Blijde boodschap voor Pieter Ongena 'Vreselijk irritante partij' levert geen winnaar op 11 maandag 29 april 2019 Voor Zeelandia Middelburg zijn het lastige weken, gaf trainer Salim Ben Sellam toe. Door de naderende overstap naar het zaterdagvoetbal speelt er een aantal dingen rond het elftal van de zondag-tweedeklasser. Ook gisteren merkte Ben Sellam dat, tijdens de 0-2-nederlaag tegen koploper Unitas'30. De Middelburgers, zelf zesde, de den zeker niet onder voor de titel- favoriet. ,,De eerste helft waren wij misschien wel de bovenliggende partij'', had Ben Sellam gezien. Maar toen Matthijs Broos er in de tweede helft 0-1 van maakte, knakte er iets bij de thuisploeg. ,,Die goal viel uit het niets. Er sloop daarna iets in de ploeg.'' De situatie is bekend: Zeelandia Middelburg komt volgend seizoen uit in de vierde klasse van het zater- Tweede klasse E dagvoetbal en speelt op dit mo ment nergens meer om. ,,Je merkt dat we het daardoor wat sneller la ten lopen'', aldus Ben Sellam. ,,Dat is natuurlijk niet goed, maar ik kan het die jongens ook niet echt kwa lijk nemen.'' Het gaat ook veel over de spelers groep van volgend seizoen. Wie blijft er? Wie gaat er weg? Wie komt erbij? ,,We hebben het wel aardig in kaart'', gaf de trainer aan. „Onge veer de helft van de huidige selectie blijft, daar zijn we blij mee. Daar naast hebben we een goed tweede elftal en goede A-jeugd. Daar zullen we het in gaan zoeken.'' Deze week komt de nieuwe groep al in actie, tijdens een oefen wedstrijd tegen Luctor Heinkens- zand. Een club die in hetzelfde schuitje zat. Ben Sellam: ,,Ik volg hen ook, zie die club wel als een voorbeeld. Luctor Heinkenszand heeft het goed gedaan. Ze zijn heel stabiel, heel degelijk.'' Toch probeert hij zijn focus vooral bij dit seizoen te houden. Er staan namelijk nog een paar potjes op de rol. ,,Die spelen we wel ge woon met de huidige groep, wie er ook blijft of weggaat'', was de trai ner duidelijk. ,,We willen het sei zoen graag op een goede manier af maken met deze groep.'' Gisteren zat een positief resultaat er niet in voor het huidige Zeelan- dia Middelburg. Een kwartier voor tijd kwam koploper Unitas'30 ook nog op 0-2, via Papito Puriel. Maar het aftellen is nu écht begonnen. Nog drie keer op zondag. RBC, de huidige nummer twee, verzekerde zich van de eerste-pe- riodetitel. Terneuzen won de tweede periode. In de strijd om de derde periode leidt koploper Roo sendaal. De nummer één voert met nog drie duels voor de boeg de ranglijst aan met vier punten voorsprong op RBC. ,,Als Roosen daal kampioen wordt én een peri ode pakt, neemt de hoogst geëin digde de periode over'', zei assis tent-trainer Arno Zwegers van HVV'24, die gisteren de honneurs waarnam, omdat trainer Pieter Ongena wegens familieverplich tingen niet van de partij kon zijn. Zwegers vond dat het spel van de ploeg uit Hulst te wensen over liet, maar zei blij te zijn een blijde boodschap aan de hoofdtrainer te kunnen overbrengen. ,,Er was ruimte om door te combineren, maar er werd iets te gehaast ge HVV'24 knokt zich na rust alsnog naar de overwinning tegen Virtus speeld. Het was onzorgvuldig, rommelig. In de eerste helft ging het redelijk gelijk op en kregen we mogelijkheden. Dat werden geen kansen, omdat de aannames niet goed waren of de laatste pass niet goed was.'' Virtus kwam halver wege de eerste helft op 0-1. Joëll Bogaert tekende voor 1-1 en inval ler Gianni Kimvwidi voor 1-2. IJZENDIJKE In de vierde klasse A troffen de nummers twaalf en elf van de ranglijst, IJzendijke (foto) en Koewacht, elkaar. De inzet was vooraf duidelijk: drie punten pakken om zo verder afstand te nemen van de dertiende plaats en deelname aan de na- competitie te voorko men. Maar een win naar kwam er niet: 1-1. ,,Een vreselijk irri tante partij van beide kanten, met veel geel kaarten'' zei trainer Nico Knol van IJ- zendijke. ,,We kwamen al na dertig seconden op achter stand en liepen achter de fei ten aan. Uiteindelijk hebben we er het maximale uit ge haald.'' Het duurde tot enkele minu ten na het begin van de tweede helft voordat de gelijk maker op het scorebord kwam via Tim Poppe, vanaf de stip: 1-1. ,,Die strafschop kwam uit het niets'', aldus Boudewijn Bonte van Koewacht, die later zag hoe zijn zoon, »C doelman Jelle Bonte, geblesseerd het veld moest verlaten na een actie van Bas Wiersum. Die laatste kreeg direct rood voor die actie. Later werd ook nog de 1-2, tot ontzetting van de bezoekers, afgekeurd na lang overleg tussen scheids rechter en grensrechter. Om dat Biervliet verloor, namen IJ- zendijke en Koewacht toch verder afstand met het punt. Vierde klasse A Steen nooit kampioen. ,,Het leeft enorm bij de spelers, het bestuur en de supporters.'' Warrens keek alvast vooruit naar volgend seizoen, naar de confronta tie met zijn huidige trainer Carlo van Grimberghe in de derde klasse, want hij staat dan aan het roer bij Philippine. Dat deed ook Van Grimberghe, die de afgelopen week voor twee jaar tekende bij Philip- pine. ,,Maar we moeten ook blijven waken voor een te groot opti misme, want het blijft voetbal.'' Draaiboek In de bestuurskamer na afloop ech ter niets dan lachende gezichten bij Steen, dat het stoffige draaiboek voor het kampioensfeestje uit de kast kan halen. Vice-voorzitter Jo van Remortele stelde immers vast dat het van 2003 geleden is dat Steen kampioen werd. Ook in de vierde klasse, met louter Brabantse tegenstanders. Adri Totté zit al 32 jaar in het be stuur van de club uit Sint Jansteen en kan niet wachten tot het zover is. ,,Ik wil als voorzitter graag eens kampioen worden.'' ,,Dit mag niet meer fout gaan'', re ageerde Steen-verdediger Pieter Warrens na afloop. De routinier is aan zijn achtste seizoen bezig bij Steen, maar werd met die club nog Daniel Vervelde Middelburg 0 Zeelandia Middelburg 2 Unitas'30 58. Broos 0-1 75. Puriel 0-2 HVV'24 werkte in de tweede helft tegen Virtus een opgelo pen achterstand weg en deed door een 2-1-zege in de strijd om de derde plaats in de derde klasse A van het zondagvoet bal goede zaken. Die plek leidt zo goed als zeker tot de na- competitie, omdat het hoogst eindigende team een periode overneemt. Peter van Kouteren Zevenbergen PM Het aftellen is nu écht begonnen Bij Steen gaat het al over de titel 1 Breskens 13. Van Mol 1-0 18. Van Trappen 2-0 86. Wauters 3-0 Michael van Mol (rechts, zwart-wit) bezorgde Steen al in de der tiende minuut de openingstreffer tegen Breskens. foto peter nicolai Steen staat met één been in de derde klasse A van het zondag voetbal. De ploeg van trainer Carlo van Grimberghe klopte gisteren de nummer vier van de vierde klasse A, Breskens, met 3-0 en zag naaste concurrent Oostburg met 4-3 verliezen bij Odio. Het verschil bedraagt nu zeven punten, al heeft Oostburg nog een wedstrijd tegoed. Aector Dooms Sint Jansteen Dennis Kovacevic (links) in actie namens Zeelandia Middelburg tegen koploper Unitas'30, dat met 0-2 won. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39