SP* Ouders van kinderen met kanker willen verlof -11 j «r-n A Wat doet de politiek met Betere regeling nodig -ftrsö Walcheren JOL Ajax zet goede stap naar finale Mysterie in Arnemuiden Donny van de Beek matchwinnaar in duel met Tottenham Hotspur: 0-1 Koe al dagen kwijt, familie Janse staat voor raadsel Cl O i u i.« i a Jaarlijks krijgen zeshonderd kin deren kanker. Bijna de helft van de ouders meldt zich ziek, omdat ze niet uit de voeten kunnen met het zorgverlof. Voor extra vrije da gen of andere maatregelen zijn zij overgeleverd aan het begrip van de werkgever. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Federatie van Kan kerpatiëntenorganisaties (NFK) en de Vereniging Ouders, Kinde ren Kanker (VOKK) onder 420 ouders. Officieel kunnen ouders, wan neer zij fulltime werken, twee tot Mijn werkgever zei letterlijk: je dochter heeft kanker, jij toch niet zes weken zorgverlof opnemen. Dat is veel te kort, stellen zij. Een behandeling van leukemie kan bijvoorbeeld twee tot drie jaar in beslag nemen. ,,Het is essentieel dat ouders steun kunnen geven aan hun levenbedreigend zieke kind", benadrukt Hanneke van Krevel, directeur van de VOKK. 96 procent van de ouders past zijn werksituatie aan. Naast het hoge percentage ziekmeldingen neemt een kwart zorgverlof op, één op de vijf gaat minder uren werken en één op de tien stopt zelfs (tijdelijk) met werken. Ook vakantie-uren worden opgeofferd om bij het zieke kind te kunnen zijn. „Mijn werkgever zei letter lijk: je dochter heeft kanker, jij toch niet, dan kun je toch ge woon komen werken", ver telt een ouder. Een ander: „Mijn kind heeft meer dan tweehonderd nachten in het ziekenhuis gelegen. Daarvoor heb ik vijf dagen onbetaald verlof ge kregen." Financieel moeilijker Twee derde van de gezinnen krijgt het financieel moeilijker, omdat ouders minder uren gaan werken en ze meer zorgkosten hebben. „Denk aan vervoerskosten naar het ziekenhuis, een speciaal di eet. Vaak wordt bezuinigd op dingen die een beetje lucht in de ellendige periode geven, zoals hobby of sport. Ook dat heeft im pact op het gezin", aldus Mirjam van Belzen van de NFK. Volgens de letter van de wet moet de werkgever bij kortdu rend verlof 70 procent van het salaris betalen, maar hoeft hij bij langdurig verlof (zes we ken) niet door te betalen. De NFK en VOKK vinden dat de verlofregeling voor deze groep ouders uitgebreid moet worden. Van Belzen: „Als jonge vaders meer verlof krijgen, moet het ook mogelijk zijn om verlof te krijgen wanneer je kind ernstig ziek is." PVV-leider Peter van Dijk wordt misbruik van fractiegeld verweten. Waar geven de andere partijen eigenlijk hun geld aan uit en wat zijn de regels? Dit jaar hebben ze 3,5 ton te verdelen. woensdag 1 mei 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 5 5 5 530" ZEELAND8 Ouders die een kind hebben met kanker melden zich nood gedwongen ziek op hun werk. Er moet een beter zorgverlof komen, vinden kankerpatiën tenorganisaties. Hanneke van Houwelingen Utrecht -Ondervraagde in onderzoek »P8 Y 350.000? ZEELAND2 Vandaag start grijs, vanmiddag 13°C meer zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1