Blijde boodschap voor Pieter Ongena 'Vreselijk irritante partij' levert geen winnaar op Keeper De Waele schittert bij Sluis 11 maandag 29 april 2019 Vierde klasse A Steen staat met één been in de derde klasse A van het zondagvoet bal. De ploeg van trainer Carlo van Grimberghe klopte gisteren de nummer vier van de vierde klasse A, Breskens, met 3-0 en zag naaste concurrent Oostburg met 4-3 ver liezen bij Odio. Het verschil be draagt nu zeven punten, al heeft Oostburg nog een wedstrij d tegoed. ,,Dit mag niet meer fout gaan'', re ageerde Steen-verdediger Pieter Warrens na afloop. De routinier is aan zijn achtste seizoen bezig bij Steen, maar werd met die club nog nooit kampioen. ,,Het leeft enorm bij de spelers, het bestuur en de supporters." Warrens keek alvast vooruit naar volgend seizoen, naar de confrontatie met zijn huidige trainer Carlo van Grimberghe in de derde klasse, want hij staat dan aan het roer bij Philippine. Dat deed ook Van Grimberghe, die de afgelopen week voor twee jaar tekende bij Philip pine. ,,Maar we moeten ook blijven waken voor een te groot opti misme, want het blijft voetbal.'' Van Grimberghe volgde nog voor de winterstop de vertrokken Luc Audenaert op, terwijl hij er vorig jaar na zeven seizoenen nog een punt achter had gezet bij Steen. In die zeven voetbaljaren behaalde hij vaak de nacompetitie, maar nooit een kampioenschap. De spelers groep wilde hem graag terug, om dat de verstandhouding met de trainer altij d goed was geweest. Bo vendien kent hij de selectie door en door. Nu lonkt plotseling de titel. De koploper is onder de interim-trai ner aan een indrukwekkende serie Steen bezig. Van de laatste twaalf duels werden er elf gewonnen. De enige nederlaag was tegen WVV'67. Gis teren begon de thuisclub moei zaam aan het duel. ,,Er zit veel bele ving in de groep, maar we waren in de beginfase nerveus. Breskens had te vaak de tweede bal. Toen het eer ste doelpunt viel, kwam er meer rust in het spel'', vond Van Grim- berghe. Dat was ook te danken aan Jasper Sponselee en Rory van den Bran den, die meer grip op het midden- We moeten ook blijven waken voor eente groot optimisme veld kregen. Aan de eerste treffer ging een fout van Breskens-verde- diger Ned de Looze vooraf. De aan voerder trapte bij een verre uittrap van doelman Kevin Hamelink, die Kjell Verdurmen (hij gaat voor zijn werk in Brussel wonen) verving, over de bal. Michael van Mol re ageerde attent en schoof na het om spelen van Breskens-doelman Thijs van Houte de bal in het lege doel: 1-0. Even later werd het 2-0 door Ri- cardo van Trappen, waarbij de Bres- kens-verdediging er weer niet goed uitzag. Trainer Bart Corstanje miste om diverse redenen Jelle de Vreeze, Ed win Brand, Metin Yavuz, Niels de Booij en Soufian Dooms, de be oogde opvolger van Corstanje. Het afhaken van steunpilaar Johnny de Jaeger bij de warming-up was een domper. Corstanje besefte dat het daardoor moeilijk zou worden om Steen pijn te doen. ,,We hebben met Jan van de Broecke en Jan Meij- aard twee momenten gehad om te rug in de wedstrijd te komen, maar dan moet je wel scoren.'' Van de Broecke miste op slag van rust de kans op de aansluitingstreffer. Zijn te slappe inzet werd eenvoudig ge stopt door de negentienjarige Steen-doelman en na rust ging Meijaard bij een overtalsituatie voor eigen succes, zonder resultaat. Voor de rest stond het achterin goed bij Steen. De thuisploeg ver zuimde nog verder afstand te ne men van Breskens, dat in de zes tienjarige Joris Blaakman zijn uit blinker had. ,,We speelden het niet goed uit'', zei Van Grimberghe later. Vlak voor tijd nam Armand Wau- ters alle twijfels weg. De gevaarlijke aanvaller bepaalde met een kopbal uit een vrije trap van Sponselee de eindstand op 3-0. In de bestuurskamer na afloop niets dan lachende gezichten bij Steen, dat het stoffige draaiboek voor het kampioensfeestje uit de kast kan halen. Vice-voorzitter Jo van Remortele stelde immers vast dat het van 2003 geleden is dat Steen kampioen werd. Ook in de vierde klasse, met louter Brabantse tegenstanders. Adri Totté zit al 32 jaar in het bestuur en kan niet wachten tot het zover is. ,,Ik wil als voorzitter graag eens kampioen worden.'' RBC, de huidige nummer twee, verzekerde zich van de eerste-pe- riodetitel. Terneuzen won de tweede periode. In de strijd om de derde periode leidt koploper Roo sendaal. De nummer één voert met nog drie duels voor de boeg de ranglijst aan met vier punten voorsprong op RBC. ,,Als Roosen daal kampioen wordt én een peri ode pakt, neemt de hoogst geëin digde de periode over'', zei assis tent-trainer Arno Zwegers van HVV'24, die gisteren de honneurs waarnam, omdat trainer Pieter Ongena wegens familieverplich tingen niet van de partij kon zijn. Zwegers vond dat het spel van de ploeg uit Hulst te wensen over liet, maar zei blij te zijn een blijde boodschap aan de hoofdtrainer te kunnen overbrengen. ,,Er was ruimte om door te combineren, maar er werd iets te gehaast ge HVV'24 knokt zich na rust alsnog naar de overwinning tegen Virtus speeld. Het was onzorgvuldig, rommelig. In de eerste helft ging het redelijk gelijk op en kregen we mogelijkheden. Dat werden geen kansen, omdat de aannames niet goed waren of de laatste pass niet goed was.'' Virtus kwam halver wege de eerste helft op 0-1. Joëll Bogaert tekende voor 1-1 en inval ler Gianni Kimvwidi voor 1-2. IJZENDIJKE In de vierde klasse A troffen de nummers twaalf en elf van de ranglijst, IJzendijke (foto) en Koewacht, elkaar. De inzet was vooraf duidelijk: drie punten pakken om zo verder afstand te nemen van de dertiende plaats en deelname aan de na- competitie te voorko men. Maar een win naar kwam er niet: 1-1. ,,Een vreselijk irri tante partij van beide kanten, met veel geel kaarten zei trainer Nico Knol van IJ- zendijke. ,,We kwamen al na dertig seconden op achter stand en liepen achter de fei ten aan. Uiteindelijk hebben we er het maximale uit ge haald.'' Het duurde tot enkele minu ten na het begin van de tweede helft voordat de gelijk maker op het scorebord kwam via Tim Poppe, vanaf de stip: 1-1. ,,Die strafschop kwam uit het niets'', aldus Boudewijn Bonte van Koewacht, die later zag hoe zijn zoon, doelman Jelle Bonte, geblesseerd het veld moest verlaten na een actie van Bas Wiersum. Die laatste kreeg direct rood voor die actie. Later werd ook nog de 1-2, tot ontzetting van de bezoekers, afgekeurd na lang overleg tussen scheids rechter en grensrechter. Om dat Biervliet verloor, namen IJ- zendijke en Koewacht toch verder afstand met het punt. Lars van Paemel Sluis Deze wedstrijd stond oorspronke lijk aan het begin van het seizoen op het programma. Vanwege het warme weer, en daardoor de slechte velden, werd er toen voor gekozen de wedstrijden om te draaien. Gisteren werd er dus ge speeld in Lamswaarde, de thuis basis van SDO'63. Er bleek hier over ook wat miscommunicatie met de scheidsrechter te zijn. Hierdoor begon de wedstrijd een uur later dan gepland. Pas in de tweede helft werd de score geopend. Veron Schram maakte de 1-0 en Jens Pyfferoen zorgde voor de 2-0-eindstand. Maar de echte uitblinker aan de kant van Sluis was de keeper. ,,In de eerste helft parkeerde SDO, net als meer ploegen, de bus tegen ons. Ze gaven echt alleen maar lange ballen in de hoop dat die goed zouden vallen'', vertelde trainer Danny Pols van Sluis. ,,Bryan de Waele, onze keeper, heeft ons goed op de been gehou den. Zo keerde hij drie goede counters van SDO. Hij is voor mij wel de man van de wedstrijd.'' VL Bij Steen gaat het al over de titel Aector Dooms Sint Jansteen 1 Breskens 13. Van Mol 1-0 18. Van Trappen 2-0 86. Wauters 3-0 - Carlo van Grimberghe HVV'24 werkte in de tweede helft tegen Virtus een opgelo pen achterstand weg en deed door een 2-1-zege in de strijd om de derde plaats in de derde klasse A van het zondagvoet bal goede zaken. Die plek leidt zo goed als zeker tot de na- competitie, omdat het hoogst eindigende team een periode overneemt. Peter van Kouteren Zevenbergen Sluis won gisteren wederom in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal. SDO'63 werd met 2-0 opzij gezet. Michael van Mol (rechts, zwart-wit) bezorgde Steen al in de dertiende minuut de openingstreffer tegen Breskens. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53