NYNKEDEJONG Macron bouwt aan Europees front tegen populisten In mei naar de zon! €179 €199 m 6 Laagste prijsgarantie Column Achter de schermen zijn onder handelingen gaande met collega politici in vrijwel alle EU-lid- staten. ,,Wij willen samen met andere partijen een nieuwe poli tieke beweging in het Europees parlement creëren, die ideolo gisch in het centrum zit'', zegt Garance Pineau, Macrons 'Europa-ambassadeur'. Macrons partij La République en Marche (LREM) wil na de verkiezingen van 26 mei voort borduren op de Alliantie van Li beralen en Democraten (ALDE), waarbij ook de VVD zit. ,,We wil len de structuur gebruiken. Onze beweging krijgt een nieuwe naam en identiteit en moet bre der worden'', zegt Pineau. Zo'n tien 'LREM-ambassa- deurs' reizen sinds september vo rig jaar door Europa. In Nederland sprak LREM onder anderen met premier Rutte. ,,Hij denkt dat we overeenkomsten hebben en in dezelfde fractie moeten zitten.'' De partij bezocht ook het D66-congres vorige maand: ,,Die partij lijkt ideologisch erg op ons.'' En er was overleg met GroenLinks: ,,Jesse Klaver staat ideologisch dichter bij ons dan bij de Franse Groenen. Bij voorstel len over het klimaat kunnen we daar aankloppen voor steun.'' De ALDE-fractie is nu nog de op drie na grootste fractie in het Europees parlement. ,,Ons doel is de op een na grootste te zijn, ach ter de conservatieve EVP.'' Machtsblok Het doel is ook om een machts blok te vormen tegen de rechts- populisten in het parlement. Met name de Italiaanse vicepremier Matteo Salvini wil graag een coalitie met nationalistische en eurosceptische partijen uit an dere landen. In eigen land zit de LREM in een nek-aan-nekrace met de rechtspopulisten van Marine Le Pen. Haar Rassemblement Natio nal kan volgens een recente pei ling de winnaar worden bij de Eu ropese verkiezingen. Tot nu toe ging Macrons partij aan kop. Selections Villages Li - 'VJJilSSSS. <F] Appartementen Fan Village Appartementen Govino Bay Hotel Amaryllis Pickalbatros Aqua Park Resort *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl Vijftien is een lastige leeftijd. Je voelt je al heel oud, maar je mag nog bijna niks. Ik was toen, zoals Annie M.G. Schmidt het ooit treffend ver woordde, 'met mos begroeid'. Twee van die ongeplukte wenk brauwen, een eeuwige strijd met de jeugdpuisten en ondertussen maar dromen, dromen, dro men. Over het leven dat ik ooit zou leiden, wan neer ik het zelf voor het zeggen had. Als jour naliste of als docente Nederlands. maar op die leeftijd kreeg ik alleen toe stemming voor een mid week Ter schelling met mijn vriendin Grietje. Ik zoende voor het eerst op die leeftijd, met een Ik hoop voor Amalia dat ze zelf nog een paar plannen kan maken vijftien jaar weet hoe haar toe komst eruit zal zien. Die kan dromen wat ze wil. Maar de kans dat zij als oorlogsverslaggever in de frontlinie mag liggen, is vrij klein. Een meisje dat verliefd mag worden op iedere man of vrouw, maar als ze met hem of haar wil trouwen wel toestemming aan het parlement moet vragen. Ze zal vanaf haar 18de een riante toelage ontvangen, maar hoeveel vrijheid koop je daarvoor? Ik zag haar zaterdag door Amersfoort lopen, en soepeltjes handen schudden en de pers te woord staan. Het was volgens haar nog best onwerkelijk om te reali seren dat dit echt haar leven was, zo vertelde ze RTL Nieuws. Ik hoop voor haar dat ze, binnen de marges van haar afgesproken toekomst, zelf nog een paar plannen kan ma ken. Want 15-jarige meisjes moe ten wel iets te dromen hebben. jongen die zo dronken was dat hij midden in de kroeg met zijn mond bovenop de mijne viel. Hij had flaporen, weet ik nog. En ik dacht alleen maar: was dit het nou? Het was een jaar waarin ik wan hopig wachtte op het moment dat het leven voor mij echt zou gaan beginnen. Alles lag nog open, en ik kon niet wachten om aan die toekomst te beginnen. Denk even aan hoe u op uw 15de was. Wat waren uw dromen, uw plan nen? En zijn ze uitgekomen? Of bent u totaal iemand anders geworden dan u van plan was? Denk daar aan en denk dan aan prin ses Amalia. Een meisje van 15 dat al maandag 29 april 2019 GO ^0 @Nynke Vi ftien De Franse president Emma nuel Macron werkt aan een breed machtsblok in het Europees parlement. Dat moet na de komende verkiezingen tegenwicht bieden aan een rechtspopulistische fractie. Frank Renout Parijs Sunweb LOGIES Griekenland - Kreta - Stalis Geheel gerenoveerd Gezellige poolbar Op loopafstand van het strand LOGIES Griekenland - Corfu - Gouvia Ruim opgezet complex Groene tuin met palmbomen Appartementen en villa's ALL INCLUSIVE Griekenland - Zakynthos - Kalamaki Prachtige tuin Gemoedelijke sfeer Zeer ruime appartementen ALL INCLUSIVE Egypte - Roze Zee - Hurghada Spectaculair zwemparadijs Keuze uit 4 restaurants Gratis shuttle naar privéstrand per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon per persoon *Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb Is aangesloten bij: «tfïï ANVR SGR thuiswinkel waarborg Verre reizen maken, nieuwe plekken zien,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6