'Bij het eerste fluitsignaal was ik de zenuwen kwijt' Van Drongelen en HSV zakken na nieuw verlies II 13 Britse winnaars bij junioren maandag 29 april 2019 De wedstrijd voor de UCI Nati ons Cup bestond uit twee rit ten in lijn en een tijdrit. Back- stedt won zowel de eerste etappe als de tijdrit en kwam gisteren niet meer in de pro blemen. Bij de afsluitende etappe, die werd gewonnen door Maike van der Duin, fi nishte ze in het peloton. Bij de junior-mannen, die al leen gisteren koersten, won er ook een Brit: Leo Hayter. BERLIJN Voetballer Rick van Drongelen en zijn club Hamburger SV hebben gisteren het belangrijke duel in de 2. Bundesliga met Union Berlin met 2-0 verloren. Daardoor zijn de Axelse verdediger en zijn ploeg naar de vierde plaats op de ranglijst gezakt. De club degradeerde vorig sei zoen uit de Bundesliga en wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. Om daar kans op te maken, is minimaal een derde plaats nodig. Die eindklassering geeft recht op de play-offs. De bo venste twee ploegen van de 2. Bun- desliga promoveren rechtstreeks. Door de nederlaag is HSV de pro motieplaats kwijt. De ploeg begon als de nummer twee aan het duel van gisteren, maar staat nu vierde. Er zijn nog drie speelrondes. Laag vlieger Ingolstadt is de volgende op ponent van HSV. Daarna treft het ook concurrent Paderborn en hek kensluiter Duisburg nog. ,,Je debuteert natuurlijk liever niet in de basis met een 4-0-ne- derlaag. Dat moge duidelijk zijn. Over mijn eigen spel was ik op zich best tevreden. Van mijn medespelers en de technische staf kreeg ik in ieder geval com plimenten. Ik speelde op mijn favoriete positie, als verdedi gende middenvelder. Toen ik 's ochtend wakker werd, was ik best wel een beetje zenuwach tig. Bij het eerste fluitsignaal was ik dat gelukkig al kwijt en kon ik lekker gaan voetballen." ,,Het is een beetje dubbel. Ik ben maar één keertje ingevallen voordat we kampioen werden. Bij de kampioensviering was ik helaas ook niet aanwezig, maar ik was natuurlijk wel blij en trots op het zwaarbevochten kampioenschap. Sowieso kijk ik wel tevreden terug op het jaar tot zover. Na de voorbereiding ben ik bij Jong FC Twente aan gesloten. Sinds vlak voor de winterstop train ik standaard mee met de eerste selectie. Dat Er is in het afgelopen jaar van alles over de club heen gekomen ik nu ook nog eens mijn basis debuut heb mogen maken, is een mooie beloning. Vandaag moeten we tegen Jong Ajax spe len; dat is die verboden wed strijd van een paar weken gele den. Ik weet nog niet of ik opge steld word, maar zit in ieder ge val bij de selectie." ,,Ik ben eigenlijk blij dat je deze vraag stelt. Er is in het afgelopen jaar namelijk van alles over de club heen gekomen. Dat heb ik als speler ook echt wel kunnen merken. Daarom vind ik het ex tra mooi dat we toch kampioen zijn geworden. De steun van onze eigen fans was daarin wel ontzettend belangrijk. Zeker voor de Keuken Kampioen Di visie waren de supportersaan tallen bij Twente echt enorm. Ik vind het belangrijk om ook eens iets positiefs over de club te zeg gen, want het is echt een mooie club om voor te spelen." ,,Het is niet dat ik echt een uit gestippeld droomplan heb ofzo. Natuurlijk zou ik wel bij Barce lona willen spelen, maar dat wil ieder voetballer. Ik doe gewoon elke dag mijn best en dan zien we wel wat er op mijn pad komt. Ik heb nog een jaar een contract bij FC Twente. Binnen kort ga ik met de club samenzit- ten om te kijken wat de plannen zijn en of ik daar in pas." gaande editie weer haar plaats had ingenomen in het peloton, barstte de koers meteen open. Slag gemist Door de hevige wind scheurde het peloton in verschillende groe pen uiteen. Er ontstond een kop groep van zo'n twintig rensters die langzaam werd uitgedund. Van de Guchte had de slag gemist. ,,Het ging heel hard in het begin van de wedstrijd, waardoor ik niet mee kon met de kopgroep. Dat is jammer, want daardoor heb ik de hele wedstrijd achter de feiten aan moeten rijden", zei de renster van Keukens Redant Cycling Team. De koplopers zagen hun voor sprong enkel groter worden naar mate de wedstrijd vorderde. Een groot peloton met daarin Van de Guchte moest daardoor een ronde voor het einde al sprinten voor een klassering. ,,Ik denk dat ik te vreden op de wedstrijd kan terug kijken. Het niveau is hoog en ik ben tenslotte nog maar negentien jaar. Ik heb het gevoel dat ik weer een stap heb gezet in vergelijking met mijn deelname vorig jaar en dat is in deze fase van mijn car rière het belangrijkste." Hoewel Van de Guchte heuvel achtige wedstrijden prefereert, had ze zichtbaar genoten van de koers door eigen streek. ,,Het geeft toch een speciaal gevoel om hier te fietsen. Het was weer een mooie ervaring. Als ik me de ko mende jaren op dezelfde wijze kan ontwikkelen, dan ben ik er van overtuigd dat ik in de toe komst meer vooraan kan mee doen in deze koers." PM 'S-HEERENHOEK De Britse wielrenster Elynor Backstedt heeft de EPZ Omloop van Borsele voor junior-vrouwen gewonnen. nieuwe stap Godfried Roemeratoe (19) speelt sinds 2017 bij FC Twente. Na begonnen te zijn bij RCS belandde de Soubur ger bij JVOZ, vanwaar hij de stap naar Enschede waagde. Vrijdag maakte de jonge mid denvelder zijn basisdebuut voor de Tukkers. Qua uitslag werd het geen succes, want Twente verloor met 4-0 bij NEC. Desondanks kijkt Roe- meratoe positief terug op het duel. Bas Dingenouts Enschede Heb je een beetje lekker ge speeld vrijdag? Voelt het kampioenschap van FC Twente ook echt als jouw kampioenschap? Godfried Roemeratoe Godfried Roemeratoe in het rode Twente-tenue. FOTO RON JONKER Heb je veel meegekregen van negatieve reacties richting FC Twente? En nu? Hoe ziet je toekomst er uit denk je? M Quinty van de Guchte (blauw groen tenue) heeft in de Om loop van Bor- sele profijt van haar parkoers kennis. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Lorena Wiebes slaat bij de sprint een flink gat. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41