van onverze kerde gevallen in het buitenland, kregen we ik weet niet hoeveel aan meldingen'', zegt Nicole Bootsma, arts bij Eurocross Assistance, de alarmcentrale voor medische hulp in het buitenland. Ze hoort vaak dat Nederlanders door medische pech in het buitenland in de financiële pro blemen komen doordat ze niet goed verzekerd zijn. ,,Laatst nog, een jonge vrouw die in Costa Rica ernstig ziek werd en voor een paar dagen op de intensive care kwam te liggen. Na de behandeling zette het ziekenhuis haar op een agressieve manier onder druk om het hele bedrag ter plekke te betalen.'' De vrouw vroeg Eurocross om hulp, maar zonder aanvulling op je verzekering staan Bootsma en haar collega's met lege handen. En ook bij de ambassade of Buitenlandse Zaken bestaan geen financiële reservepotjes voor dit soort gevallen. ,,Ik heb haar zorgverzekering gevraagd of die uit coulance iets kon betalen, maar daar konden ze - begrijpelijk ook - niet aan beginnen. Uiteindelijk moest fa milie overkomen om de zaken te re gelen en haar te begeleiden bij de te rugreis. Ze zitten nu met een enorme schuld. Gedoe, kortom.'' Dat mensen niet goed verzekerd zijn, is niet omdat ze lui zijn of het vergeten, stelt Joyce Donat van de Consumentenbond. ,,Mensen denken juist vaak dat ze het goed geregeld hebben. Dat ze met hun zorgverzeke ring gewoon hun medische kosten vergoed krijgen, ook in het buiten land. Als dat dan niet zo blijkt te zijn, 'In de VS kost opname op de intensive care zomaar 10.000 euro per dag' VERZEKERD VOOR EEN PAAR TIENTJES PER JAAR woensdag 1 mei 2019 GO Met een waterkoker heb je in een mum van tijd een kop thee gezet. Groene thee kan een bittere smaak krijgen als je kokend water direct uit- schenkt. Hou je van groene thee, schaf dan een water koker aan waarbij je de tem peratuur kunt instellen. Een waterkoker kun je ook inzetten bij het kokkerellen; om energie te besparen gebruik je eerst een water koker in plaats van een volle pan koud water op het vuur te zetten. Let er dan natuurlijk wel op, dat je niet te veel water kookt, dan is het weer niet zuiniger. BesteProduct.nl testte meer dan 35 water kokers en licht daar drie aanraders uit. Caso Germany WK2200 Prijs: €73 De temperatuur is op deze waterkoker via een schermpje instelbaar van 40 tot 100 graden, met stappen van 10 graden. De warmhoudfunctie houdt het water op temperatuur. Deze Caso oogt niet origineel, maar is degelijk, met voor namelijk rvs materiaal. De buitenkant wordt wel erg heet. De maximale inhoud be draagt 1,7 liter, met een volle kan is het water in 5.30 minuten gekookt, over een halve liter doet hij zo'n 1.45 minuten. Het hand vat en de schenktuit zijn goed vormgegeven, inschenken lukt zonder knoeien. Russell Hobbs Retro Vintage Prijs: €58 Deze waterkoker ziet er ouderwets uit, de kan is verkrijgbaar in meerdere kleuren. Wat uiterlijk betreft is het de favoriet van het panel. Wil je water onder de 100 gra den, dan moet je wel meer moeite doen dan bij de Caso, omdat je 'm zelf moet afzetten of het water moet laten afkoelen. Op de ingebouwde thermometer lees je wel het aantal gra den af, maar een au tomatische instelling zit er niet op. De maxi male inhoud bedraagt 1,7 liter en met een volle kan is het water binnen 5 minuten ge kookt. Pak ook deze water koker enkel bij het handvat vast, de behuizing wordt heet. Inventum HW417 Prijs: €24 De keuze voor wie een goede water koker zonder poes pas wil. Controle over de temperatuur heb je met deze Inven tum niet. In ruil daarvoor krijg je een prettig prijskaartje. Wil je je thee toch op het ideale aantal graden hebben, dan biedt een losse thermometer of een stopwatch uitkomst. Van z'n uiterlijk moet-ie het niet hebben, maar lelijk is-ie ook niet. De maxi male inhoud van 1,7 liter is in een tijd van 5.30 minuten gekookt. Aan de voorkant zie je hoe veel water erin zit, een prak tische plek als je de koker bijvult. Het filter is verwijder baar, al gaat dit vrij stroef. Vakantie? Check of je dekking in orde is JETTE PELLEMANS -NICOLE BOOTSMA, EUROCROSS ASSISTANCE Wat kost een doorlo pende reisverzeke ring? ,,Zo'n 30 euro per persoon per jaar'', zegt Bas Knopperts, specia list bij financiële vergelij kingssite Independer. ,,Hoe meer mensen je verzekert, hoe goed koper. Een verzekering voor twee samen wonende partners kost zo'n 40 euro per jaar, een gezin met kinderen betaalt 45 euro. Bij sommige verzekeringen zijn kinderen tot een bepaalde leeftijd gratis meeverzekerd. Wij advi seren altijd een door lopende verzekering af te sluiten. Alleen als je één week per jaar op vakantie naar Drenthe zou gaan, is een losse verzekering misschien goedkoper.'' Je kunt zelf bepalen welke dekkingen je daarbij afsluit. Knop- perts: ,,Een annulerings verzekering is een dure: dat kost een gezin jaar lijks zomaar 50 euro meer. Een medische kostendekking is een stuk goedkoper, zo'n 6 euro extra per jaar, en dekt wel het grote risico af van een dure medi sche behandeling in het buitenland. Check wel of die dekking niet ook al op je zorgverzekering zit.'' Nog een tip: ,,Vaak wordt bij all-in-aanbie- dingen de optie aange boden om meteen een verzekering af te sluiten. Dat is makkelijk, maar vaak niet de voordelig ste optie. Je kunt zo 100 euro besparen door een goedkopere verzeke raar te zoeken.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20