Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet... ...een auto die door de merkdealer is onderhouden. AutoTrack 6 WIELRENNEN LUIK-BASTENAKEN-LUIK Annemiek van Vleuten (36) is de sterkste wielrenster van het voorjaar. In Luik-Baste naken-Luik zet ze de kroon op haar comeback: ze wint in de kou en de stromende regen. Robert Gesink maakt zware val in afdaling genieten. en beetje pissig was ze. Vanwege die ene vraag. Of ze gefrustreerd was na drie tweede plaatsen. Alsof ze een paar weken geleden de Strade Bian- che niet had gewonnen, alsof ze een paar maanden terug niet met een knie zo groot als een meloen thuis op de bank zat. Dus gefrustreerd? Nee. Nerveus? Misschien wel een beetje. Na haar kniebreuk op het WK in Innsbruck wist Annemiek van Vleu ten niet of ze ooit nog op niveau zou kunnen fietsen, zelfs niet of ze ooit haar knie weer helemaal zou kunnen buigen. Er volgde een uitgebreid re- validatietraject. De wintermaanden die volgden gebruikte ze als één groot trainingskamp om de opgelopen con ditionele schade te compenseren. Hoogtestages, op pad met de mannen van Mitchelton-Scott - ze móest en ze zou terugkomen. Wel, terug is ze. Op haar 36ste rijdt ze het wielervoorjaar van haar leven: ze wordt eerste in de Strade Bianche, tweede in de Ronde van Vlaanderen, tweede bij de Amstel Gold Race en tweede in de Waalse Pijl. Vóór deze Luik-Bastenaken-Luik weet ze alle ogen in de wielerwereld op haar ge richt. En terecht. Op de dag voor de wed strijd zegt ze al dat ze niet lang zal wachten met aanvallen. Haar ploeg neemt de koers in handen, ze draait als tweede La Redoute op - en dan geeft ze gas. ,,Ik wilde uitgaan van mijn eigen kracht. Ik moet het van een lange inspanning hebben, dus ik ben onderaan La Redoute al gegaan. Ik had gedacht dat ze op het steile stuk nog wel over me heen zouden komen, maar halverwege werd het al stil.'' Geen gehijg achter haar rug, geen zoemende bandjes in haar wiel - ze is alleen. Lucifers Vanaf de top van La Redoute is het nog meer dan dertig kilo meter naar de finish in Luik, in de stromende regen. „Ik wist dat ze achter me samen konden werken, dus ik moest wel echt tempo blijven houden. Ik was de nodige lucifers aan het afbranden, maar de snelheid bleef erin." Haar voorsprong loopt steeds verder op. „Maar ik geloofde er pas in na de fi nish." Vollering, een jonge Nederlandse die derde wordt, huilt als gevolg van een merkwaardige mengeling van ver moeidheid, kou en blijdschap. Het moet een wedstrijd zijn ge weest waar je naar had kunnen sta ren met open mond. Zo eentje waar bij je de thermostaat een paar graden hoger zet, omdat je het al koud krijgt als je er in je joggingbroek op de bank naar ligt te kijken. Maar meer dan een handvol seconden is de vrouwen- koers van Luik-Bastenaken-Luik niet in beeld, omdat organisator ASO geen heil ziet in een live beeldregis tratie. Zelfs een cameramotor voor een samenvatting is te veel gevraagd. Een kwartier nadat Van Vleuten over de finish is gereden wordt er een flardje van haar aankomst in de uit zending van de mannenkoers ge propt en dat is dat. De buffels en de zebra's in het safaripark van Aywaille worden langer in beeld gebracht. Het is de ietwat verdrietige conclu sie na bijna 140 kilometer dwars door de Ardennen: het was een prachtige koers. Maar op Van Vleuten zelf na heeft niemand ervan kunnen M Ik wilde uitgaan van eigen kracht. Ik moet het van een lange inspanning hebben en ben vroeg gegaan. Ze heeft na afloop iets weg van Smurfin; haar lippen zijn blauw van de kou. Ze rilt en ze bibbert, maar ze lijkt het niet te merken. Om haar heen druppelen rensters binnen, be vangen door de kou. Floortje Mackaij, die the best of the rest is op meer dan anderhalve minuut, heeft het kip penvel tot in haar nekvel staan. Demi BEKKENBREUK Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je gratis de geschiedenis van een auto. Van de eerste eigenaar tot de laatste keuring. Dan weet je dat op onderhoud niets aan te merken valt. maandag 29 april 2019 GO Kroon op werk Van Vleuten Thijs Zonneveld Luik Met 30 kilometer te gaan ging Van Vleuten op avon tuur. Solo over de eindstreep in Luik. Van Vleu ten is blij. FOTO COR VOS -Annemiek van Vleuten (36) LUIK Robert Gesink heeft bij een val in Luik-Bastenaken- Luik zijn sleutelbeen gebro ken en een bekkenfractuur opgelopen. Gesink kwam honderd kilome ter voor de eindstreep ten val in een afdaling. De 32-jarige wielrenner uit Varsseveld werd met een ambulance naar het ziekenhuis in Malmedy ge bracht. „Hij zei meteen dat het niet goed was"aldus Gesink- ploegleider Engels. „Hij wordt vanavond naar het ziekenhuis van Maastricht overgebracht." Engels had de val van Ge sink niet gezien, maar trof de renner langs de kant van de weg aan. „Hij 1 werd om hooggehou den en kon niet steunen op zijn rechter been. Uiteindelijk stopte een ambu lance enkele meters verderop, maar hij kreeg het niet voor elkaar om on dersteund door ons daar- naartoe te lopen. Toen hebben ze hem ingeladen. Hij had verschrikkelijk veel pijn." Jakob Fuglsang won Luik-Bas tenaken-Luik. De Deense wielrenner van P\ Astana kwam in Luik solo aan na een demar rage op de slotklim op 15 kilometer van de streep. Voor Fuglsang is het de eerste zege in een klassieker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34