£3 e? Rot zit diep in de PVV Oostburger langer vast voor mishandeling Ook in hoger beroep 3,5 jaar cel voor schietpartij Sleur 2 PVV MACHTSSTRIJD Commentaar Het is onwaarschijnlijk dat Peter van Dijk nog lang in de politiek blijft. De positie van de Zeeuwse voorman van de PVV is onhoudbaar geworden. Bovenop de reeks be schuldigingen die alle andere Zeeuwse PVV-politici onlangs tegen hem op papier hebben gezet, komt nog een heel verve lend akkefietje: ontoelaatbaar gebruik van subsidiegeld. Van Dijk noemt het zelf 'creatief', en het gaat om een klein bedrag, maar er zijn politici om minder van het podium verdwenen. Ook de rest van de Zeeuwse PVV staat er niet best op. In die kringen zijn al geruime tijd geluidsopnamen beschikbaar die geen twijfel laten bestaan over gesjoemel met subsidie door Van Dijk. Waarom bleef die kennis zo lang ongebruikt? De op ponenten van Van Dijk valt grof opportunisme te verwijten. Het is wel duidelijk dat Van Dijk er niet voor terugdeinst over de grens van het betamelijke te gaan. Helder is ook, dat zijn te genstanders niet met open vizier strijden. Dus als de PVV in Zeeland nog een beetje geloofwaardig wil blijven, moet er een grote schoonmaak komen. Waarschijnlijk gebeurt dat niet. Want de PVV heeft geen partijbestuur dat kan ingrijpen. En de grote baas Geert Wilders staat erom bekend dat hij liever af wacht. Ondertussen zitten de Zeeuwen die op de PVV gestemd hebben met de brokken. Wat is hun stem nog waard? Hoe verrot is de PVV in Zeeland? Niemand kijkt nog op als binnen kort nieuwe slechte plekken zichtbaar worden. Tegenstanders van Zeeuwse voorman Peter van Dijk valt grof opportunisme te verwijten De mishandeling vond afgelopen donderdagavond plaats in de Pau- lus Potterstraat, in de woning van het slachtoffer en op straat. Een buurtbewoner zag hoe de 41- jarige tekeer ging. ,,Hij bleef inslaan en schoppen op het slachtoffer, ook toen dat roerloos op straat lag.'' Het slachtoffer raakte zwaargewond en ligt nog steeds in het ziekenhuis. De verdachte raakte eveneens ge wond. In Oostburg is het incident het ALMANAK gesprek van de dag. Verschillende buren zeggen dat de verdachte die een straat verderop woont, voor veel overlast heeft gezorgd en dat er bij Woongoed Zeeuws-Vlaanderen klachten zijn ingediend. ,,We betreuren natuurlijk dat dit Veel echtparen proberen het goed te doen samen. Maar de sleur ligt altijd op de loer en daarmee wordt de aandacht wel eens wat minder. Een lezer stuurde ons een praktijkvoor beeld. Scène uit een huwelijk. ,,Ik ga straks even naar de super markt en ik neem gelijk ook een Hij bleef inslaan en schoppen op het slachtoffer, ook toen dat roerloos lag gebeurd is", zegt een woordvoerster van Woongoed. ,,Het is nu een zaak van de politie, veel meer kan ik niet zeggen." De raadkamer van de rechtbank bepaalt binnen veertien dagen wat er verder gebeurt met de verdachte. paar pakken koffie mee, denk ik", dacht zij hardop. Hij: ,,Hm- hm." Zij, na tien minuten rond- rommelen: ,,Als ik naar de su permarkt ga, zal ik dan gelijk een paar pakken koffie meene men?" Hij: ,,Hm-hm." Hij, even later: ,,Zeg, moet jij vanmiddag nog om boodschappen?" Oosterhavenweg naar Defensie Oldtimers in de rij voor Molentocht ZIERIKZEE Molendag bij 9 Schouwse molens De publicatie van stiekeme geluidsopnamen is een nieuw hoofdstuk in de machtsstrijd binnen de PVV in Zeeland. De in ongenade gevallen voorman Peter van Dijk denkt dat jarenlang in het geheim opnamen zijn gemaakt. De opname dateert uit maart 2017. PVV-fractievoorzitter Peter van Dijk legt uit aan zijn PVV-collega's uit hoe hij - tegen de provinciale re gels - fractiegeld inzette voor de campagne voor de Statenverkiezin gen van 2015. ,,Je houdt dit echt voor je hè", drukt hij de anderen op het hart. ,,Anders heb ik daar waar schijnlijk een groot probleem mee." NRC Handelsblad heeft de opna men toegespeeld gekregen. Een deel is te horen op de site van deze krant. Van Dijk zei gisteren in een reac tie de opnamen niet gehoord te hebben,, Als ik ergens te horen ben, dan zijn die opnamen illegaal. Na tuurlijk wist ik niet dat ze gemaakt werden. Dat schijnt jarenlang ge beurd te zijn, heb ik nu in de wan delgangen gehoord. Volgens mij is dat hartstikke strafbaar. Ik heb geen idee wie ze gemaakt heeft." Manifest Na het vernietigende manifest van Statenlid en Thools gemeente raadslid Vincent Bosch en andere Zeeuwse PVV-politici over het op treden van hun voorman, is dit de volgende slag die de lijsttrekker te verwerken krijgt. De 66-jarige Van Dijk uit Kattendijke vormde met de 22-jarige Bosch na de laatste verkie zingen de, inmiddels uiteengeval len, PVV-fractie in Provinciale Sta ten. Vorige week deed Van Dijk aangifte van smaad en laster tegen Bosch en oud-Statenlid Roland de Wit. Die twee zijn volgens Van Dijk de breinen achter de campagne te gen hem. Bosch deed eerder we- gens een doodsbedreiging aangifte tegen Van Dijk. De opname over het campagne geld is in maart 2017 gemaakt tij dens een fractievergadering. ,,Ja daar was ik bij", zegt Bosch, die in oktober 2016 Caroline Kooman was opgevolgd als Statenlid. Een half jaar later verwonderde hij zich er over hoe Van Dijk zijn echtgenote naar voren schoof als betaalde frac tiemedewerker. ,,Ik was een snot neus van 19, ik kwam net kijken. In het begin kijk je een beetje de kat Als ik ergens te horen ben, dan zijn die opnamen illegaal uit de boom. Er zitten toch signifi cant oudere mensen aan tafel, alle maal vijftig-plus. Bij het in dienst nemen van Van Dijks echtgenote heb ik gezegd: kijk nou eens wat er is gebeurd toen je je stiefdochter in dienst had. Daar werd allemaal niet naar geluisterd en ze heeft dat con tract gekregen." Bosch verwijst naar een affaire in 2012 toen er kritiek kwam op het in dienst hebben van Van Dijks stief dochter als medewerker. Toenma lig Statenlid Ruud Muste schreef: ,,De fractievoorzitter beheert de fi nanciën, controleert zichzelf en be paalt wie voor een vergoeding in aanmerking komt. Al met al uiterst ondemocratisch." Muste stapte uit de PVV-fractie. Was het voor Bosch als jonkie binnen de fractie niet las- De 33-jarige P. R. uit Terneuzen moet drieënhalf jaar de gevangenis in. Hij schoot op 9 september 2017 een pistool leeg op de woning van een man in de Goudenregenstraat in Terneuzen. Het gerechtshof in Den Bosch was het gisteren in ho ger beroep eens met de rechtbank in Middelburg. Daar kreeg hij vorig jaar dezelfde straf. Voor mededader P. W. was het hof milder. Het hof vond dat niet bewezen was dat ook W. schuldig is aan doodslag en gaf alleen twin tig maanden cel voor bedreiging. W. schoot zelf niet. De rechtbank stelde onder het mom van 'samen uit, samen thuis' nog dat ook W. 42 maanden moest krijgen voor dood slag. De ruzie zou zijn begonnen, na dat R. in Hulst in zijn gezicht werd geslagen met een glas. Dat zou zijn gedaan door een jongen die in de Goudenregenstraat woonde. Daarop zouden ze erheen zijn gere den. Toen zijn vader het raam van de badkamer opende toen hij ru moer hoorde op straat, werd er ge schoten. R. en W. stellen overigens zelf dat zij het niet waren. W. zei: ,,Ja, dat was ook een Antilliaan. Ja, dat was ook iemand met dreads, maar het was niet P. R.'' dinsdag 30 april 2019 De 41-jarige Oostburger die is aangehouden op verdenking van zware mishandeling van een plaatsgenoot, wordt langer vast gehouden. Dat heeft de rechter commissaris gisteren bepaald. De man wordt aangeklaagd we gens poging tot doodslag. Eldridge Pentury Oostburg - Buurtbewoner Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De Oosterhavenweg langs de Buitenhaven in Vlissingen verdwijnt op termijn. De weg, die nu langs de kade en de oude Marinekazerne naar Vesta Terminals en het Veiligheidscentrum loopt, wordt overgedragen aan Defensie. Defensie zal de weg zo verleggen dat die over de zeedijk en de oostelijke Bermweg een verbinding vormt met het toekomstige Marinierska- zernecomplex. Het Veilig heidscentrum heeft al een alternatieve entree aan de Oostelijke Berm- weg. Voor Vesta wordt een aftakking van de weg gemaakt. "V ytAJ? I GOES De Simca 1000GLS, een Triumph TR6 en de Ro- sengart LR539. Deze en zo'n driehonderd andere oldtimers maken zondag 19 mei een rit over Zuid- Beveland. Ze doen mee aan de 31e editie van de traditionele Molentocht. Tussenstop is dit jaar molen De 5 Gebroeders in Heinkenszand. Deelne mers en publiek kunnen hier pannenkoeken eten, de molen bezichtigen en demonstraties van oude ambachten bijwonen. De voertuigen eindigen op de Grote Markt in Goes. Meer info en de route zijn (binnenkort) te vinden via molentochtgoes.nl. Negen molens op Schouwen-Duiveland gaan 11 mei open voor publiek. De molens van Burgh-Haamstede, Drei- schor, Ellemeet, Ooster- land, Zonnemaire en Den Haas in Zierikzee zijn de hele dag toegan kelijk. De Hoop in Zierik- zee en de molens van Nieuwerkerk en Mori- aanshoofd zijn alleen 's ochtends open. Op ver schillende locaties wor den demonstraties ge geven, zoals hout zagen op windkracht in Burgh- Haamstede (De Graan halm). In Brouwersha ven en Scharendijke blij ven de molens dicht. 'Jarenlang Theo Giele Middelburg -Peter van Dijk Pieter van Klinken Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34