Meppelder kruipt door oog van de naald en grijpt derde wereldtitel 5 Wiebes: onfortuinlijke start, magistrale sprint 12 EPZ OMLOOP VAN BORSELE LOKALE FAVORIET^ De jonge wielrenster uit Driewegen mist in de winderige Omloop van Borsele de slag, maar haalt wel weer de eindstreep. J maandag 29 april 2019 In het zuiden van Duitsland stond er veel druk op Meppelder, die wordt getraind en gecoacht door Middelburger Nanne Boonstra. Nadat ze in 2015 en 2017 al WK- goud won, waren natuurlijk alle ogen op haar gericht. Met hangen en wurgen (,,Bij mijn eerste partij lag ik er bijna uit") maakte ze haar favorietenrol waar. ,,Daar ben ik heel blij om. We hebben heel lang naar dit toernooi toegewerkt. Dan is het mooi dat het er ook allemaal uit komt." Bij mijn eerste partij lag ik er bijna uit Het toernooi van Meppelder begon woensdag al. Na een vrijlo- ting in de eerste ronde trof ze de Argentijnse Anna Coronel, een oud-wereldkampioene in een iets lichtere klasse. Dertig seconden voor het einde van de reguliere speeltijd maakte de Zuid-Ameri kaanse het gelijkmakende punt. Dat was een tegenslag voor de Zeeuwse. ,,Op zo'n moment kun je twee dingen doen", zei Boon stra. ,,Of je neemt alle risico's om het nog binnen een halve minuut te beslissen of je blijft rustig en laat het gewoon op een verlen ging aankomen. Wij kozen - na snel oogcontact - voor het laatste. En in die verlenging had ze de tijd om alsnog haar slag te slaan. Ze won uiteindelijk met overmacht." Meppelder: ,,In die verlenging was mijn tactiek net iets anders. Ik wist inmiddels hoe ze 'sparde'. Dat hielp." Daarna moest de Bevelandse wachten tot zaterdag voor haar halve finale en eventuele finale. 's Ochtends was ze gespannen. Boonstra had nog enige moeite om Meppelder op scherp te krij gen. ,,Na drie kwartier stevig trai nen was de focus er gelukkig weer en sloot ze zich van alles af", zei hij. Dat resulteerde in overwinnin gen op de Amerikaanse Jamie Raybourn en de Australische Caytlin Jones. ,,In die finale ging het eigenlijk nog het makke lijkst", vertelde Meppelder. ,,Mijn tegenstandster had net een zwaardere halve finale achter de rug, met een verlenging. Vervol gens had ze ook nog eens minder tijd om uit te rusten dan ik. Ik denk dat dat meegespeeld heeft in mijn partij tegen haar. Maar ik was ook gewoon echt beter." Spoedeisende hulp Vóór Inzell twijfelde Meppelder. Misschien zou dit WK wel haar laatste worden. Want het was eerst al moeilijk om haar sport met haar studie geneeskunde te combineren, maar nu ze werkt - ze is arts op de spoedeisende hulp in Goes - is het nóg lastiger. ,,En het wordt nog drukker! Vanaf juni ga ik in Den Bosch beginnen aan de opleiding tot tropenarts. Nu deze wereldtitel er is, ga ik toch nog bekijken wat er mogelijk is." Hoewel het pas haar tweede deel name aan de EPZ Omloop van Borsele was, bracht ze de wed strijd opnieuw tot een goed einde. Quinty van de Guchte (19) woont op slechts 300 meter van het par koers in Driewegen en de par koerskennis kon ze zaterdag goed gebruiken in een door zware wind geteisterde editie. Na een wed strijd van 139 kilometer finishte ze in de schaduw van winnares Lo- rena Wiebes op de 83ste plek. Een koers in eigen provincie is altijd speciaal, maar helemaal als de koers zowat je eigen voordeur passeert. ,,Al op jonge leeftijd ging ik naar de Omloop van Borsele kijken en ik droomde ervan om zelf mee te doen aan deze wed strijd", legde Van de Guchte voor de start uit. ,,Zo is dus mijn passie voor de wielersport ontstaan. Dat ik nu jaren later aan diezelfde wedstrijd kan meedoen, is fantas tisch." In 2017 mocht Van de Guchte voor het eerst van de wedstrijd proeven tijdens de meerdaagse voor junioren. ,,Dat was al be hoorlijk pittig, omdat de junio renwedstrijd deel uitmaakt van de UCI Nations Cup. Toch staat het totaal niet in verhouding met de wedstrijd voor elites. Het niveau verschil is groot en daardoor was het vorig jaar wennen." Desondanks kon ze haar eerste krachtsmeting met de elites en beloftes meteen voltooien op de 87ste plaats. Voor de start van de 36ste editie mikte ze echter op meer. ,,Ik ben goed in vorm, heb dit seizoen al verschillende keren Het ging heel hard aan het begin, waardoor ik niet mee kon met de kopgroep naar een toptienplaats gereden, dus het zou mooi zijn als ik me ditmaal nog wat beter kan laten zien." Na een minuut stilte voor Rob bert de Greef, die zo'n vier weken na zijn hartstilstand in de Om loop van de Braakman het leven liet, werden de rensters in 's- Heerenhoek weggeschoten. Het peloton was nog maar net ver trokken, toen de wedstrijd werd geneutraliseerd wegens een val partij van Lorena Wiebes. Nadat de nummer twee van de voor- 's-Heerenhoek Vorig jaar strandde ze nog op een ondankbare tweede plaats, maar in deze 36ste editie van de EPZ Om loop van Borsele pakte Lorena Wie bes op overtuigende wijze de over winning. De twintigjarige renster van Parkhotel Valkenburg versloeg met Elisa Balsamo nota bene de Itali aanse winnares van vorig jaar. ,,Ik had ondanks de vorige editie vol doende vertrouwen in mijn sprint en dat is een juiste beslissing ge- weest", concludeerde ze achteraf. Kort na de start leek de koers van Wiebes al voorbij te zijn. De wielrenster uit Mijdrecht, in het verleden zowel Nederlands als Eu ropees kampioene bij de junioren, had nog maar net haar schoenen in de pedalen geklikt, toen ze door een overslaande ketting hard onderuit ging. ,,Ik dacht zelf ook dat mijn wedstrijd ten einde was. De schade viel gelukkig mee en omdat de organisatie de wedstrijd neutraliseerde, kon ik terugke ren." Wiebes liet vervolgens niets aan het toeval over en reed weg met een groep van zo'n twintig ren- sters. ,,Ik had met Femke Markus een ploeggenote mee, dus het was voor ons een ideale situatie. Zij zorgde ervoor dat achter ons nie mand meer de oversteek kon ma ken." In de finale maakte ze het voor bereidende werk van haar ploegge note op indrukwekkende wijze af in de sprint. Wiebes ,,Ik timede goed en had nog voldoende over. Dat ik ondanks het onfortuinlijke begin hier nog kan winnen, is na tuurlijk fantastisch." PM Nina Meppelder (26) heeft za terdag haar klasse weer laten zien. Tijdens het wereldkampi oenschap taekwondo in Inzell greep de arts uit Kattendijke voor de derde keer op rij de titel in de klasse +75 kilo. ,,Dit is geweldig", reageerde ze. ,,Bij mijn weten is dit nog nooit ie mand anders uit Nederland ge lukt." Roeland van Vliet Inzell - Nina Meppelder Nina Meppelder (rechts) en haar coach Nanne Boonstra. Van de Guchte zet Job de Feijter 's-Heerenhoek - Quinty van de Guchte Job de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40