In Zierikzee wordt 1 mei de Dag van de Arbeid gevierd Sïi 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Voorzitter Kees Veerhoek: 'Ik kijk ernaar uit' maandag 29 april 2019 Museum Goemanszorg kan er weer even tegenaan; binnenkort wordt een heel nieuw bestuur aangesteld. Kees Veerhoek volgt Ria Geluk op als voorzitter. Ook zijn een nieuwe secretaris en een nieuwe penningmeester gevonden. Ria Geluk had een poosje geleden al aangegeven te willen stoppen als voorzitter. Ze had het immers acht jaar gedaan. Maar ook de functies van secretaris en penningmeester waren vacant. Voor de opvolging werd gekeken naar het bestuur van de Stichting Vrienden van Goe- manszorg. Daarin had toevallig net Kees Veerhoek, voorzitter van de dorps raad in Burgh-Haamstede, plaats genomen. Toevallig, want als zijn vrouw er niet bij betrokken was, zou Veerhoek er zelf nooit aan heb ben gedacht. Uitdaging ,,Ik moet zeggen dat ik niet veel met het museum of musea an sich had. Maar ik houd wel van uitdagingen. Ik vind het leuk om iets anders en beter te maken. Kleine musea, waaronder Goemanszorg, hebben het niet gemakkelijk. En dan kan het helpen dat ik er eigenlijk nog niet veel van weet. Het werkt altijd verfrissend als mensen een pro bleem vanaf de andere kant bena deren." Secretaris van het museum wordt Anita de Munnik uit Sirjans- land, penningmeester wordt Rini de Looze, die in Dreischor werkt als boekhouder. Wat zij samen met de nieuwe voorzitter van plan zijn met Goemanszorg, kan Veerhoek nog niet zeggen. Inlezen ,,Daarvoor gaan we eerst maar eens in gesprek met alle vrijwilligers. Ik kijk ernaar uit. Het is ook weer eens iets anders dan een dorpsraad of klussen voor de Stichting Renesse. Ik ben me aan het inlezen en ik moet zeggen dat ik al wat aardig wat liefde voor het museum begin te ontwikkelen." IN DE REGIO Vogelexcursie Terra Maris Terra Maris houdt vandaag een vogel- fietsexcursie naar het Vroon in West- kapelle. Onder lei ding van een erva ren vogelaar gaat men op de fiets richting het Vroon waar nu veel vogel soorten aanwezig zijn. De tocht begint om 09.30 uur bij Terra Maris in Oost- kapelle en rond 12.30 uur is men terug. De kosten bedragen 9,75 euro; een fiets huren kost 10,00 euro per fiets. Reserveren kan door te bellen naar SP over de EU Excursie naar Veermansplaat Wendy Wagenmakers Zierikzee Samen met de Pvda en Hart voor Schouwen-Duiveland organiseert het raadslid een feest rond de Dag van de Arbeid, bij poppodium Bro- gum. De bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, draait om een paneldis cussie tussen 'clubs en organisaties die laten zien dat j e samen meer be reikt dan alleen': Schoolbus Zonne- maire, de Bende van het Strand, Vereniging Bescherm de Delta, Ma nege Balans SPSGD, Vereniging Stad en Lande, Stichting Cultuur huis ZierikC en de Stichting Die- renhulp. De Zonnemairse band Ka viaar zorgt voor muziek. De meeste 1 mei-activiteiten vin den plaats in grotere steden. Het is lang geleden dat in Zierikzee aan- De laatste tijd wordt weer flink afbreuk gedaan aan rechten van werknemers dacht aan deze dag werd besteed, maar volgens De Vos is de tijd er rijp voor. ,,De Dag van de Arbeid is in het leven geroepen in de tijd dat uitge buite werknemers zich verenig den en een 8-urige werkdag eisten. Er zijn sindsdien veel rechten ver worven, maar we zien dat daar de laatste tijd weer flink afbreuk aan wordt gedaan." Huisvesting Ook op Schouwen-Duiveland, stelt De Vos. ,,Kijk naar sectoren waar men grote moeite heeft aan perso neel te komen, zoals de horeca. Dat heeft naar mijn mening direct te maken met de omstandigheden waarin die mensen moeten wer ken. Voor een laag loon. Ook zijn er veel kasmedewerkers uit andere landen, die hier onder niet al te fat soenlijke omstandigheden worden gehuisvest. We leven in een bizarre tijd. We willen dat mensen daar over nadenken." MIJN DORP, MIJN STAD SD Nieuw bestuur Goemanszorg Wendy Wagenmakers Dreischor OOSTKAPELLE 0118 582620. GOES SP Goes houdt van daag een bijeen komst over de staat van de samenleving en de socialistische visie op de EU. De bijeenkomsten wor den door het hele land gehouden, vdnaag is deze in Terminus naast het bus- en treinstation. Landelijk SP-voor- zitter Ron Meyer is spreker. De zaal is open om 19.15 uur en de bijeenkomst begint om 19.30 uur. De bijeenkomst is gratis. ZONNEMAIRE Staatsbosbeheer organiseert voorza terdag 4 mei een excursie naar de Veermansplaat. Tijdens de excursie wordt er gewandeld op de Veermans plaat. Belangstellenden kunnen zich op za terdag 4 mei om 13.00 uur verzame len bij Haven van Bommenede 1 in Zonnemaire. Deelname kost vijf tien euro per per soon en aanmelden kan via www.staats- bosbeheer.nl/greve- lingen. SFEERVERLICHTING ZIERIKZEE De nieuwe lantaarnpalen op het Havenpark in Zierikzee staan er al een poosje, maar sinds kort geven ze licht in alle kleuren van de regenboog. Ambtenaren bedienen ze vanaf hun telefoon. En omdat het zaterdag Koningsdag was, hadden ze de verlichting dit weekend ingesteld op oranje. Met kerst zal het groen zijn. Bewoners hoeven niet bang te zijn voor discoshows; volgens de voorlichter zal de gemeente het niet al te gek maken. Al denkt men wel aan fleurige kleuren op regenachtige dagen. foto marieke mandemaker Kees Veerhoek: ,,Ik begin al aardig wat liefde voor het museum te ontwikkelen." foto ton van den nouweland Het grote personeelstekort in de horeca kan volgens Anita de Vos geen toeval zijn. De SP'er ziet de arbeidsomstandigheden ook op Schouwen-Duiveland verslech teren. Daarom roept ze de 1 mei viering terug in het leven. -Anita de Vos BROUWERSDAM Informatie centrum Grevelingen, tussen 10.00 en 17.00 uur: Haaientan- denspeurtocht voor kinderen; BROUWERSHAVEN Tonnen- magazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorps huis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; 18.30 uur: De Witte Toekomst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haemstede; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slag werklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repeti tie Slagwerkgroep CresBeat; GOES Stadskantoor, 08.30 17.00 uur: Expositie Ginny Rentmeester; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: In loop voor koffie en thee; Eras- muspark, 09.30: Digitaal café. ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorps huis, 13.30 uur: Koffie en ont moeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badmin ton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangver eniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; ZIERIKZEE FiZi, 15.00 uur: Maya: De Honingspelen, 20.00 uur: Minding The Gap; Gebouw 4SD, 9.30 uur: Post- café;Scouting Zierikzee, 9.00 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45