Wat is de prijs van verzet? En is het die prijs altijd waard? Twee vrouwen, uit Nederland en Iran, doen hun verhaal in aanloop naar Bevrijdingsdag. Over moed én over het kind van de rekening. het 100-in-één hypotheekadvies 8 'Totaalverbod huwelijk onder 18' maandag 29 april 2019 Ook voor religieuze huwelijken moet een minimumleeftijd van 18 jaar gelden. Alleen een to taalverbod op trouwen als min derjarige, of dat nu voor de wet is of in de moskee of kerk, zorgt ervoor dat kindhu welijken echt kunnen worden uitgeban nen. Dat staat in een ma nifest dat het CDJA, v de jongerenafdeling van het CDA, heeft opgesteld met het Lan delijk Knooppunt Huwe- lijksdwang en Achterlating en het netwerk Girls not Brides netwerk. Zij gaan daarmee een stuk ver der dan een voorstel dat VVD en GroenLinks vorige week de den. Deze twee partijen willen dat mensen die een shariahu- welijk aangaan of daaraan mee werken, worden beboet als er niet eerst een officieel huwelijk voor de wet is gesloten. Hier voor geldt al een leef tijdseis van 18 jaar. Volgens CDJA-voor- zitter Lotte Schipper (foto) is het voorstel van VVD en Groen Links weliswaar een 'f stap in de goede rich ting, maar biedt het geen oplossing omdat een misdrijf als overtreding wordt behandeld, vergelijkbaar met 'rijden door een rood stoplicht'. Dreigen met een boete zet vol gens Schippers onvoldoende zoden aan de dijk. Toekomst Otten nog onzeker De toekomst van Henk Otten binnen Forum voor Democratie blijft in de lucht hangen. Over zijn rol in de Eerste Kamer wordt eerst met andere leden van de nieuwe senaatsfractie ge sproken, zei Theo Hiddema gisteren in het programma WNL op Zondag. ,,Ik wil eerst weten wat de mensen die hem in de Eerste Kamer gaan omringen, vin den van zijn positie. En als ie daar nog zin in heeft, dan hoor ik het wel. Dat is mijn positie'', zei Hiddema. Er is in elk geval 'geen sprake van royement', aldus het Tweede Kamerlid. Extra miljoenen voor onderwijs Het onderwijs krijgt tien tallen miljoenen euro's extra. Dat staat in de Voor jaarsnota waarover het kabinet vrijdag een besluit heeft genomen. Ingewijden bevestigen berichtgeving van de NOS. De komende vijfjaar is er jaarlijks tussen de 90 en 110 miljoen euro extra beschik baar. Daarna gaat het struc tureel om een bedrag van 105 miljoen euro per jaar. Dit jaar gaat 42 miljard naar het ministerie van Onderwijs. Het extra geld is onder meer bestemd om exacte vakken en het techniekonderwijs te stimuleren. Uithoorn Zelden komt Trijneke Blom-Post (85) op de Eerebegraafplaats in Bloemen- daal, waar haar vader, verzetsheld Johannes Post, begraven ligt. Ten eer ste kan ze slecht leven met de tekst op zijn grafsteen - God vergist zich niet. Maar bovenal: ,,Daar ligt niet mijn vader, daar ligt een verzetsman. Begrijp je?'' Johannes Post werd in juli 1944 op 37-jarige leeftijd gefusilleerd in de duinen bij Overveen. Maar eigenlijk was Trijneke haar vader al eerder ver loren, namelijk toen hij zijn bestaan als landbouwer en lokaal politicus in Zuidoost-Drenthe definitief vaarwel zegde om in het verzet te gaan. Ter wijl Johannes Post zich, gesteund door zijn vrouw, bezighield met het onderbrengen van onderduikers, ste len van distributiebonnen en verval sen van persoonsbewijzen, woonde de kleine Trijneke bij familie omdat het daar veiliger was. Evengoed kreeg ze als meisje veel meer van de oorlog mee dan goed is voor een kind. En dat zonder vader en moeder in de buurt. Ze miste ze, enorm. ,,Maar met mijn gevoelens werd geen rekening gehouden. Mijn ouders waren met andere dingen be zig.'' Toen ze te horen kreeg dat haar vader was doodgeschoten, voelde ze 'helemaal niks'. ,,Dat kon ik niet meer.'' We zijn in het Alkwin Kollege in Uithoorn. Naast Trijneke Blom zit de geboren Iraanse Akram Beiramvand Ik wist: als ze me nu pakken, kan dat in het ergste geval mijn dood betekenen -Akram Beiramvand INTERVIEWAKRAM BEIRAMVAND EN TRIJNEKE BLOM-POST nieuw van independer j independer experts in financieel inzicht DEN HAAG DEN HAAG DEN HAAG Akram Beiramvand kwam in verzet tegen de sjah en tegen ayatollah Khomeini. foto marlies wessels Chris van Mersbergen Als je een huis koopt, wil je zeker weten dat je de beste hypotheek kiest. Daarom heeft Independer iets nieuws: persoonlijk online hypotheekadvies gebaseerd op de kennis en ervaring van 100 adviseurs. Zo uitgelegd dat je het ook nog eens snapt. Dus vertrouw op jezelf en maak er gebruik van op independer.nl. Dan kun je daarna rustig 100 keer twijfelen over de hoogte van je plintjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8