Leonie Ton maakt trainingsronde van zo'n 70 kilometer t Amazone De Booij boekt progressie met Grace Winnaar Arne Peters kan zich met twee zeges geen beter koningsweekend wensen 9 mm KOEWACHT Arne Peters is de verrassende win naar van de 37ste Wim Hendriks Trofee. De 23-ja- rige renner van het Merida Adelaar Cycling Team haalde het voor Bryan Boumans en Tim van Dijke in de sprint. „Gisteren won ik al een criterium en nu een klassieker. Dat gaat lekker", zei de winnaar met gevoel voor understatement. De wedstrijd leek lange tijd op een massasprint af te stevenen, maar het kwam er uiteindelijk niet van. Tim van Dijke uit Colijnsplaat ontsnapte met Bryan Boumans en Arne Peters in de ultieme slot fase. ,,We hadden geen tijd om te pokeren, want achter ons reden de continentale ploegen Vlasman en Metec volle bak op kop", omschreef de coureur uit Beekbergen de finale. ,,We moesten dus blijven rijden en dat hebben we gedaan." Arne Peters nam een laatste keer over in de laatste rechte lijn, toen hij zag dat zijn concurrenten op een gaatje zaten. ,,Ik heb toen alles gegeven tot de streep en dat bleek voldoende te zijn. Het is fan tastisch om een dag na een overwinning in een criterium mijn eerste klassieker te winnen. Ik had me geen beter koningsweekend kunnen wen sen." Voor de Bevelandse ultraloopster was de Zwaakse Weel Loop maar een peulenschil. Op 18 mei loopt ze een 24 uurswedstrijd in Basel en in september komt haar droom uit met haar deelname aan de Sparthlon in Griekenland. Die gaat over liefst 242 kilometer. In Kwadendamme kwam Ton aan in 1.03.35 uur. Ada Geuze kon haar op twee minuten afstand nog rede lijk volgen. Bij de mannen was Martijn de Kok de winnaar. Na 15 kilometer klokte de atleet uit Heinkenszand een tijd van 54.33 minuten. Jozias Boone gaf anderhalve minuut toe en liep plaatselijk favoriet Tom Verbeek op drie minuten. Voor de Kok is het laveren tussen zijn bles sures door. ,,Ik krijg nu begelei ding om niet te ver te gaan", liet hij weten. Jozias Boone, die on langs in Rotterdam 15 minuten van zijn pr op de marathon haalde, was tevreden met zijn tweede plaats: ,,Ik kon Martijn al leen niet bijbenen." De Booij was goed te spreken over de achtjarige merrie. ,,Ik heb heel fijn gereden", vertelde de Zeeuws- Vlaamse. ,,Dit is voor Grace pas haar tweede wedstrijd in Z1 en ze toonde alweer progressie. Vooral in de uitgestrekte gangen liet ze zich heel mooi zien. Het kan na- tuurlijk allemaal nog beter, maar dat is een kwestie van kilometers maken." In de klasse L deed de Terneu- zense Angelina den Boer goede zaken. In de eerste proef stuurde ze met de mooi bergopwaarts gaande vosruin Incredible naar de overwinning (66,66). In de tweede proef eindigde ze op gelijke hoogte met de Belgische Jennifer Haege- man (66.16). Dankzij de beslis sende onderdelen - het rechtge- richte, ontspannen en in de aan leuning gaande paard - werd Den Boer tweede. Nadia Kremer uit Sint Laureins eiste met de de mooi in balans lopende bruinbonte ruin Eddie de overwinning op (66,83). In de M-klasse gingen Carmen Braspenning uit Clinge en Saskia de Schepper uit Terhole met de overwinningen strijken. n 'i *vi». -y* u «V, maandag 29 april 2019 GO koers wat levendiger Arne Peters heeft de beste benen na een natte koers over 172 kilometer. In het lichtblauwe tricot sprint Tim van Dijke op de achtergrond. foto peter nicolai Leonie Ton stal gisteren de show door eerst van haar huis in Wissenkerke 27 kilometer naar de start van de Zwaakse Weel Loop in Kwadendamme te rennen. Vervolgens won ze daar bij de vrouwen de wed strijd over 15 kilometer, waarna ze ook weer te voet naar huis ging. Sjaak Sinke Kwadendamme ,~sr" iM Leonie Ton in actie in de natte Zwaakse Weel Loop. "T Martijn de Kok op één van de dijkjes in de Zak van Zuid-Beve land. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Dressuuramazone Anneke de Booij was in haar woonplaats Kloosterzande met de merrie Grace onbetwist de beste combinatie in de klasse Z. Ze liep met de Rousseau-dochter, die met fraaie uitgestrekte gangen door arena van De Honteruiters draafde, naar de overwinning. Haar scores waren 64,85 en 65,00 procent. Lucien Roelandt Kloosterzande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37