Dreigt uw trap een obstakel te worden? EUWS 11 Voor het eerst stonden nabestaanden gisteren tegenover Klaus Ross, de Duitse natuurgenezer die mogelijk verantwoordelijk is voor de dood van hun geliefden. Een traplift van thyssenkrupp is dé oplossing 0800-5003 Samen met zijn partner Joke was An- dré in de zomer van 2016 in het zie kenhuis van Den Bosch voor een ver velend gesprek. Dat het gesprek niet fijn was, kwam door de uitslag - Joke (43) bleek borstkanker te hebben, in een beginnend stadium - maar ook door de sfeer van het gesprek. „On persoonlijk", vond André het. En bo vendien: ,,Joke wilde geen chemo therapie, daarvan was ze overtuigd. Ze zag chemo als gif. Haaruitval, die hele lijdensweg, ze had het meege maakt bij familie en vrienden. Dat wilde ze gewoon niet." Joke wilde ook geen bestraling of hormoontherapie, andere behandel- opties die de artsen in Den Bosch bo den. En dus begon het grote googelen en kwam Joke terecht op de website van ene Klaus Ross, een man met doktersjas en wit baardje, die een al ternatieve kankerkliniek dreef in het Duitse Bracht. Hij bood 'biologische' behandelin gen aan en dat sprak het stel uit Wijk en Aalburg meer aan. De rest is ge schiedenis, en geen fijne. Joke gaat inderdaad met de vertrouwenwek kende alternatieve genezer in zee, zo als tientallen Nederlanders dat in die tijd deden. Maar op woensdag 27 juli Ross stelde dat het middel legaal was. Dan ga je er ook vanuit dat het goed onderzocht is 2016 gaat het opeens mis: Joke en drie andere patiënten raken onwel na toe diening van een infuus met de expe rimentele glucoseblokker 3-BP. Drie van hen overlijden in de dagen daarna. Joke op zaterdag 30 juli, in het ziekenhuis van Mönchengladbach. En nu zit André (46) achter een ta feltje met microfoons in de recht bank van Krefeld. Links van hem de verdachte, Ross, met diens advocate. Rechts André's tolk, die uitlegt wat de rechter hem vraagt en zijn ant woorden vertaalt. André vertelt dat Joke een sterke vrouw was. Sportief ook. Van 2012 tot en met 2015 liep ze vier keer op rij een Kennedymars van tachtig kilo meter. Ook in juni 2016 wandelde ze nog volop. De diagnose borstkanker was ook helemaal geen doodvonnis: de artsen in het ziekenhuis beloofden zelfs dat ze Joke beter zouden kun nen maken. Vertrouwen Het is een van de opvallende details in het verhaal van André. De posi tieve boodschap van de artsen in Den Bosch werd door het stel gewan trouwd, en juist Ross, die met andere middelen geen genezing beloofde, kreeg het vertrouwen. De Duitser was menselijk. En hij werkte dus op 'biologische' wijze: met kurkuma, calcium en andere vitaminen, en dus glucoseblokkers, die suikers weren uit de kankercellen en zo de groei van die cellen een halt toe zouden moe ten roepen. André legt uit waarom het verhaal van Ross hem en Joke beviel: ,,Ik denk dat chemische dingen niet in het lichaam horen." Wanneer iets na tuurlijk is? ,,Als het rechtstreeks uit de natuur komt. Maar ik heb de wijs heid ook niet in pacht." Korte opleiding Ross heeft in Duitsland de status van Heilpraktiker, een titel die Nederland niet kent. Een Heilpraktiker moet een korte opleiding volgen en mag dan grotendeels naar eigen inzicht zijn praktijk runnen. Daardoor zijn er in Duitsland duizenden, van velerlei pluimage. André was zich bij de keuze voor Ross niet zozeer bewust van het verschil in opleidingsniveau tussen de natuurgenezer en een re guliere arts. Wat volgens hem het on derscheid is tussen de twee: ,,De een werkt met natuurlijke middelen, de ander met chemische." Van de glucoseblokker 3-BP dach ten André en Joke dat het natuurlijk was. En: ,,Ross stelde dat het legaal was. Dan ga je er ook vanuit dat het goed onderzocht is." Het bleek alle maal niet te kloppen. 3-BP is een che mische verbinding, en is de status van dierproeven nog niet voorbij. De eerste twee dagen reageert Joke goed op de 3-BP-infusen. Op woens dag gaat het mis - mogelijk omdat Ross fouten maakt bij de dosering. Als André Joke gaat halen in de kli niek komt ze net terug van het toilet - ze heeft overgegeven. Ook de an dere patiënten zijn 'niet lekker'. Terug op de camping waar het ge zin slaapt, blijft Joke ziek. Toch wil ze de volgende dag weer naar het be handelcentrum van Ross in Bracht. Daar meldt de Heilpraktiker dat hij die dag geen 3-BP meer zal toedienen, omdat dat spul mogelijk de oorzaak is van de klachten van Joke en de ande ren. Joke zegt nauwelijks meer iets, ze komt over als iemand die flink dronken is. De behandelochtend wordt nog af gemaakt, maar eenmaal terug op de camping verslechtert de toestand van Joke zienderogen. André brengt haar naar het kleine ziekenhuis van Nette- tal. Daar kunnen ze haar niet helpen, en in Mönchengladbach evenmin. Het is mis in de hersenen. Joke over lijdt op zaterdag. André denkt niet dat Klaus Ross verkeerde intenties had. Maar als er dan toch een ding is dat hij de na tuurgenezer kwalijk neemt: ,,Ik vind dat hij ons die donderdag het advies had moeten geven om meteen naar het ziekenhuis te gaan." Advertentie trapliften.nl woensdag 1 mei 2019 GO Joke (43) zag chemo als gif, het alternatief kostte haar het leven Chris van Mersbergen Krefeld -André, partner slachtoffer Joke Heilpraktiker Klaus Ross (l) en zijn advo cate in de rechtbank van Krefeld. foto anp Veel senioren vrezen dat ze hun eigen huis moeten verlaten als het traplopen lastiger wordt. Bij thyssenkrupp realiseren we ons als geen ander dat trappen een obstakel kunnen zijn, maar we weten ook dat geen enkele trap een onoverkomelijk probleem hoeft te vormen. Met een goede traplift op maat kunt u gewoon zelfstandig blijven wonen, in uw eigen huis. teruggegeven. Een tevre- Traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift is de steun en toeverlaat in steeds meer woningen. Deze traplift past op iedere trap en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Met behulp van de innovatieve HoloLinc-technologie wordt de trap tot op de millimeter nauwkeurig ingemeten, waarna de traplift op maat wordt geproduceerd. En het mooiste: binnen twee weken* wordt de Swing bij u thuis gemonteerd. Obstakel opgeheven De Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis den gebruiker vertelt: "Onze trap werd een steeds groter obstakel voor mij, de treden leken steeds verder uit elkaar te liggen. We hebben een huis met twee verdiepingen, en mijn hobbykamer is op zolder. Een aantal keer per dag de trappen op- en aflopen ging echt niet langer. Toen hebben we een Swing aangeschaft. Ik ga nu moeiteloos met mijn traplift naar boven en weer te rug en geniet weer volop van mijn hobbykamer." Profiteer van onze korting U ontvangt de hele maand mei een korting van maar liefst 800,- korting* op de aan schaf van een Swing-traplift! Vraag een gratis en vrijblijvend gesprek aan met een van onze adviseurs. U kunt hiervoor gratis bellen naar of uw gegevens invoeren op En wist u dat u op een nieuwe thyssenkrupp traplift levens lange garantie heeft? Bekijk onze voorwaarden op onze website. *Actie onder voorwaarden, zie trapliften.nl /Vv^vt 23.^(9 Kj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11