BEVELANDEN EN THOLEN 19 KONINGSDAG IN DE REGIO De Oranjecomités laten zich niet gek maken door een beetje wind en een kans op een buitje. In heel de regio wordt Koningsdag uitbundig gevierd, al dan niet op een uitwijklocatie. maandag 29 april 2019 Rick Sturm Rilland Als je als jonge Rillander je fiets hebt versierd, doe je dat niet voor niks. Na de plichtplegingen bij De Nieuwe Vliedberg (volksliederen en oranjebitter) begint een luid ruchtige en feestelijk uitgedoste menigte aan een route die zo on geveer elke straat in het dorp aan doet. Imme (12) en Dido (8) heb ben het slim aangepakt. Met hulp van vader Patrick knutselden ze een Koningsdagmobiel rondom een elektrisch aangedreven hover- board. „Ik heb meegeholpen met zagen, versieren en het schilderen van de bordjes", zegt Imme. „En ik heb de ballonnen opgeblazen", vult Dido aan. Hij zorgt met een smartphone en boxje voor de mu ziek. Koningsdagliedjes?„Nee, hardcore!", grijnst ze. vende kracht achter het ringrijden op de Markt kijkt tevreden naar de voornamelijk uit Walcheren af komstige ruiters. ,,Op Tholen zijn twee ringrijders, waarvan er één vandaag meedoet. Nee, het leeft hier niet zo als op Walcheren." Desondanks trekt het spektakel - dit is het zevende jaar- toch gemiddeld zo'n 1600 toe schouwers op het druk- ste moment. „Dat wor den er vandaag mis schien 800. Doordat de activiteiten van de Oesterputten naar De Meulvliet zijn verplaatst, missen we wat aanloop." N. Kamperland Koningsdag in Kamperland is elk jaar een beetje anders. Vandaag staat er voor het eerst een sjoel kampioenschap op het pro gramma. Door de harde wind is de activiteit, net als de vrijmarkt en de balonnenclown, verplaatst van het Alexiaplein naar het Casembroothuis. Jolien Wilderom is één van de deelnemers. ,,Nee, ik heb niet thuis geoefend. Maar met de familie houden we met kerst al tijd sjoelwedstrijden. De laatste keer ben ik derde geworden!" Pat Passchier van de Oranjevereniging vertelt wat er nog meer nieuw is dit jaar. ,,De legervoertuigen van Y-cie. Die trekken heel wat be kijks. En vanmorgen had den we na het volkslied een confettikanon in plaats van dat er ballon nen opgelaten werden. Dat mag niet meer en dat is eigenlijk maar goed ook." Kloetinge Eén van de nieuwe onderdelen op de Kloetingse Ko ningsdag is de Obstakel Run. Tholen Voor eetcafé Hart van Tholen zit Ben Brugman op het terras. De drij- legde maar liefst zes loodzware rondjes af. ,,Als ze zo'n leuke acti viteit organiseren, kun je toch niet na drie rondjes stoppen?", vindt hij. De laatste ronde was het zwaarst. ,,Ik voel het nu wel in m'n benen. Vooral het lopen door de sloten is erg zwaar." Organisator Nadja Bastiaansen is meer dan te vreden. „Vooraf hadden zich 28 mensen aangemeld, maar uitein delijk hebben we meer dan 60 deelnemers gehad." Voor Rick is nu tijd om te douchen. ,,Daarna een rondje met de helikopter en dan misschien ook nog wel een biertje." Imme in haar Koningsdagmo- biel. A Jasper van der Maas uit Ri- them wordt gejonast nadat hij in Tholen de ringrijwedstrij- den heeft gewonnen. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Van sjoelen tot modder happen Jolien Wilderom (rechts) doet mee aan het sjoelkampioenschap in Kamperland. Naast haar staat Pat Passchier, voorzitter van de Oranjevereniging Kamperland. Miguel gaat voorop in de Koningsdag- soptocht door Rilland. Joeri Wisse Rick Sturm heeft als enige zes rondjes gedaan bij de Ob stakel Run in Kloetinge. Thijs Broek probeert de buis niet te raken in het Casembroothuis in Kamperland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48