Geld van jarenlange premies blijft achter bij verzekeraars JOL Rob is ademcoach Lachgas raakt onschuldig imago kwijt Walcheren Met een goede ademhaling leef je gezonder Verkoop van patronen aan banden Champions League Ajax ineens favoriet tegen Tottenham Hotspur* P22 Een nieuwe klap voor PVV- voorman Peter van Dijk. Op stiekem gemaakte opnamen is te horen hoe hij geld voor de verkiezingscampagne bij elkaar ritselt Er blijven zo miljoenen euro's aan de strijkstok van verzekeraars han gen. Dat blijkt uit onderzoek van Uitvaartverzekeringwijzer.net. Ruim twee derde van de volwas sen Nederlanders bezit een uit vaartverzekering, meestal voor een bedrag tussen de 5000 en 10.000 euro. Vaak is dat bedrag al jaren voor het overlijden via premies bij elkaar gespaard. ,,Voor familie is daardoor vaak niet te achterhalen, bijvoorbeeld via bankafschriften, of hun dierbare verzekerd is", zegt Leon Schouten, directeur van Uit- vaartverzekeringwijzer.net, een online vergelijker en informatie platform voor uitvaartpolissen. ,,Zij laten daardoor duizenden euro's liggen." Een inventarisatie onder uit vaartondernemers onthult dat het om tienduizenden polissen moet gaan. ,,En dat is een conservatieve schatting", aldus Schouten. Uitvaartverzorgers bevestigen het probleem. ,,Er blijft heel wat geld aan de strijkstok van verzeke raars hangen, daar ben ik 100 pro cent zeker van", zegt Dineke de Ruiter, uitvaartondernemer in Gel derland. ,,Veel polissen zijn al lang afbetaald en belanden in een la. Kinderen hebben dan geen idee dat vader of moeder verzekerd was." Wat ook niet meehelpt, is dat veel verzekeraars door de jaren heen zijn overgenomen of gefuseerd. Schouten vindt dat verzekeraars zoals Yarden en Monuta zelf meer kunnen doen om nabestaanden te Afbetaalde polissen belanden vaak in een la. Kinderen hebben dan geen idee achterhalen. ,,Ardenta geeft het goede voorbeeld, dat heeft sinds kort een speciale afdeling om nabe staanden van oude polissen te ach terhalen." Om een oplossing te vin den is de vergelijker een online pe titie begonnen. ,,Wij willen dat na bestaanden direct na het overlijden van een dierbare toegang krijgen tot een overzicht waarop alle lo pende polissen te zien zijn. Net als bij het pensioenoverzicht", zegt Schouten. De speciale desk van het Verbond van Verzekeraars waar nabestaan den kunnen aankloppen met de vraag of er een polis is, biedt geen soelaas. Een antwoord vergt vaak maanden. Ook kennen veel Neder landers die mogelijkheid niet. ,,Na- bestaanden willen direct na het overlijden weten of er een polis is. Het is vervelend als achteraf blijkt dat er geld was voor een mooiere, royalere begrafenis of crematie.'' Het Verbond van Verzekeraars zegt voorstander van een verzeke ringsoverzicht te zijn, maar stelt dat dit technisch voorlopig niet haal baar is. ,,Wat wel enorm helpt, is als wij een signaal krijgen wanneer ie mand overlijdt", zegt woordvoerder Oscar van Elferen. ,,Dan kunnen we gericht zoeken. Het ministerie van Binnenlandse Zaken staat ons dat niet toe, het is in strijd met privacy regels." Monuta en Yarden stellen in een reactie zich niet in het beeld te her kennen dat ze te weinig doen. *P10 dinsdag 30 april 2019 15°C Nieuwsmedia 5 5 5 530" It c? *P20 ZEELAND2 Uitvaartpolis vaak onvindbaar Nabestaanden lopen duizenden euro's mis doordat zij niet weten of hun overleden geliefde een uitvaartverzekering bezat. David Bremmer Rotterdam -Dineke de Ruiter, uitvaartondernemer andaag start bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1