Formule 1 Sports Events €599 €603 4 FORMULE 1 GP VAN AZERBEIDZJAN Het is een ongeschreven regel in de Formule 1: na vier races kun je al voorzichtige conclusies trekken. Op het eerste oog lijkt Max Verstappen, gisteren vierde in Bakoe, weinig opgeschoten. Toch winnen de plusjes het van de minnetjes. €180 maandag 29 april 2019 Hij moest er zelf gisteren na de Grote Prijs van Azerbeidzjan ook wel om lachen. Zijn commentaar na afloop van een race klinkt de laatste tijd als een cassettebandje op repeat. Weer vierde, weer maximaal gepresteerd. Max Verstappen doet het daar zeker niet voor, maar kan geen ijzer met handen breken. ,,Maar het is even zoals het is.'' Een tussenbalans na vier races, gemeten ten opzichte van een jaar geleden. De punten De belangrijkste meetlat is uiter aard het wereldkampioenschap. Waar Verstappen vorig jaar moei zaam op gang kwam met twee uit- valbeurten, een zesde en een vijfde plek (18 punten), is de 'schade' dit seizoen beperkt. Na een derde plek in Australië is hij de afgelopen drie races als vierde gefinisht en daar mee staat Verstappen nu vierde in het klassement met 51 punten. Slechts een puntje achter Sebastian Vettel en vóór diens Ferrari-collega Charles Leclerc, terwijl niemand betwist dat die twee over beter ma- FORMULE 1 teriaal beschikken. Dan doe je het meer dan naar behoren. Gat met de winnaar +- Verstappen heeft eigenlijk nog steeds de vijfde auto op de grid. Hoeveel is hij dan opgeschoten ten opzichte van vorig jaar? Met maar twee finishes in de eerste vier grands prix van 2018 is de vergelij king dun. In Australië gaf hij toen een kleine halve minuut toe op de winnaar, dit jaar was dat ruim 22 tellen. Maar in China was het om gekeerd: toen 20 seconden, nu 27. Bovendien kan dat beeld verteke nen. Verstappen was gisteren hard op weg richting Sebastian Vettel, die derde lag. Maar een onzinnige virtuele safetycar, na het stilvallen van Pierre Gasly, verstoorde die jacht. ,,Ik kreeg geen temperatuur meer in de banden. Zonder dat voorval had ik écht dicht bij de top 3 gezeten. In die stint was ik sneller dan de auto's voor me'', zei Verstap pen. De kwalificaties Gemiddeld geeft Verstappen dit jaar zeven tienden toe op poleposi- tion. Hij startte twee keer vanaf plek 4 en twee keer vanaf plek 5. Vorig seizoen ging het vanwege een crash in de kwalificatie van Bahrein mis, maar was de marge tot 'P1' in de overige drie races gemiddeld ietsje kleiner: 0,637. Techniek en de coureur Met een Honda- in plaats van een Renault-motor achterin zijn Red Bull heeft Verstappen weliswaar wat vermogen gewonnen, maar dat komt dus niet tot uiting in de kwa lificaties. Tegenover het plusje van de motor staat een minnetje van het chassis, zeg maar: de auto zelf. De Japanse krachtbron heeft Ver stappen echter nog niet in de steek gelaten. Gefoeter op het materiaal lijkt voorlopig verleden tijd. Hij toont zich geduldig en is juist lovend over de prille relatie met de motorleverancier. Los van de auto is er natuurlijk iets wat Verstappen zelf in de hand heeft: zijn eigen rijden. Dat is vlek keloos. Vorig jaar ging het in Bakoe mis na een partijtje boksen met oud-ploeggenoot Daniel Ricciardo. Nu liet Verstappen in de eerste krappe bochten precies genoeg ruimte om Sergio Pérez niet te ra ken. De Mexicaan mocht hem zo waar even voorbij. ,,Kan gebeuren'', zei hij luchtig. Verstappen is bij geen enkel incident meer betrok ken en komt met volwassen op- merkingen over het binnenharken van punten, als winnen niet moge lijk is. De updates Dus is het weer wachten op de in middels beroemde updates. De eer ste nieuwe onderdelen komen over twee weken bij de Grand Prix van Spanje, bij alle teams overigens. Red Bull heeft het verbeteren van de auto tot kunst verheven. Het te dichten gat met Mercedes en Fer rari is niet kleiner dan verleden jaar. Maar mocht het lukken, dan heeft Verstappen met zijn constante prestaties een aardige springplank gecreëerd. ,,De auto voelt al redelijk goed aan. Maar natuurlijk moet het beter. Dat wil iedere coureur. Ho pelijk ook iedere engineer.'' Grand Prix België Grand Prix Duitsland Grand Prix Oostenrijk Sunwebsportsevents.nl 08810 30 750 Grand Prix Oostenrijk Met een grote groep naar een Grand Prix? GO Max langs de meetlat na Bakoe Rik Spekenbrink Bakoe WK-stand Constructeurs 1. Bottas 87 1. Mercedes 173 2. Hamilton 86 2. Ferrari 99 3. Vettel 52 3. Red Bull 64 4. Verstappen51 4. McLaren 18 5. Leclerc 47 5. Racing Point17 6. Pérez 13 6. Alfa Romeo 13 7. Gasly 13 8. Raikkönen 13 9. Norris 12 10. Magnussen 8 Max Verstappen is klaar voor de race in Bakoe. Hij wordt uiteindelijk vierde. foto reuters Sunweb 1-daagse busreis Zondag 1 september I nel. ticketen vervoer Diverse opstapplaatsen 1-daagse busreis Zondag 28 juli I nel. ticket en vervoer Diverse opstapplaatsen 1-daagse vliegreis Zondag 30 juni Incl. ticket, vlucht en transfers Dagretour met lunchpakket! Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 4-daagse vliegreis Vrijdag 28 juni 2019 Incl. ticket, vlucht, hotel en ontbijt Beleefde vrije training, kwalificatie en dé race Neem contact met ons op voor een reis op maatl plaatsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32